Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Някой може ли да м ипомогне...

Да си намеря семпли на барабани

като в албума на Франк Запа

1983 - The Man From Utopia

парчето Секс...

 

кика снера и томовете са нещо за коеот мечтая....

 

Моля ви :godbless::P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чад Уокърман по това време по концертите на Запа свири с акустични каса и барабанче DW, останалото му са падове, нямам идея какви, нито с какъв модул, т.е. някакви семпли са томовете, не е акустичен звук. Освен това се съмнявам много използваните семпли да са готови, по-скоро са правени/пипани/смесвани/донагласяни от Запа. В студиото съм почти убеден, че едва ли е използвана акустичната каса, а и да е, ФЗ после толкова е барал, че нищо не е останало от натуралния звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Чад Уокърман по това време по концертите на Запа свири с акустични каса и барабанче DW, останалото му са падове, нямам идея какви, нито с какъв модул, т.е. някакви семпли са томовете, не е акустичен звук. Освен това се съмнявам много използваните семпли да са готови, по-скоро са правени/пипани/смесвани/донагласяни от Запа. В студиото съм почти убеден, че едва ли е използвана акустичната каса, а и да е, ФЗ после толкова е барал, че нищо не е останало от натуралния звук.

ех :) месри!

 

можеш л ида изнамериш нещо

даречем с какви семплери какви модели за кика

за томовете

 

и какъв модел е бил точно акустичния сет?

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DW-тата по това време са били все едни и същи, maple с reinforcement rings отвътре. За модулите - никаква идея.

 

Само не мога да разбера защо го гониш тоя морално одъртял звук, но твоя си работа... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не мога да разбера защо го гониш тоя морално одъртял звук, но твоя си работа... :godbless:

щото е бая психарски...

искам да провбам... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност грешката е моя, аз си мислех за концертните, в студийната версия барабаните са акустични. Лошо е човек като има прекалено много неща на даден артист. :godbless:

 

Та значи забравяме за семплите, разрових се из архива и намерих това писание:

As Zappa wrote in his autobiography, “What qualified as an ‘acceptable drum sound’ on a 1950s recording seems laughable today,” and as technology advanced, he expended considerable time and energyongettingbetter-than-acceptable drum sounds, both live and in the studio. One of the benefits of owning the UMRK Mobile was that all road tapes were made on the same equipment and tape format, factors that allowed Zappa considerable latitude in editing among different shows. In order to ensure even more consistency, Pinske and drum tech John Goode developed a system to permanently mount microphones in Chad Wackerman's drum kit. “We would try all kinds of different drum heads and all kinds of different microphones to get the absolute best drum sound we could get,” recalls Pinske. “So when we were done, we would have a really elaborate, great-sounding drum set. I think the ultimate drum sound that we ever had was on the Man From Utopia album [1983]. And Frank started really liking this really good drum sound and kind of wanted to start hearing it on just about everything. I was kind of upset about the fact that he wanted to replace the drums [on the older albums], because I had already gotten a pretty good drum sound out of even the mono recordings that were on the original tapes.”

Сега слушам студийното парче и не ми се струва толкова трудно да се докара тоя звук, звучи ми като амбасадорски кожи, останалото е игра с пулта. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност грешката е моя, аз си мислех за концертните, в студийната версия барабаните са акустични. Лошо е човек като има прекалено много неща на даден артист. :godbless:

 

Та значи забравяме за семплите, разрових се из архива и намерих това писание:

As Zappa wrote in his autobiography, “What qualified as an ‘acceptable drum sound’ on a 1950s recording seems laughable today,” and as technology advanced, he expended considerable time and energyongettingbetter-than-acceptable drum sounds, both live and in the studio. One of the benefits of owning the UMRK Mobile was that all road tapes were made on the same equipment and tape format, factors that allowed Zappa considerable latitude in editing among different shows. In order to ensure even more consistency, Pinske and drum tech John Goode developed a system to permanently mount microphones in Chad Wackerman's drum kit. “We would try all kinds of different drum heads and all kinds of different microphones to get the absolute best drum sound we could get,” recalls Pinske. “So when we were done, we would have a really elaborate, great-sounding drum set. I think the ultimate drum sound that we ever had was on the Man From Utopia album [1983]. And Frank started really liking this really good drum sound and kind of wanted to start hearing it on just about everything. I was kind of upset about the fact that he wanted to replace the drums [on the older albums], because I had already gotten a pretty good drum sound out of even the mono recordings that were on the original tapes.”

Сега слушам студийното парче и не ми се струва толкова трудно да се докара тоя звук, звучи ми като амбасадорски кожи, останалото е игра с пулта. :godbless:

баси тва не го бях чел :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам дали за качествени семпли се говори... сурови (акустични) или за някакви синтези от звуци, но ей тук пращам малко от някои мои опити в семплирането на барабани!

 

Програмата е Giga Studio 3 и ReCycle 2.1 (само за рязане и подреждане на семпли).

 

http://mail.dir.bg/~adxok/Drums1.mp3

 

Само дано да работи линка!

При мен тръгва от раз!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък е на тоя линк съм семплирал един ритъмец преди повече от година и половина... Сега мога да го ъпгрейдна с по качествени семпли, ама нещо нямам надъханост да се връщам към стари работи!

 

Ей го: http://mail.dir.bg/~adxok/Drums2.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
А пък е на тоя линк съм семплирал един ритъмец преди повече от година и половина... Сега мога да го ъпгрейдна с по качествени семпли, ама нещо нямам надъханост да се връщам към стари работи!

 

Ей го: http://mail.dir.bg/~adxok/Drums2.mp3

Иво, хубаво...:happy:

Намери малко семпи заппа ся ? :happy::metalist:

 

 

а ето и аз тук съм правил малко дръмс

http://www.cmusicforum.com/dimitar/wideworld.mp3

 

a eto edni koito sus sigurnost trbe da orpawq

http://www.cmusicforum.com/dimitar/purely.mp3 :happy:

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Nalbantov отрежи моменти и ми прати да чуя за какво става дума, че ги нямам тия неща тук с мен.

Пък послед стария бен ще отвори библиотеките с дръмс дето може човек да се загуби в тях и ще изровя най-близкото.

 

Ади!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
@Nalbantov отрежи моменти и ми прати да чуя за какво става дума, че ги нямам тия неща тук с мен.

Пък послед стария бен ще отвори библиотеките с дръмс дето може човек да се загуби в тях и ще изровя най-близкото.

 

Ади!

super:)

искам такива дръмс ей:D

 

http://www.cmusicforum.com/dimitar/drumszappa.mp3

 

 

tomove kick i sner наблегни на томовете после на кика

и наквая тоз як снер

 

и ако кажеш съвет за продукцията къв халл тва онва..:D

 

тоя стария звук много го обичам :metalist: :inlove: :inlove: :P

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митье, в парчето "Свят широк" ме кефи звука на китарката в левия канал! Ако е китарка де? Щот на мен ми звучи като конче и много ме кефи! :D

 

Останалите неща са твърде вайски, за което те порицавам ;)

 

Микса и мастеринга са много, много добри, а, сигурен съм, на 48000Хц при дълбочина 24 бита, хубостта му още повече ще си проличи (или грешките :D ).

Поздрав отново за добрата работа. :D

 

Така, мога само да ти завиждам, че си имаш китарка, каквато аз никога не съм имал (за електрическа говоря).

 

Не забравяй за вайското. То ме дразни. Иначе ти ме разбра на ЛС-то!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.