Jump to content
Българският форум за музиканти

Пищялките


Recommended Posts

От доста време ме терзае един куесчън - пищящите звуци, които доста китаристи използват, така и не мога да разбера от какво се получават. Отначало си мислех, че е от набузено wah, но моя колега Blackmore_Fan ми каза, че е просто от процесора и че се получават и без wah. Вашите наблюдения, моля :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш предвид умишлено предизвикано пищене, да не би да иде реч за Artificial Harmonics или предизвикана микрофония от приближаване до озвучиелните тела? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пищящите звуци, които доста китаристи използват, така и не мога да разбера от

чак сега загрях Стефане тва са изкуствени флажолети.......както е писал ГОРЕРІ-А

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пищящите звуци, които доста китаристи използват, така и не мога да разбера от

чак сега загрях Стефане тва са изкуствени флажолети.......както е писал ГОРЕРІ-А

Добро утро,.... на вси4ки :happy::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не пречи и natural harmonics (натурални флажолети) да са

особено с тремолото стават доста пищящи и интересни поняга :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, пак ще се повторя, ама... всичко е физика и геометрия!

 

Получават се тея "пищенета", когато докоснеш жените на определени места!

Със струните е идентично... Както знаеш (надявам се) струните трептят със всяка своя масова част. Е, колкото е по-малка, толкоз по-виско е хармоника.

Та, твойте "пищенета" се получават като приведеш в трептене струната с перцето и в отличително крайно малко перидче от време я докоснеш с външната "възглавничка" (на English се нарича tip) на палеца! Поне така е най-лесно. Иначе има и други техники за споменатото звукоизвличане, но те са, както споменаха другите, т.нар. естествени хармоници!

 

Има и още по темата, но оставям това на по-дълго свирилите с електрички, щото, така или иначе, на акустичната китара твърде, твърде рядко се използват тези "пищялки"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по добре вместо да се бъзикат с теб...а те някога съм сигуен че са си мислили

и по срамни неща от теб и са минали години докато изкарат поне един писък

 

ти помоли някой който ги може до теб и го виж на живо така за минути ще знаеш какво е това :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва с флажолетите ми е ясно. Тези, за които говоря, са при яко вибрато. И то без разните микрофонии и истории, които споменахте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва с флажолетите ми е ясно. Тези, за които говоря, са при яко вибрато. И то без разните микрофонии и истории, които споменахте.

Ами човек, те флажолетите позволяват да се вкарва вибрато, даже много често така се прави, за да стане яка пищялница. Може да изсвириш цяло соло на изкуствени флажолети, да си вкарваш бендинги, да бараш тремолото и става много злокобно. :metalist::D:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.