Jump to content
Българският форум за музиканти

Просто парчета дърво ли са китарите?


Recommended Posts

Усещал ли е някой колко сухо звучат новите китари, как когато си купите стара китара от музикант тя като че ли е придобила нещо от него, колко игриво се свири на Стратокастър и колко машинално на Ямаха, колко спокойно и улегнало се свири на хубави стари китари?

:guitar:

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усещал ли е някой колко сухо звучат новите китари, как когато си купите стара китара от музикант тя като че ли е придобила нещо от него, колко игриво се свири на Стратокастър и колко машинално на Ямаха, колко спокойно и улегнало се свири на хубави стари китари?

:guitar:

просто новите не ги дооглеждат

по разните фабрички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по-стара е една китара, толкова по добре звучи! Първата ми китара беше Ibanez RX (или нещо такова) и я взех нова!след 5 год. свирене доста добре почна да звучи! А след 10 ще звучи още по-добре, но някой друг ще и се радва :unsure: !

Всичко идва от дървото! Колкото по-старо е то, толкова по добре за инструмента! Аз затова не съм фен на нови китари (е тук не включвам "къстъм шоп")!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усещал ли е някой колко сухо звучат новите китари, как когато си купите стара китара от музикант тя като че ли е придобила нещо от него, колко игриво се свири на Стратокастър и колко машинално на Ямаха, колко спокойно и улегнало се свири на хубави стари китари?

:guitar:

Моя Samick го взех от един прекрасен китарист и приятел - Петър Христов от Видин. Бяха се събрали за година някъде нова група от стари кокали, да се покефят и направиха минитурне в околността. Свириха си Бон Джоуви, Сабат, Пърпъл, Металика,... Абе каквото ги кефеше! :unsure: И аз нямах и идея какъв невероятен китарист сме имали възможността да гледаме. Едва по-късно, когато той реши да продаде китарата и процесора (на които скромен собственик сега съм аз), бях у тях и той се отпусна и изсвири едно половинчасово соло, включвайки фрагменти от парчета предимно на Малмстийн и Вай.

 

Когато купих тази китара, свирех съвсем друга музика. Китарата сама показва какво иска и те кара да се променяш. Душаат на китарата си взима по мъничко от всеки, който се е докосвал до нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз имам една електрическа кремонка някъде от 70- 75 г. Много е зле на външен вид. Всички много се смеят като я видят, но след това дълго време ме карат да ги чакам да свирят на нея. Звучи особено добре при чисти бленди и

е учудващо вярна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм си мислел...какво ли ще стане ако се сравни на Steve Vai белия Ibanez с някой нов, негов модел от фабриката! :unsure:

Сигорен съм че разликата ще е от тук до....на майка му... ;)

Ама иначе хората си мислят че свирят с на "Ibanez като на Vai" ;):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм си мислел...какво ли ще стане ако се сравни на Steve Vai белия Ibanez с някой нов, негов модел от фабриката! :)

Сигорен съм че разликата ще е от тук до....на майка му... ;)

Ама иначе хората си мислят че свирят с на "Ibanez като на Vai" ;);)

:unsure:

Супер точно казано!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм си мислел...какво ли ще стане ако се сравни на Steve Vai белия Ibanez с някой нов, негов модел от фабриката! :unsure:

Сигорен съм че разликата ще е от тук до....на майка му... ;)

Ама иначе хората си мислят че свирят с на "Ibanez като на Vai" ;):)

тука няма кво да се мисли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по-стара е една китара, толкова по добре звучи! Първата ми китара беше Ibanez RX (или нещо такова) и я взех нова!след 5 год. свирене доста добре почна да звучи! А след 10 ще звучи още по-добре, но някой друг ще и се радва :unsure: !

Всичко идва от дървото! Колкото по-старо е то, толкова по добре за инструмента! Аз затова не съм фен на нови китари (е тук не включвам "къстъм шоп")!

Ей, пич!

 

И моята първа китара беше IBANEZ RX, баси спомените. Много интересно моделче, а и доста добре звучеше за парите си и държавата в която бе произведено...

Тц Тц Тц... Какви времена бяха ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм си мислел...какво ли ще стане ако се сравни на Steve Vai белия Ibanez с някой нов, негов модел от фабриката! :unsure:

Сигорен съм че разликата ще е от тук до....на майка му... ;)

Ама иначе хората си мислят че свирят с на "Ibanez като на Vai" ;):)

Със сигурност има разлика, но не чак до на майка му... Може би само до на баща му ...

;)

 

Но например парчето "Tender Surrender" Стив Вай казва че е записал с един много ефтин червен Фендер Стратокастер който е намерил в обикновен магазин за китари и много му допаднал, та си го купил и записал парчето. Това го казва в ДВД-то Alien Love Secrets!

Така че, това е сериозен повод за размисъл ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен всяка китара рано или късно си "ляга" по ръката на собственика може би дори повече, отколкото собственика свиква с нея, освен това и дървото и метала са материали, които много силно "попиват" енергии и в даден момент китарата бива опитомена така да се каже, тъй че няма нищо чудно в това, че всеки инструмент носи духа на всеки свой собственик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани Мани :unsure:

Това ми беше 1-вата китара и е свързана с мнооооогоо спомени! Първата ми група, фестивали, свирниии...! И наистина не звучеше зле и за 5 години доста се отвори като звук! Иначе успях да я продам за 350лв. при Пепи Славов и мисля че който я е взел е спечелил много!!! Защото определено е много по-добре да си вземеш такъв инструмент отколкото някой Stagg или Appolo... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен всяка китара рано или късно си "ляга" по ръката на собственика може би дори повече, отколкото собственика свиква с нея, освен това и дървото и метала са материали, които много силно "попиват" енергии и в даден момент китарата бива опитомена така да се каже, тъй че няма нищо чудно в това, че всеки инструмент носи духа на всеки свой собственик.

Добре казано :unsure:

Най-интересен за мен в тази посока е именно моментът на опитомяването. Тогава се извършва взаимната промяна и "зареждането" на инструмента. Тази енергия той/тя не я губи, складира си, както и тази на следващия евентуален собственик и на по-следващия. Затова всеки инструмент е уникален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова всеки инструмент е уникален.

 

Абсолютно съм съгласен! Няма 2 инструмента, които да звучат еднакво! Или може би има инструменти които звучат еднакво зле :unsure: но определено няма такива,които да звучат еднакво добре! Може да е различно добре, но не и еднакво!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.