Jump to content
Българският форум за музиканти

Няколко въпроса.


Recommended Posts

Здравейте пичове. Нещо на скоро съм се хванал да почна да свира на барабани, но не съм много запознат как и какво трябва да правя когато реша да започна да се упражнявам. Та въпросите са ми.

Записвам ли се някаде на уроци или всичко става с гледане в нета и после упражнения на барабаните?

Горе долу на какви цени вървят горе долу прилични сет-ове?

Аз съм на 18 години, бая ли съм одъртел за да почна да се занимавам?

 

Мерси много предварително и надявам се някой да се отзове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, според мен най-добрият вариант е да си намериш учител по барабани и да започнете с него да работите. Много е важното началото да свикнеш да свириш с правилна постановка и да изградиш навици и ако сега започваш за първи път да свириш на барабани отивай на при учител.

Приличен сет, може да си намериш до около 800лв. втора ръка.

Колкото до годините не се притеснявай много хора почват на твоята възраст, че и по-голяма.

Пожелавам ти успех :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, не си закъснял, аз почнах на 16 (тоест и аз някъде там като теб) и не мисля че съм сбъркал.

 

При всички случаи първите 2-3 години е хубаво да ходиш при някого на уроци. След това вече е въпрос на личен избор, но професионалното отношение именно към основата на нещата е наистина задължителна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Няма. Много е важно човек да ти покаже правилната постановка, за да не се стигне до травми. С гледане само не става работата...

Редактирано от marin_zhelezov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич, ходи на уроци заради постановката...

аз свиря на тупани от 2000-та и чак сега тръгнах на уроци да си оправя постановката и е голем зор, щото вече съм свикнал с грешна постановка.... а не искаш някоя травма на китките, нали...

ааа, и не забравай метронома...

успех... :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мисля че ти трябват уроци за твоя ситл.... знаеш просто намери някои които е запознат с твоя стил на свирене и поискаи началото от него... важното е желанието и трупката когато свириш . другото се появява след години

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен че и в чужбина има учители за ГрайндКор , които специално да се занимават с това!

барабанистите които свирят такава музика,са поблускали доста преди това и има жестока школовка,не го подценявай това,важно е!!

а и за такава екстремна музика без добра основа си си преебал крайниците 100%!тръгни на уроци каквото и да ти коства това а музиката която искаш да свириш ще ти я покаже някой по запознат с нея!ако намериш и добър учител който да има поне малко интереси в този стил,ще си голям късметлия!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да пробваш малко бласт бийтове трябва бая да поработиш,по-добре първо думкай малко песни на АЦ/ДЦ :recourse: пък после минавай напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.