Jump to content
Българският форум за музиканти

Венко Поромански Drums Workshop Tour 2008


Recommended Posts

Ники, че ти беше ли там?

 

Ахъм. Имах неблагоразумието да питам Венко за мнението му за електронните барабани - изглежда не им е фен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тедо, пък ми показа и нотира последната фигура от Джунгла :)

 

Що не носеше тениска "Аз съм Ники" ? Щяхме да се запознаем. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Ники, че ти беше ли там?

 

Ахъм. Имах неблагоразумието да питам Венко за мнението му за електронните барабани - изглежда не им е фен :lol:

Не е така,защото преди време ми се похвали че си е купил някакъв електроненен сет и беше много -доволен.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Възможно е, но не се изказа позитивно. То не, че има нещо особено позитивно и велико в електронните барабани - ако не живеех в апартамент с огромно удоволствие бих си купил акустични барабани, но се налага да се съобразяваме с реалностите.

 

ДВД-то си го взех вчера от Динакорд, още не съм намерил време да го пусна, но се надявам че ще е доста интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Възможно е, но не се изказа позитивно. То не, че има нещо особено позитивно и велико в електронните барабани - ако не живеех в апартамент с огромно удоволствие бих си купил акустични барабани, но се налага да се съобразяваме с реалностите.

 

ДВД-то си го взех вчера от Динакорд, още не съм намерил време да го пусна, но се надявам че ще е доста интересно.

 

айде моля те ни кажи ако си заслужава, направо и аз да си го купувам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Възможно е, но не се изказа позитивно. То не, че има нещо особено позитивно и велико в електронните барабани - ако не живеех в апартамент с огромно удоволствие бих си купил акустични барабани, но се налага да се съобразяваме с реалностите.
Пич и аз живея в апартамент,но винаги съм си намирал помещение за свирене,тъй че това не е оправдание.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислил съм върху варианти, които да ми позволят да свиря на акустични барабани и да ползвам китарни усилватели с тонколони (вместо да ползвам спийкър симулации).

 

Не мога да си позволя да шумоизолирам някоя стая и да я използвам само за такива цели, дори тази в която са в момента електронните барабани и останалото музикантско оборудване ще трябва да я освободя в някакъв момент, че ще трябва да направим детска стая за дъщеричката ни.

 

Имах идея да шумоизолирам килера (макар че доста хора се опитват да ме убедят, че колкото и да се старая няма да постигна особена изолация ако смятам да свиря с барабани и прилично, т.е. нормално усилен лампов усилвател за китара), но в него трудно ще събера електронните барабани, камо ли акустичен сет, да не говорим за останалата част от муз. инструменти и техника. Мислех да бутна стената между килера и съседната стая, за да си открадна 1.5 - 2.0 м пространство - жена ми се съгласи с неохота (иска да ползва килера за гардеробно помещение в бъдеще, но в момента ми е доста далечен приоритет бутането и зидането на стени и всичката галимация свързана с това.

 

По едно време имах идеята да изхвърля всичко от мазата, да се опитам някак си да я шумоизолирам и ако след тази операция все пак остане някакво пространство да сложа едни акустични барабани. Проблемът е, че ВиК не успяха да оправят канализацията в нашият невероятен квартал и при всеки по-сериозен дъжд мазите се пълнят с между 20 см и 1 м вода. Отделен въпрос е, че на скоро окрадаха повечето мази, и то при положение, че всички врати на входовете и подземните гаражи се заключват, а и моя милост е по цял ден в къщи.

 

Другият вариант който мислих и даже се опитах да осъществя, беше да ходя 2 - 3 пъти седмично за по няколко часа в репетиционна и така да имам достъп до акустични барабани, но след като няколко пъти се разкарвах до единствената репетиционна за която знам и не намерих никой там ми мина мерака за тази идея. Чувал съм една легенда, че имало и още една репетиционна във Варна, но не знам до колко да и вярвам.

 

Има разбира се варианта да си купя или наема помещение специално за репетиционна/студио, но не съм срещал подходящо помещение, и имайки в предвид, че вероятно ще го ползвам няколко часа месечно, определено не ми се занимава с това да го шумоизолирам и третирам, да осигуря охрана (СОТ, аларми и прочие) и т.н.

 

Голямата ми мечта е да си купим къща, в която да си направя студио :)

 

От всичките тези варианти, най-комфортен и адекватен към текущите ми възможности е този да ползвам електронни барабани в къщи - това съм направил.

 

Какво означава "оправдавам" - нямам нужда от оправдания, но като всеки човек си имам конкретни възможности, желания и нужди и се съобразявам с тях.

 

Съвсем отделен въпрос е, че според мен свиренето на барабани/свиренето с мощни китарни усилватели в апартамент е тормоз над съседите, и макар че в някои случаи човек да си намира причина да го прави, като цяло ми се вижда като лошо поведение което не желая да следвам.

 

Освен това е полезно човек да има по-широко мислене - нищо не ми пречи да свиря на електронни барабани и да ползвам спийкър симулации за китарите ми в къщи, а ако имам местенце където да вдигам шум - студио, репетиционна и т.н, там да си свиря с акустични барабани и яки лампови усилватели. Едното в никакъв случай не изключва другото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.