Jump to content
Българският форум за музиканти

Ето нещо от мен


Recommended Posts

Не се лъжеш :cheers:

Там сме от време на време. За сега нямаме уговорка за следващо свирене, ма и летния сезон е повече за фестове, нещо студентски град е пуст напоследък :dance:

Като се зададе некво свирене ша обадя на всеослушанье :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мандалей, аз не рабирам от този вокален стил, но...

Няма да крия... не ми харесва!

 

Ама аз съм капка в морето от слушатели, така че ти си си намерил слушателите!

"Мечта" доста студийно звучи! И кефи така... звуково!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

adXok, харесва ми, че си откровен, но ще те помоля да се уточниш. Пеенето в трите песни е доста различно едно от друго. Кое по-точно не ти допада? Може би е нещо, върху което бих могъл да поработя. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, да... държа да поясня!

Dove Sei - там итлианския е много добър като пеене (като от типичната Сан Ремо школа), и звука разбива... браво, кефеща работа!

 

Другите пеенете не ми харесаха... на "Останалото е мълчание" вокалът ми изглежда твърде тенденциозен, насила, така да се каже!

 

А в поп парчето "Мечта" всичко е твърде стандартно! Не чувам нещо, което да ми повдигне веждичките ей така... да ме втръмяса (диалектна дума, ама описва точно)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте, но нещо не можах да си асоциирам парчето Gradushka с лейбъла adXok в Gmail-а!

 

Как да го направя... Там е парчето, не и в adXok, а просто в листата си стои, но с начално име моето истинско - Ивайло Найденов (Ivaylo Naydenov).

Дайте последни наставления, моля, щото искам да съм изряден в това отношение, за да съм и полезен! :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май пак мое да съм объркал нещо та за това ето линк!

Дано да работи коректно.

 

http://mail.dir.bg/~adxok/Gradushka.mp3

 

Иначе в Gmail.com също го ъплоуднах, приятно слушане и коментиране!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, че отговори вместо мен, Burton :D

И третата песен е качена вече. Чакам коментари и критики.

(Пояснение: Много добре знам за един от многото недостатъци в пеенето си: често затварям крайните гласни в "м", което е недопустимо. Затова съм благодарна всеки път, когато някой ми го напомни. На демотата се чува прекрасно и направо ми иде да си изям ушите! B) )

 

Та нали си качваме нещата, за да получаваме съвети от останалите и да се учим един от друг... Да се развиваме, най-общо казано.

 

Слушах няколко пъти "Останалото е мълчание", след като отначало въобще не ми допадна като стил. Ето какво ми прави впечатление:

 

Парчето е много разнообразно и въобще :lol:

 

Обаче ми се струва, че се хабиш с тоя стил на пеене.

 

Мое лично мнение е, че можеш още да разнообразиш речетатива. Иначе стои малко сковано. (Може би това е целта и този коментар идва от неразбирането ми за стила. Ако е така - игнор! :) )

 

Значи тая дума "останалото" е кофти работа зе пеене. На мен най-много ми харесва, когато я изпяваш съвсем равно, без вътрешна динамика. Понеже има цели 5 срички, може да пробваш по-ранно влизане и на точното време да ти останат само 4, което вече е ритмично.

 

На припевите звучиш почти като Наско от БТР. Това ли целиш?

 

Що не пееш нещо мощно преди задъхването? Така ще се "натегне" още повече този момент.

 

Любимият ми откъс е между 1:55 - 2:18 :)

 

Всичко това е написано с най-добри чувства и се надявам да представлява някаква различна гледна точка за парчето, за да ти е от полза. Успех! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

qbodp, благодаря за вниманието което си отделила на песента :godbless: Благодаря и за съветите, които ми даваш. Ще поработя в тази насока....

А относно звученето като Наско... не е умишлено, и други хора са ми казвали, че пеенето ми доста прилича на неговото... опитвам се да избягвам такава прилика, но явно влиянието на Наско е прекалено силно...Всъщност се опитвам да избягвам прилика с когото и да било, но нали знаеш колко е трудно след като отвсякъде чуваш различни певци, неминуемо, без да искаш взимаш по нещо от тях :godbless: Специално за тази песен, досега припева са го сравнявали със звученето на група "ЕПИЗОД"... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само потребителя RonCarter се произнесе за парчето ми (бас ориентирано) Gradushka... Предполагам, че другите от вас още не са го слушали то gmail-a или от линка, който съм пуснал по-горе! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, ако беше така, дали пък не трябваше да е и по радиофонично парчето ми!

А аз схванах темата "Ето нещо от мен" като обща за всички! Прощавайте! :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.