Jump to content
Българският форум за музиканти

гриф откъснат от резонаторна кутия


Recommended Posts

6db3c50d41480485.jpg

8c317e9ed4c3c68f.jpg

829673407a4a673a.jpg

 

Мислите ли , че тази китара може да се управи или дори и да се залепи по някакъв начин като се сложат струните пак ще се счупи ?

10х предварително :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може,но трябва да я занесеш на майстор,да ти я оправи/лепи се и се притиска със специално приспособление/ ---- това - първо --- а второ - ремонта ще ти излезе по-скъп от самата китара ---- ако инструмента има по-специална стойност за теб -- действай -- -----

Успех - :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ахам мерси ! Ами тя е била на баща ми и , когато бях малък много свирех на нея (дрънках де) и наскоро се счупи и ме е жал да я изхвърля :greenangel:

Тъй като в моя град няма много хора , които могат да я управят имаш ли си на идея с какво лепило се прави това ?

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами,хубави лепила сега - бол, не знам точно какви има по вашите магазини - посъветвай се с някой дървовелец --- лепилото трябва да е за дърво и да е твърдо/не като С-200,а като епоксидна смола или карбамидно - например/ --- много е важно притискането при процеса на лепене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно при китарите се използват поливинилацетатни(PVA) лепила.

Ц200 също е такова лепило, но то е по-скоро подходящо за мебели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Евтим е прав - сега се продават по-модерни PVA лепила (на вид са бели като Ц-200) и не са скъпи - евтини/среден клас китари даже в завода с това ги лепят

иначе по-добре са разни туткали май, но там е за професионалисти работа

 

а епоксидни смоли, моментни лепила - в никакъв случай :)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.