Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Grg170dx


Recommended Posts

Здравейте! Скоро си вземам ел. китара и ме насочиха към Ibanez GRG170DX. Гледах клипчета като свирят на нея и доста ми хареса. Та искам да ви питам за самите ефекти. Има, ли ги към китарата или да ме опътите за някакъв усилвател с ефекти, че нямам достатъчно и за дисторжън :icon_shithappens: ,а много се накефих на китарата - като визия и звук :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Китарата няма вградени ефекти, ако за това питаш...

 

За усилвател - разгледай из форума. Има МНОГО теми по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да попитам, кое е по-добре усилвател с ефекти или обикновен усилвател с дисторжън? смисъл къде ефектите са по-добри?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво имаш предвид под ефекти?

 

Повечето евтини усилватели имат чист канал и драйв канал.

Чистия канал е чист, а драйв канала е с дисторшън.

Има усилватели с по-лек рокаджийски драйв, както и с по-силен дисторшън.

 

Освен ако не е някакъв цифров моделиращ усилвател, усилвателя рядко има друг ефект в себе си, освен реверб.

 

Аз бих ти препоръчал Peavey Rage, или Peavey Blazer, 15W, като за начално ампче.

Имат приятен, стегнат рокаджийски драйв, който напомня на ламповия.

Ако му сложиш буустерче отпред, може и малко по-силен дисторшън да изкара.

Rage мисля, че и имаше реверб - то си пише. Въртяха се няколко на старо в купувам-продавам.

В една тема по-назад един симпатяга беше писал за едно ампче(май взето с ибанец китара), което звучеше приятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

аз търся нещо по-тежко. този драйв канал искаш да кажеш, че има (слаби) ефекти и без дисторжън? нещо като вграден

Редактирано от dimmuborgir6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не разбирам какво ме питаш.

Повечето китаристи използват предимно драйва от усилвателя, като понякога слагат буустер отпред(буустер е педалче, което усилва сигнала, и леко го изкривява, неща като лек дисторшън, който без да е включен в драйв канала на хубав усилвател, не звучи особено забележително, по-скоро звучи повече като осичка).

 

Малко са китаристите, който разчитат на драйва отделни дисторжън педалчета.

Разбира се, за да имаш хубав драйв в усилвателя, трябва да имаш хубав, най-често скъп усилвател.

Дисторшън педалчетата и процесорчетата са бюджетни решения най-често.

 

Виждам, че не разбираш от усилватели, така че няма да ти е никак излишно да изядеш целия раздел китара от 2004-та насам. Няма да ти отнеме повече от един ден да изчетеш интересните теми, а ще научиш това-онова.

 

И още нещо:

Дисторшън означава буквално изкривяване.

Драйв в случая е съкратено от overdrive, което означава претоварване.

Гейн(gain) означава в случая усилване.

 

И трите са чисто технически термини, влезли в китарната сфера като жаргон, и в случая с изкривените китари означават едно и също нещо. Сигнала се изкривява, като се усилва в предусилвателя толкова много, и достига захранващите напрежения, че прилича повече на правоъгълен сигнал, отколкото на нормален звуков сигнал.

 

Под името "дисторшън" често се продават ефекти с по-голямо изкривяване.

Овердрайв се нарича по-леко изкривяване, което е по-рокаджийско примерно.

Буустерите повече усилват сигнала, отколкото го изкривяват (boost - усилвам, засилвам).

И трите устройства са технически подобни.

Гейн най-често пише на копчето на усилвателя, с което се регулира усилването на входния сигнал от китарата.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

такаам...... ходих в музикалния във В.Търново, но там нямали китари Ibanez и сега се чудя какво да правя :thumbdown: и искам да ви попитам от къде мога да си набавя китарата? от там ми казаха, че Ibanez има в Благоевград, но това е ужасно далеч....

знаете, ли музикални магазини в Русе, адрес, телефон........ трябва ми този Ibanez :girl_witch: или да поръчам от нета, от някой онлайн магазин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...в Русе незнам дали има магазин, но в София в магазина на Пиротска бяха изкарали този модел Ибанец преди 2-3 седмици..цената беше 460 лв...ето адрес: АЛЕГРО - ОРЛИН ПЕНКОВ ЕТ -> София, ул. Пиротска 9, малък ЦУМ, тел: 0897 916 773

 

...ето друг магазин, но пак в София (те са представители на официалния диструбутор на Ибанец който е в Благоевград - Икономов - www.mci-bg.com ):

магазина е: КАМЕРТОН 99-С.ГЕОРГИЕВ ЕТ -> София, ул. Русалка 3-5-7, тел: 02 946 17 26

сайта им е: http://www.camerton999.com/

 

..та, или трябва да се разходиш до София или някои познат да ти я купи,...но предполагам, че е по-добре да си я пипнеш на място...успех! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D благодаря ви, ще видя какво ще правя.

 

 

ПС: TerminalFrost, тези онлайн магазини сигурни, ли са? вършат, ли си работата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

 

От немските не поръчвай Ibanez, защото с транспорта ще ти излезе по-скъпо отколкото е тук.

Ето ти линк на Визиартс: http://www.visiarts.com/IbanezEK003.htm

Редактирано от qnkoviq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.