Jump to content
Българският форум за музиканти

Бръмчи та се не знае.......


keeper

Recommended Posts

Ами имам Yamaha 112j и съм доволен, от 1-2 месеца наблюдавам странен проблем - сингъл койла на нек-а бръмчи ужасно като включа само него - това не ми се струва нормално - дайте акъл какво да правя, китарата е гаранционна и не ми се иска да я бъзикам сам - ама от друга страна ако я занеса в про-техника - те какво ще и направят? Дали няма да стане по-зле.

 

Това е китарата

 

Та ако мога сам нещо да видя без да си изгубя гаранцията кажете.

 

Само за сведение - проверил съм кабели, ефекти, и всички темподобни нещица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си свирил досега на единичните, напълно нормално е да дават повече шум от humbucker-ите. От друга страна, ако се е появило изведнъж, най-вероятно ти се е прецакал някой кабел или 5 степенния ключ. Като е гаранционна, бягай да я оправят. Ако не е, намери си някой който разбира, ако не можеш сам, да ти провери съпротивленията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип нек и бридж адапторите винаги са шумни! Въпроса обаче е този шум чак сега ли го забелязваш или и преди е имало шум просто сега е по силен? В какво включваш китарата? Пред монитора ли свириш? Дай повече информация около чейна ти... Има много фактори който предизвикват шум! Почти всички с това се борим :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в началото го нямаше - и бръмченето е ужасно - все едно съм извадил кабела от китарата и съм го хванал с пръсти. Чейна е прост - китара-вамп2 и после квото дойде. Но и без вампа - директно в компа - ефекта е същият - кабела е добър (мога да твърдя) порбвал съм го с 3-4 вида кабели - и в глава Н&К с 4х12" - същият резултат - предполага се разпояване на екранирания кабел или нещо такова. селектора работи безотказно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в началото го нямаше - и бръмченето е ужасно - все едно съм извадил кабела от китарата и съм го хванал с пръсти. Чейна е прост - китара-вамп2 и после квото дойде. Но и без вампа - директно в компа - ефекта е същият - кабела е добър (мога да твърдя) порбвал съм го с 3-4 вида кабели - и в глава Н&К с 4х12" - същият резултат - предполага се разпояване на екранирания кабел или нещо такова. селектора работи безотказно.

отивай от там дето си я взел и това е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптерите на нек и мидъл позицийте винаги ще шумят защото са сингъл койл-просто неизбежно е със фабричните Ямаха адаптери.Ако обаче щумът от нек адаптера се увеличил осезаемо от началото,тогава наистина може да има някакъв друг проблем.Другото,което е сингъл койл адаптерите освен че шумят сами по себе си,са направо отвратителни пред компютърен монитор,тъй че не се учудвай за това,ако такъв е случая.Аз на твое място бих инвестирал малко пари в два DiMarzio Virtual Vintage 2.2 за нек и мидъл позицийте.

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами монитора е LCD а съм решил да инвестирам в Bill Laurance - адаптори.

Оригинални Bill Lawrence стават,не им бях ултра фен,когато ги имах,но определено бяха безшумни!

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Ами монитора е LCD а съм решил да инвестирам в Bill Laurance - адаптори.

много добра идея :)

предполагам, че ти е известно, че оригинални Bill Lawrence можеш да си поръчаш единствено от самия Бил - www.billlawrence.com - иначе има доста грозни ментета та гледай да не се прецакаш ;) И ако нямаш нищо против чакането от 2-3 месеца ще се радваш на едни от най-добрите адаптери, които могат да се купят с пари, както се казва...

 

мдам - бтв. си имат един леко специфичен звук, който не винаги се харесва, но аз съм много доволен от този, който имам (и за късмет се оказа оригинален, като направих сверка с Беки Лорънс, жената на Бил дето 'същност движи продажбите един вид...)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Aaa това имах предвид

Пикъпите

 

Чакането не е проблем - важен е крайният резултат - и цените са прекрасни - в сравнение с копията на сеймор дънкан

Редактирано от keeper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично за без6умни single-coil адаптери съм привърженик на DiMarzio Virtual Vintage 2.2 или Kinman.Но истината за мене относно сингъл-койл адаптери,макар и с малко шум засега, е в Suhr V60 Low Peak адаптерите,макар че Джон Сър вече е измислил и патентова технология да ги направи безшумни и скоро ще почне да я пуска по китарите си.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен не ме е притеснявал никога естественият шум от синглите...така китарата е по - жива някак си...ако те притеснява - щом си с процесор може да си настроиш гейт да ти затваря при ниски нива на дистър блендата. Но винаги се познава ако шумът е от някаква неизправност..просто изведнъж става по-силен и дразнещ. Почти винаги е от кабела за замасяване - сигурно се е разпоил или скъсал, но ако не можеш да си отваряш китарата заради гаранцията по-добре я занеси в сервиза- работата е за 2 минути. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.