Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими китаристи


Egon

Recommended Posts

Аз през годините съм харесвал различни китаристи, например преди 20 години ме кефеше Вито Братта(от бандата Белия Лъв), но последно време много ми допада Черната Птица ( китарист от Асеновград) заради доста оригиналните му идеи, например да комбинира елементи на мелодичен транс с рок импровизации, такъв стил няма никой друг по широкия свят, а пък за техниката му да не говорим, слага си в малкия джоб всичките му там сатриановци, вайчовци и прочее набедени за китарни богове.

 

Black Bird rulzzzzz :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

напоследък ми харесва един малко известен китарист (който не е между живите за съжаление)Danny Gatton

 

може да го видите тук :

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Не знам що требе да пускам тоя офф (off) ама ... има китаристи, има и китаристи ... има китари ... има и китари ... тая тема вече стана безсмислена от гледна точка на това, че всеки пост допълва миналите и не виждам смисъл от нея за изграждане на мнение

 

Надявам се ме разбрахте!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От чуждите китаристи са ми топ 3 :

3.Слаш

2.Кърк Хамет

1.Стив Вай

 

От българските знам около десетима и тези са ми любимците няма да ги подреждам:

Цветан Недялков,Дими Налбантов,Румен Антов,Иван Лечев,Петър Чухов тези ми харесват знам и още пет-шест,но те не ми допадат толкова,като цяло обаче слушам доста повече чуждестранни и единственият,който съм го чувал в повече от 5 песни е Цветан Недялков.Другите съм ги чувал два-три пъти и са ми допаднали.

Редактирано от MVP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди години ,все още докато бях заридошен метал харесвах до болка познатите "масови" китаристи ( Вaй , Петручи и там куп др) е и сега ги уважавам и то много , нооо нещата с музиката и предпочитанията ми рязко прогресираха и сега съм фен на типажа "модерни" китаристи ако може изобщо да се наричат така . Става въпрос за наистина модерно свирене , ще изброя само няколко имена и:

1.Fredrick Thordendal

2.Tosin Abasi

3. Misha Mansoor (bulb)

в момента по - модерно от този типаж аз не слушам , е след година две сигурно и те ще ми омръзнат , но за сега а и последните 10 години такова свирене много рядко наблюдавам!!! Тези хора за мен разбиват стандартното звучене на ел. китарта като инструмент ето няколко клипчета в случай ,че някой не знае за кого говоря :

http://www.youtube.c...h?v=P9shf5BLc40

Редактирано от chalgasucks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Фаворит ми е Greg Howe, но мога спокойно да добавя и имената на Allan Holdsworth, Frank Gambale, Brett Garsed, Scott Henderson, Al Di Meola.

 

През 90-те са ме вдъхновявали "момчетата на Майк Варни" / Tony Macalpine, Vinnie Moore, Paul Gilbert, Malmsteen, Richie Kotzen, Jason Becker, Marty Friedman /, както и Satriani & Vai!

 

Напоследък от по-младото поколение китаристи са ми интересни Guthrie Govan, Alex Hutchings, Tom Quayle, Daniele Gottardo, Martin Miller.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено китаристите с добра техника и голяма популярност са доста. Поради тази причина мисля,че няма смисъл от спорове и това си е до самата настройка и вкуса на слушателя. Любимите ми китаристи, чиито сола и рифове ме мотивират да свиря са: Slash, Kirk Hammet, Yngwie Malmasteen i Joe Satriani при ел.китарата , а при акустичната китара Игор Пресняков!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.