Jump to content
Българският форум за музиканти

10 метров кабел или УКВ


preIbanez

Recommended Posts

Някой дори се е сетил да го патентова:

 

US Patent 5,585767:

Impedance Matching Cable System for Electronically Coupling Musical Instruments to Amplifiers

Thomas G. Wright, Jr.

Filed: 27 April 1995

Issued: 17 December 1996

US 5,585,767 at the USPTO

US 5,585,767 from pat2pdf.org

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това мисля че е доста сложен вариянт,не че съм много запознат с това,но определено не е много лесно да се направи май :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, за човек, който не прави такива неща, определено няма да е като да си намаже филия с лютеница :offtopic-001:.

Иначе не е твърде сложно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...така и не се сетих да запитам кои са най-добрите безжични системи...и има ли добри безжични системи които да НЕ са в рак вариант...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

NADY

Разрови кой модел ползва Kirk Hammet. (да не те подведа - по памет 201 или 301 или нещо подобно)

Бях чел ревю - казват, че е едно от най добрите решения.

 

 

ПС - и след като всичко ти е 6 по системата досега, нямаш път назад

и за уайърлес пак трябва да вземеш от най-доброто.

Може и някоя друга марка, не съм запознат, просто рекламата за Кърк и NADY -

ми е останала в съзнанието.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основни положения, които важат и за китарния вариант-

 

избор на wireless микрофонна система

 

В него са посочени примерни ценови категории :

Under $200

Samson Stage 5 VHS System

Shure PGX2 PG58 Dynamic

Samson Concert 77 UHF System

 

$200-$500

Shure SLX2 Beta 87A Condenser

Audio-Technica ATW-3141

 

$500-$900

Audio-Technica AEW-4240

Sennheiser EW 365 G2

 

Имай предвид, че цените са понижени от търговеца, но са посочени и нормалнте до тях.

 

Без да оспорвам мнението на TONY, името на фирмата не е достатъчно, защото всички фирми, колкото и да са добри, покриват и ниското, евтино ниво. Nady са добра фирма, но имат и безжични микрофонни системи за по $50, което явно не е добро качество.

Виж ТОВА , избери селекция по цена, по марка..... и ще получиш повечко инфо като четеш и между редовете. Не са включени всички марки, но като основа за разсъждения става.

Обърни сериозно внимание на DIVERSITY vs. NON-DIVERSITY, UHF vs. VHF

Доста полезен ще ти бъде речникът на термините за wireless systems.

 

Не забравяй един много важен момент! Всяка употреба на радиоразпръсквателно устройство трябва да отговаря на законните разпоредби. У нас лицензирането е свързано с междуведомствената комисия по радиоразпространение (поне така беше до преди време. Сега може да се нарича другояче, ... нещо си към Министерски Съвет).

Ето тук има основни FAQ по въпроса. Отнася се за американската Federal Communication Commission (FCC) , но принципно и у нас положението е подобно. Би трябвало когато се купува от България, търговецът да е лицензирал стоката която продава ( макар, че у нас един бог знае дали го правят). При внос от вън, това е задължение на потребителя, т.е. ТВОЕ!

 

Може да ти дойде в повече цялата тази информация, но въпросът не е толкова елементарен, колкото изглежда. Особено, ако искаш да нямаш проблеми с резултата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПС - и след като всичко ти е 6 по системата досега, нямаш път назад

и за уайърлес пак трябва да вземеш от най-доброто.

 

....:godbless: ...мерси за топлите думи Тони...наистина се стремя да постигна перфектния гиар и не бих се задоволил с посредствени решения...но преди да се получи тази работа трябва да закупя втория Ибанез в подписа ми и да изпотя Галин Гарландски с нова глава и преамп...но аз обмислям нещата винаги много предварително...и безжичното ще бъде черешката на тортата... :D

 

...а сега по темата...какво мислите за безжичните на ЛАЙН6 ? ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.