Jump to content
Българският форум за музиканти

Запомняне на гами


Glacierise

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

я разясни каква е общото и различното между звук, тон, нота <_ src="%7B___base_url___%7D/uploads/emoticons/default_metal.gif" alt=":metalist:">

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Много е вярно това - акордите са в основата за разучаване на гамите. Тези, които искат да научат бързи sweep арпежи също трябва да дрънкат акорди по цял ден, защото арпежите са акорди, изсвирени тон по тон и ако искаш да свириш sweep в Еb, трябва да можеш да хващаш акордите в тази тоналност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май някой не е чел елементарна теория на музиката :think:.Шегувам се някой да не се засегне.

Тоновете се изсвирват и биват записвани като ноти.Е това е разликата,тя е само на теория. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво, но се учудвам що за човек си - по незнайни причини не пишеш по темата, а само четеш и критикуваш. допуснах в бързината грешка - така е. но пък и ти си ентусиаст теоретик явно, така че няма да се закачам с теб. наздраве :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я разясни каква е общото и различното между звук, тон, нота <_< наздраве :metalist:

сори,че се намесвам,защото никой не ме пита,ама за мен общото между звук ,тон и нота е ,че като прочетеш нотата изсвирваш тона и чуваш звука!Всмисъл трябват ти и трите неща за една цел-свирене :)

а различното е ,че тона е на грифа,нотата е на листа,а звукът е '' във въздуха''!!! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
и нотите навсякъде по грифа?

аааааааа ето и откъде ми се е запечатала фразата, която съм използвал после неволно. айде оправдах ти се и ще спя спокойно <_>

аз съм дотук, защото цялата тая простотия няма да помогне на ицо да научи гамите а и на мен ми е досадно.

казах каквото имах ПО ТЕМАТА.

 

наздраве на всички :metalist:

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично като видя каква е пътеката и първо на лист си записвам кои са нотите, пробвам от 12 прагче как излиза и после си я свиря цялата от 6 до първа струна и обратно!!!!За мен като много начинаещ в свиренето на сола много ми помага - скорост, точност и идеи - за туй помага гамата!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

scale_a.gif

 

примерно, пускам си някакъв бекинг трак в ла и си ги гледкам по картинката и си дрънкам отгоре, докато запомня къде какво има. Общо взето започвам от пето прагче на щеста струна (незнам що) и научавам тея между 5 и 8 прагче по всички струни, после малко напред, мако назад. Като науча ла другите са ми лесни.

 

Сигурно прозвуча много идиотски :D За мое извинение само ще кажа, че никога не съм ходил на уроци, в часовете по музика общо взето ходехме да играем баскетбол или футбол, та така. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубаво е да свириш в една позиция всички арпежи на всички акорди

и после просто добавяш оставащите тончета към арпежа и няма проблеми

аз така правя, но имам още много докато доразвия тая стратегия и да ми стане безпроблемна

и така аз лично асоциирам всяка гама със звучащ акорд 

 

....човече "тханкс а лот" дет се вика :P ....тва е много полезно нещо наистина - не се бях сетил :P има елементарни неща, които човек не може да се сети дееба...ако някой не му ги каже на готово..от утре тва ми става едно от упражненията за загрявка :godbless::godbless:

 

ае наздраве...аз съм на студено бяло винце не знам вие на кво сте.... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:P Можем да поспорим малко за това с отворените струни :P Едни от най-красивите фигури (особено в кънтри музиката) са с отворени струни. Питай Стив Морз :godbless:

Освен това, ако запомняш само пръстовката - няма да имаш реална предства и трудно ще се ориентираш когато трябва да прилагаш по сложни скали, а не само обикновени гами.

Добре съгласна съм за фигурите в кънтри музиката,но пък ако трябва да помниш 20 гами и то все със празни струни,диези,бемоли и т.н. става малко обърквация!!! :godbless:

Иначе за по-сложните скали,както каза,наистина не е достатъчна само пръстовката.Ама иначе степените ги разбирам малко,но все пак имам още доста неща да уча !!!!Както обичам казвам всичко с времето си !!!! :godbless:

Няма да се плашиш :godbless: Разнищването на обърквацията само ще те направи по-добра китаристка :godbless:

Пък и квато си симпатяга ... и кат свириш готино ...

Ща вземам и ще правим група "VIXEN" Jam :godbless: Аз както имам дълга коса, така че ша са прая на пичка :godbless: и ша лъжим хората :godbless: :godbless: :godbless::P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва с акордите очевидно ще проработи, започнах го вече. Има една много добра книга по тоя въпрос - даже kitaratapesho я одобри :P - който иска, ще му я дам.

 

На запомнянето на интервалите също се ентусиазирам!

 

Благодаря на отзовалите се, а наздраве на всички :P

 

Леле, в колко часа поствам! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гами, пръстовки, ладове, тоналности... ноти, тонове, звуци!?

 

За какво са ви изобщо? Те са необходими, но не са достатъчни, за да творите музика! Насилственот им заучаване води само до обрамчване на представата ви за музиката.

 

Необходимото и достатъчно условие, за да твориш е да умееш да СЪЗЕРЦАВАШ! Трудно е за разбарине, ама какво да направя!

Лично аз хванах китара на 16 год.. Седнах на барабани на 14, но само за 2 мес.. Бас китара плятках преди 4-5 год.. Сега се опитвам на кавал да се науча, ама брат ми си го взе! Клавирите обаче ми остават нереализирана мечта, когато още преди да знам, че мога да се занимавам с творчество, старият ми клавир беше откраданат от циганите... разбиха вилата ни в покрайнините на града!

 

Сега съм с компютъра и ако някой благоволи да услужи с инструмент!

Това е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.