Jump to content
Българският форум за музиканти

оцветяване


Recommended Posts

Здравеите колеги даите някой бърз коментар как да оцветя(боядисам:punk_guitar:) едни колонки сега са кафяви ,вече едната е наполовина кафява понеже я дялкам, искам да станат черни.С какво ще ги направя най-бързо и евтино???

 

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми купи си един спрей за автомобили и пръскай. Бързо и евтино...

 

Иначе, първоначално ,както си питал, ми хрумна, с фулмастер да си ги оцветиш :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Важно е с виброшлайфче или на ръка да подготвиш(изгладиш добре) повърхностите преди това.

На ръка става бавно, а и трябва да не натискаш, а да махаш боята равномерно - иначе повърхността става крива.

Спрея върху дървото ще стане малко бозичка.

Под спрея, може да сложиш акрилен спрей-грунд.(обикновено спрей със сива капачка, нещо от сорта на acryllic primer ще да пише). След това изглаждаш с водна шкурка(не мокриш много) около 500-600 всички микропорички от грунда, и накрая изчистваш от прахта, чакаш да изсъхне добре, и пръскаш със спрей-боята.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мяркал съм, но не мога да дам конкретна информация. Може би колегите ще са по-запознати.

За грунда - DupliColor имат приятен грунд.

Още нещо - не пипай с мазни или потни ръце докато шкуриш - вземи си някакви ръкавици.

Действай леко и внимателно, и гледай да си осигуриш добра светлина.

Колони са, след спрея полиране не трябва, стига всичко да е ок.

 

Последно - гланц ли искаш или мат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъгълчетата варират от около 0.80лв - 2,5лв бройката в зависимост какви искаш - метални-пластмаса, малки или големи.. Намират се в електричарските магазини. Там може да намериш и други полезни работи като крачета, дръжки, мрежи, рефлектори, рупори, букси.. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ще стоят вкъщи и няма да се бутат е добре, но ако ще ги разкарваш насам-натам не ползвай от акрилните евтинджози, че се изтриват за отрицателно време и става много грозно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъгълчетата варират от около 0.80лв - 2,5лв бройката в зависимост какви искаш - метални-пластмаса, малки или големи.. Намират се в електричарските магазини. Там може да намериш и други полезни работи като крачета, дръжки, мрежи, рефлектори, рупори, букси.. Успех!

 

като например??магазините по Пиротска или ..?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ще стоят вкъщи и няма да се бутат е добре, но ако ще ги разкарваш насам-натам не ползвай от акрилните евтинджози, че се изтриват за отрицателно време и става много грозно

 

А не бе за вкъщи са си.

 

още въпроси:

имат си филтер но ми изглежда доста соц,има ли смисъл да го слагам?Въобще за какво ми е?

имат и някакъв ключ 3-позиционен "-","0","+" и тои за кжо ми е ?

 

знам попринцип 4е са нещо за високите ,но ако може някои да обясни по точно и по визможност по просто;)

 

 

Благодаря предварително :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тогава не забравяй да вземеш спрей мат :music336:.

Най-добре вземи нещо от сорта на DupliColor друг акрил и за боя.

 

Онези спрейове Cosmos, според моя опит, не боядисват никак добре.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според моя също. Cosmos са си авто спрейове (въпреки, че на тях пише че ставали за метал, дъвро и още куп материали), предназначени като изчаткаш някъде колата, след това като наплескаш кита отгоре, да пръснеш и малко боя, за да не се набива на очи кръпката преди да можеш да пребоядисаш целия калник както си му е реда :) А и разпръсквачите им смучат. Хвърлят на големи парцали боята от уж прясно произведен и добре раздрусан спрей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.