Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Grg170dx


Recommended Posts

Overdrive е много прав ! Не си купувай пакет - ясно и красноречиво ! По добре си купи китарката и си вземи един кабел от нея към компютъра и прочети темата за софтуерните ефекти и като за начало няма да ти е нужно нищо друго за да изкараш доста приличен звук от какъвто и да е род. Желателно е да имаш още поне някакви по големи колони (една система за домашно кино, буфер или някакви по големи колони, може и уредба) към които да закачиш модулирания звук от компютъра. По този начин ще можеш да изпробваш доста ефекти и по този начин да разбереш кой за какво е и да решиш кой да си купиш за вбъдеще.

 

Overdrive мерси за комплимента :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пич, китарката си е супер за начинаещти. Много по-добър избор от един Скуайър примерно... така че си заслужава паричките, а относно това, че не знаеш от къде да си я купиш ... явно просто не си гледал достатъчно, или не ти се занимава ама нали знаеш КОЙТО ТЪРСИ НАМИРА.Тъй де ... ако наистина сериозно си намислил да свириш на този инструмент а не да го оставиш да прашасва някъде отивай и си взимай Ибанеца :cheers2: колкото се може по-бързо ... УСПЕХ !!! :P

Не съм съгласна, че Скуайър-а е по-добър вариант от тоя Ibanez. Свирила съм и на 2-те и определено Ibanez-a е по-добър вариант. А човека сам си каза, че е начинаещ :D

 

Бягай в магазините, или им звънкай, айде стига съм се повтаряла.

 

 

Rock On!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

(казвам обикновено, пакета на Ibanez не съм го виждал, но съм 90% сигурен какво ще е)

...

 

В 10-те % е истината B)

 

 

Иначе, наистина, ако имаш хубави колонки или уредба, по-добре е да помислиш за процесорче (например V-AMP 2) и как можеш да вържеш китарата към компа или уредбата. Наистина се получава доста добре - таман миналата седмица се видяхме с приятел да посвирим у тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година V-AMP 2 мисля, че беше 250 лева нов. Има и по-евтини моделчета, де. Поразгледай тук в подфорума "Борса" -> "Продавам" какво се предлага и ще се ориентираш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Всъщност и AlexiLaiho точно това каза, но нещо не си го разбрала :thumbdown:

:)  Извинявам се... вчера явно много ми се е спяло... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbdown: ами thw незнаех, че в Русе има Ibanez :) като гледах каталога от сайта беше само на Stagg както в Търново

 

Ами има да, модели grg270b и rg370 :girl_witch:

Те са клон на една доста известна фирма, на която няма да спомена името за да не прозвучи като реклама... Иначе потърси в нета и ще намериш актуалния каталог, а ако искаш мога да ти пратя телефона им в русе на лично съобщение да се обадиш и да попиташ за каквото те интересува :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година V-AMP 2 мисля, че беше 250 лева нов. Има и по-евтини моделчета, де. Поразгледай тук в подфорума "Борса" -> "Продавам" какво се предлага и ще се ориентираш :girl_cray2:

 

по-добре кубе да си взема :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Кубето и то толкова ще ти излезе, ако го вземаш отделно от китарата.

 

Ако си ограничен откъм финанси, само ще ти спомена, че разликата в цената на GRG 170DX и Jumpstart package (GRX70DX) е чисто и просто 50 лева повече за Jumpstart-a. GRG170DX ти е 450 лева, а Jumpstart-a е близо 500 лева. Това си е от "price list" -a на Ibanez за 2008 г. на официалния дистрибутор "Икономов" Благоевград.

 

Помисли си реално кои фактори са ти определящи при избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Кубето и то толкова ще ти излезе, ако го вземаш отделно от китарата.

 

ами да знам, но ще си е кубе а този процесор не му знам ролята :greenball: и не ми се иска през PC защото звука ще е тъпичък на 2 малки колонки а ако пусна звука през системата ще се чува гадно...

затова мисля да си взема кубе с ефекти без да си вземам дист :hysterical: само нз колко ще ми излезе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

здравейте, :thumbs_up:

 

Искам да си купя 1вата ел китара,но нищо не зная за тях.По принцип искам да свиря солца,любима група ми е металика.Аз също съм се спрял на GRG170DX но не мога да реша проблема ми с кубето.Ако може да ми помогнето относно постигането на този звук

 

Ровя се из сайтовете и побаднах на това,но не знам за кавко служи http://www.visiarts.net/catalog/index.php?cPath=29_49 ( Behringer X V-AMP Ultra Flexible Modeling)Нещо от сорта на кубе с повече ефекти ли е или..?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало си вземи каквато китара искаш и някакво усилвателче, може и в комбинация с процесорче.

Това процесорче не е върха на сладоледа, но пък цената му не е висока, а и все пак звучи две идеи по-добре от други популярни процесори като по-старите zoom-ове, които се въртят на подобни цени.

Като за начинаеш, процесорчето ще свърши добра работа, според мен.

 

Представата за различния китарен звук, както и звука на различните усилватели ще дойде с времето.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.