Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими китаристи


Egon

Recommended Posts

Е как бе nevermor ?;)Първият албум на Malmsteen е със Steller - 81 година.После следват уникалните му записи със Alkatrzz 83 където всъщност истински пробива.84та е първият му самостоятелен албум xxxx.88 излиза Odiseya след което се поизчерпва,поне за мен.Perpetual Burn на Бейкър е 88 година.А на Фридман 90.

Ми аз Winnie Moore съвсем бях забравил,кво да ти кажа - не ми допада като стил на свирене - техничене,много додър,но някак си свири равномерно,без емоция и дървено(механично)Един вид - вижте как съм научил тези хватки.

Не знам дали си слушал Judas Priest ама Painkiller направо се излагат като жици - демек вижте ни и ние свирим модерно.Да ама не :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, този спор е подхващан n-брой пъти, насам натам из форума, и файда от него - нема! Не е продуктивен.

Всеки си има предпочитания. Затова - слушайте, свирете и на душата да е широко :mellow:

Редактирано от ivp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не е спор - монолог.Лошо няма - разказвам историята на китарата.Полезно е за младите.

Ако имате още въпроси - питайте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй, да пооправим малко годините и всичко е 6 :mellow:

Първият самостоятелен на Марти - 88 Dragon's kiss

Perpetual Burn - 87

Марти Фридмън - роден 62-а, Ингуи - 63-та. Имайки предвид копанията на Марти още от средата и края на седемдесетте и хавайските, източни и какви ли не други влияния ми се струва абсурдно неговото повлияване от шведчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми виждаш ли - Фридман е почнал наравно с Малмстийн и стигна със зор до Мегадет,и нищо - знаят го само манияците.Малмстийн го знае цяла Европа и Япония.В Щатите малко,да не кажа никак.

Дори вземи за пример проекта 3G - SteveVai е поканил Малмстийн а не Фридман.

Тънка е разликата между Китариста легенда и просто страшният китарист - просто една гениалност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове,и двамата свирят и няма значение кой е по добър,поне в тази тема.Ако искате да продължите спора си направете тема за това.

 

п.п.Тука младите знаят и за единия и за другия и не мисля че имат нужда от уроци(особенно такива с назидателен тон)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кольо, това че и двамата свирят е ясно на всички. Въпросът беше, че колегата Малмстийн /форумния имам предвид/ широко лансира идеята за единният първоизточник - именно Ингуи. Няма как да се съглася с това. Другото, което на мен например, като фен на Мегадет ми звучи абсурдно е че това е "група за маняци" и т.н. :mellow: Кофти прозвуча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кольо, това че и двамата свирят е ясно на всички. Въпросът беше, че колегата Малмстийн /форумния имам предвид/ широко лансира идеята за единният първоизточник - именно Ингуи. Няма как да се съглася с това. Другото, което на мен например, като фен на Мегадет ми звучи абсурдно е че това е "група за маняци" и т.н. :mellow: Кофти прозвуча.

 

А..не за Мегадет става въпрос,въпреки че и те на са бог знае колко популярни в смисъл РолингСтоунс.

Фридман го знаят само манияците,както и Импелитъри и Тафола и камара други.Има ли тук ЛС да си пишем ако на някой му пречи?

 

Охоо..евала kolio_k Супер :happy:;) говоря за myspase

Редактирано от Malmsteen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре минете на ЛС,за да не отваряте работа на модераторите.А иначе по въпроса със спора тук всички знаем че и двама горепосочени са големи и никой не го отрича

 

п.п.Благодая много Малмстиин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре минете на ЛС,за да не отваряте работа на модераторите.А иначе по въпроса със спора тук всички знаем че и двама горепосочени са големи и никой не го отрича

 

п.п.Благодая много Малмстиин

 

Хи,хи как звучи добре само..Малмстийн :) И аз благодаря:):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове пропускате темата : "Любими китаристи" а не "Най-добрия китарист".

Най-добър е този китарист, който обичате да слушате, нали?

Мисля, че им мина времето на ненормалните бързаци, вече има и 14год. жълтурчета, дето Полета на бръмбара си го праскат за закуска...

Мисля, че в този форум са хора наясно с музиката и затова видях изброени май всички велики.

Нали сме наясно, че бърз не винаги означава велик?

А май не видях един от най-великите бавен, ама Бог - David Gilmour?

Да добавя и един от най-любимите ми Kee Marcello !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда за Гилмор съм страшно съгласен - Гений,ама просто едва ли някой вече го знае:hysterical:Иначе всичките тия изброени по горе бързаци могат невероятно да свирят и бавно.Могат ВСИЧКО :hysterical::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.