Jump to content
Българският форум за музиканти

търсим букса / жак / за басс ямааа Rbx 375


Recommended Posts

Прецака ми се буксата на Ямаата и търсим да си закупим такава.

А също търсим и едно потенциометърче за волуме контрола/ не видях да пише накакви параметри по него /, че нещо взе да припуква, пръсках го с някакъв шпрей но не помогна. Ако някой може да помогне с някаква информация, ще съм му много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ темата изглежда така: търся болт за Форд и един гумен пръстен от двигателя, ама на него не пише нищо.

 

Китарите не ползват еднакви части bassBearbass. До някъде са унифицирани, но винаги има купища различия.

 

Потенциометъра можеш да го измериш с мултицет за да разбереш стойността му. Преди това го разпой от електрониката за да ти отчете правилно мултицета.

 

За да си по-конкретен дай снимки на жака и кажи каква е електрониката - пасивна или активна. Освен това съм сигурен, че ако питаш ямаха какъв потенциометър са сложили в твоята китара те ще ти кажат :hysterical:

 

Пръскането с "някакъв" спрей може да ти развали потенциометъра, а с правилен спрей да ти го оправи :)

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Такава е Yamaha-та на наш Стефан от репеторната :) С активни адаптери е, мисля, и работи с нормална 9V батерия. Друго не знам, ако бях купил този, вместо сегашния ми бас, щях да знам повече ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз купувах букса за фендера ми, но като гледам ще стане и на ямааааата (имам същата). Тук идват лошите новини - буксат аструваше 35 ле(ле)ва. Много вътрешно ми дойде... Значи отивиаш в РФ и искаш жак за акустична китара, там ти показват някакви ЕМГ (изглеждаха малко ефтини) и вземаш тоя който е като твоя... Желателно е да го свалииш... Абе как си го прецакал не знам, много здрави са направени оригиналдътъ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

аз бих си купил за парите на оригиналния (ако изобщо има оригинален някъде) switchcraft с необходимите изводи :excl:

 

а за фендера - без коментар - 3 суичкрафта за тея пари :hysterical:

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи отде, щото тея са много гадни, счупих си краката от обикаляне по магазини, смисъл навиват се в тялото (не стоят отпред, а отдолу) и няма как да използваш стандартна букса. По спомен 3,4 сантима минават през дървото до кухината с електрониката... За съжаление не всичко е P-bass и стандартен жас бас :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема го реших по много просташки начин с ново капаче и ново буксичка за 0,50лв.

Проблема с потенциометъра се оказа че съм нямал просто "-" в букста е правил фокуси.

Мерси на всички които писаха. Все пак помогнаха да взема решение го направя по този начин ане да обикалям за пореден път по магазините.

Приятно свирене на всички.

Моля темата да бъде закрита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.