Jump to content
Българският форум за музиканти

дилема...


anubis

Recommended Posts

здравеите вси4ки :greenball: решил съм да си взимам ново процесор4е.със сегашния ми бюджет съм се ориентирал към Digitech RP80 или Behringer V-Amp 2.ще го ползвам за да свиря сякъв метъл тъи 4е трябва да има хубав дисторшън,останалите ефекти ще ги ползвам по-рядко.споделете своето мнение за да знам кое ще е по-доброто в слу4ая :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм В-амп и съм свирил на няколко РП-та(100 и 200) за метъл бих избрал В-амп-а.

Иначе за по-леки неща РП-тата мисля че са по-добри, модулациите на В-ампа бяха много зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм имал и двете и съм с две ръце за V-Amp 2 (по добрия избор според мен) но ако ме питаш по добре си събери още малко парички и вземи по висок клас процесор (дори и втора ръка от форума има не лоши предложения) :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не знам какво разбираш под хубав дист, обаче тоя на V-Amp не мога да го издигна на ниво над ужасен. По принцип не можеш да искаш приличен дист от такива процесори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хаха - пак недомислени коментари.

Ами да - не може. Това е баце. Само глава и кабинет за $50000, иначе звука винаги е ужасен.

Който няма $50000 - да мре в кофите!!! НА сапун! Ако не си със скъпа глава и кабинет. или задължително - най-новия и скъп процесор - не важиш!

 

За 12736129836 път е необходимо да спомена, че добрия и музикален китарист може да звучи най-малкото прилично с който и да е процесор. Не че е излишно човек да има хубава техника, но представи си, че из автофорумите всичко се сравнява с Порше и Ферари, и непрекъснато се обяснява как всички тия опели, мазди, волвота и бмв-та не стават за нищо, щот има ферари и бентли, разби'ш ли. Е - нещо такова се получава тука.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добрият китарист си е добър китарист. Не го закачай. Това, което излиза, е почти 100% резултат от китариста. Обаче него нищо не можем да го направим. Така че няма кво да го коментираме, въпреки значението му.

 

Ся според мен специално дистът на В-Амп 2 ми е доста гаден. Кво да направа. За мен си е факт. Хубав дисторшън трудно се намира.

 

С какво да го сравня? Има хубав и лош. Това е за мен. Лошото си е лошо. Ето Сансамп-ът на Никифена. Не съм го притежавал, но от многото семпли ми се струва много як. Със сигурност доста по-добре от насрания дисторшън на В-Амп(на който другите ефекти са доста по-добре). Сансамп-ът колко пари е? 140 ли беше?

 

С какво друго да го сравня? С Бос-а от 100 лв? Ами пак е доста по-добре. Пак според мен.

 

Да, едното е процесор, другото си е дист. Но дистът си е дист, както се казва(или пък не се казва?).

 

Затова изразих лошо мнение за дисторшъна на В-Амп 2, щото според мен е гаден и има алтернатива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нека някой, притежаващ V-amp пусне семпли да чуем колко е "гаден".

Според мен, дори този процесор си има достойнства.

Не забравяй, че има и доста по-зле звучащи процесори.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми направих тука някво записче. Голяма скука да правиш такива записи...

 

Значи ся, като го правих тва и си мисля, че като е на Modern Hi-Gain всъщност не е лошо. Ама като цяло не му е хубав драйвът. Пак казвам-според мен. Не ми звучи изобщо, както би трябвало да звучи един дисторшън.

 

Разбира се, че си има достойнства тоя процесор. Може човек да си кара с него, само да има хубав дист отделно :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@lizardman:

Замислял ли си се ако ти включат един истински гибсън лес пол в един истински маршал jcm каква ще ти е реакцията за звука в началото. Обзалагам се, че ще варира между "боза" и "пръдня". Всъщност, познавам китаристи, които никак не са харесвали звука на маршал и други усилватели, и са оставали с впечатление, че са се прецакали с покупката.

След година-две, като се научат да свирят на този драйв, започва да им харесва много.....

 

семпъла не ми се зарежда, и ще го чуя когато се прибера...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След година-две, като се научат да свирят на този драйв, започва да им харесва много.....

 

Оо, :P това е евентуално ако са се помръднали и вече не си настъпват ушите., но за повечето хора това си е следствие от естесвената липса на слух (което ,вярвам е манна небесна),незнаенето какво искат, или баш комбинацията .

 

Апропо- относно овчедушието - много ме зарадва цитат кат' слънце! Хем те грее , хем се пържиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто на маршалски тип драйв, без буустер, се свири много по-различно. Трябва да си Ричи Блекмор, така да се каже.

Без артикулация и украшения, звучи много замазано и грозно. Изобщо в началото е много трудно да се свири на такъв усилвател - много специфично поведение има.

 

За слуха - това е отделно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не съм свирил, може и така да е. Но ако само това е причината....не би трябвало това да бъде проблем...всъщност не знам, не съм пробвал.

 

^пич, тъй като ти слушам записа май-проблема с кофти диста в твоя случай не е във В-амп-а :greenangel:
Ауу, не знаех, че трябва да показваш музикални умения в такива семпли. Точно обратното-като се покажеш пред света колко си голям това измества фокуса от самия звук.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Чух ти семпъла. Не бих казал, че процесора е зле.

 

Хубаво е сега да се пуснат семпли и от други педалчета(бос, сансамп, диджитек), но не в супер напудрени миксове, ами изсвирени по подобен начин, през едно просто нелампово кубенце, или спийкър симулация.

 

Предполагам, разлика голяма и красноречива няма да има.

 

http://www.youtube.com/watch?v=xch9AA-JOmA

http://www.youtube.com/watch?v=XnIpWpS5L_I

 

 

Не е като "Делта", ама на мен ми се струва, че има немалко музикални тонове в него.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.