Jump to content
Българският форум за музиканти

Възможно ли е това?


Recommended Posts

Значи когато свиря ползвам два вида слушалки едни студийни Sehnheiser HD 280 и едни най-обикновени HI-FI слушалки Sony, купени от метро за 50 лв. Интересното е че звукът на вторите ми допада много повече, някак си по-пространствен е, по наситен, ако мога така да се изразя, докато при Sehnheiser-a, който струва 5-6 пъти повече, звукът е много някак си по-затворен, може би по-изчистен, но и китарата звучи по дървено и звукът е много по-мощен и "very in your face", ако мога така да се изразя и трябва да намалявам нивото на изходния сигнал значително, за да не си увредя слуха.

Само да допълня, че HD 280 са изцяло затворени професионални, студийни мониторни слушалки. Предполагам че и за това е толкова голяма разликата в звука на двата модела. За мен обаче е по-важно че като звук Sony ми допада много повече, а и аз ползвам слушалки главно за свирене в къщи и не толкова за студио, така че искам да попитам, в мойто възприятие ли е проблемът или наистина този модел, макар доста скъп вади "дървен" звук и просто не си заслужава ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде пъхаш слушалките, в кубе,PC ?

 

Sehnheiser слушалките щом са студийни може би си искат пулт и да им се пусне настроен сигнал

какъвто трябва(ниски високи и т.н.), докато тези които са Sony са си зададени някакви нива

на честотите които да пускат...нз аз така си го представям.

Зависи от блендата която си си направил какво ще чуеш в слушалките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up:

Едва ли това е точната причина, но може просто звука на вторите да ти е по-приятен.

Обикновено студийните звучат много линейно, което може да не ти харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде пъхаш слушалките, в кубе,PC ?

 

Sehnheiser слушалките щом са студийни може би си искат пулт и да им се пусне настроен сигнал

какъвто трябва(ниски високи и т.н.), докато тези които са Sony са си зададени някакви нива

на честотите които да пускат...нз аз така си го представям.

Зависи от блендата която си си направил какво ще чуеш в слушалките.

 

Слагам ги директно в комбото, но не мисля че разликата в звука идва от това. по-скоро и мойто мнение се припокрива донякъде с това на Evtim Djerekarov. Просто си мисля, че може би не си заслужаваше да двам толкова кинти за тези слушалки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
но може просто звука на вторите да ти е по-приятен

 

Идеята на студийните и професионални апаратури, в това число слушалки, усилватели за тях, мониторни озвучителни тела, е да свирят вярно, а не приятно. Целта е когато се прави запис, той така да се режисира, че да звучи приятно на "неприятните, студийни" слушалки или монитори. Така звуковата картина ще бъде приятна и на калпавите домашни или car системи. Ако звукът се чува приятно, когато в действителност не е - ще е заблуда и тогава на свестните системи ще звучи лошо.

Да не засягаме и темата за усредняване на звука като се прослушва (мониторира) на различни възпроизвеждащи системи, за да стане приличен и в къщи, и в колата, и на портативния дръжкофон.

Обикновенно евтините слушалки са безобразно криви, за да са "впечатляващи" включени в боклучавите евтинджани, особено с компресирани носители.

Не бива да се бъркат нещата - да не се търси "подобрение" на звука чрез слушалки, които са вън от записващия тракт, а да се работи за добър звук във тракта.

---------------------

Виждам, че докато съм писал, има отговор обясняващ нещата - не им е мястото на студийните слушалки в комбото. За пренос-превоз се използва камион, за меко возене - лимузина. Всяко нещо си има приложение. Ако се тестват слушалките в професионално студио, нещата ще станат различни. Не бива още да се забравя, че слушалките си искат специфичен усилвател, който да ги накара да работят качествено.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи според вас все пак си залужават парите тези слушалки? просто трябва да бъдат използвани по правилния начин А какъв усилвател трябва да използвам за тях, за да се чува както трябва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето малко професионална информация за слушалки, и какво им трябва:

Understanding Headphones...

Прочети и тези теми. Обърни внимание на текста с описанията. Самите обяви са много стари и неактуални в момента.

http://forum.muzikant.org/index.php?s=&amp...st&p=146508

http://forum.muzikant.org/index.php?s=&amp...st&p=194273

http://forum.muzikant.org/index.php?s=&amp...st&p=253481

 

@Евтиме, цитатът не се отнася за теб, а е само отправна точка за коментар. Ясно е че ги знаеш нещата.

 

HD280pro - $199 in USA

Данни за HD280pro

 

Слушалките си ги бива!

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Значи според вас все пак си залужават парите тези слушалки? просто трябва да бъдат използвани по правилния начин А какъв усилвател трябва да използвам за тях, за да се чува както трябва?

някой клас А, ламбов ;)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега малко да се поизложа - кажете ми моля, следва ли от всичко това да разбирам, че със сравнително добри хай-фи слушалки, примерно за комп, плъгнати директно в кубето посредством преходник, ще мога да слушам това, де ми пее китарата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.Чува се.

Просто става дума за професионални слушалки. Аз като записвам на слушалки (Sony - 24 BGN) и си викам" аз съм бахти великия" Като го пусна напр в колата и си викам "кон да ме споходи..нищо не се чува"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам, защото съседите ме заплашиха с полиция днес, а приятелката ми обмисля дали да се изнася. А такива слушалки ще са компромисно решение за мен, когато е супер наложително да съм тих. А някой може ли да ми каже от къде може да си купя преходници, защото напоследък нещо не намирам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

1. Не се плаши от полицията! Те обожават rock&rool- а.

2..Приятелка ще намериш нова.Пълно е . Аз пробвах със свирене да се отърва от една...ама се ожених за нея :wub:

3.Преходници съм виждал в магазините за 1 уев, ама са боклуци. Има един хубав магазин на "Екзарх Йосиф" млад техник или нещо такова ..там видях свестни..между халите и женския пазар

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.