Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли ""качествен контрол" ?


pepata

Recommended Posts

Здравеит искам да попитам дали има някакъв качествен контрол (не знам дали качествен контрол са наи точните думи) в xxxx ?

Тоест как аз мога да бъда сигурен когато си поръчам китара от там че ще пристигне качествен инструмент ?

Има ли някои които отговаря за това аз да не получа кофти пратка ?

Става въпрос за Fender Standart HSS (Stratocaster) от Мексиканските поръчката се налага защото няма в наличност това което аз искам :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

По принцип инсрументите им не са в състояние топ ъф дъ боклук, и обикновено са ОК, но ако се поразтърсиш из форума, ще видиш и доста оплаквания. Тази фирма уж е коректна, но понякога изведнъж решава да стане много некоректна. Слухове от конкуренцията казват, че понякога ремонтират инструментите си преди да ги продават, което не знам до колко е вярно. Факт е, обаче, че в магазина си те убеждават да вземеш каквото и да е, за което имаш в момента пари(макар и не винаги да е особено подходящо, например веднъж пред мен убедиха едно момче да си вземе скуаер булет страт за да свири дет метъл с него), т.е. понякога подвеждат сериозно за да продадат, но когато стане въпрос за връщане на нещо, или рекламация, отношението им става съвсем друго, и се появява кисел оттенък на лицата на продавачите, шефове на фирмата започват да ти обясняват как не може, обясняват ти как нещо си е консуматив, ако са ти продали дефектно и т.н.

 

Те дават гаранция само за електрониката(което е смешно), както и винаги вътре в китарата можеш да откриеш техни картички, което ще рече, че отварят китарите, преди да ги продават(което не е голям кахър, но принципно не е особено правилно).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме,внимавай,оглеждай се тия дни и не вдигай телефона на непознати номера,след около 2 седмици,когато темата потъне съвсем е горе-долу безопасно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моя Винтидж нямаше никакви такива картички.И ако проверяваха електрониката щяха да забележат,че е вързана грешно."Hot" жицата на адаптерите вместо във входа на потенциометъра беше закачена на плъзгача,а изхода съответно беше входа и доста се чудех защо звука се скапва тотално като започна да намалявам китарата.Възможно е и да е отваряна и проверявана и този проблем да не е видян,защото и двете жици(вход и изход) са сини,но по-скоро ми се струва,че не е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя Винтидж няма никакви картички или там каквото и да е било с "подпис" на РФ. Може би не са имали време да го "подпишат" тъй като го взех буквално няколко часа след доставката... Иначе съм увал че отварят и поставят стикери инсайд, което според мен не е много правилно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В НИТО един продукт който съм зимал не е имало картичка освен в опаковките струни... но дори и да имаше... КАКВО ТИ ПУКА... Аз китарата я отварям по няколко пъти в месеца... А мога да твърдя че те са доста по-компетентни и знаят как да "отворят" дадения продукт!

А това с навиването, че еди кой си ще свири дет метъл с Булет... бла бла... ТОВА Е ТЪРГОВИЯ! НОРМАЛНО продавача да ПРОДАВА! Купувача да се е поинтересувал... тука грешката май си е само в "дет метАла"...

Никога не съм имал проблеми с магазина и мога да твърдя че 90% от нещата ми са от там... просто няма какво да си говорим... Няма как човека който си изкарва хляба с този магазин да ти е пръв приятел и да ти прави отстъпки *ол дъ тайм* като по форумите плюеш обслужването и тн... Като искате приятелско отношение - покажете такова.

Като техен постоянен клиент бих казал че магазина наистина е с коректно(колко банално звучи) обслужване!

 

Междо другото мисля че обслужването даже е и по-добро от някои други магазини в тази ареа... Като влезна си говорим, всичко става с усмивка, с някой друг бъзик... а не сухарското "добър ден! какво желаете" като в месното магазине за хран.стоки... не ти седят по гъза и да те гледат в ръцете... просто перфе! Всеки път като минавам наблизо до РФ се отбивам просто заради хората и обстановката!

Стига злобяхте в интернет и после да сдухвате като ви бъзикат като влезете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив всичко се тества, преди да се пусне в продажба от продавачите в магазина. Ако има някоя китара, която се нуждае от сетъпване отива при някой да я сетъпне :greenangel: Проверяват всяка машинка , която продават - процесор, микрофон, кабел и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
А мога да твърдя че те са доста по-компетентни и знаят как да "отворят" дадения продукт!

 

То, в т'ва няма няква философия, с отвертката връткаш и става :greenangel:

 

А, според мен всеки има право да се изкаже и да сподели впечатления. Аз лично всеки път когато съм ходил момчетата са се отнасяли супер с мен(с 1 изключение само) и са обръщали внимание даже и само да зяпам...

Редактирано от AFTER-THE-RAIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
А това с навиването, че еди кой си ще свири дет метъл с Булет... бла бла... ТОВА Е ТЪРГОВИЯ! НОРМАЛНО продавача да ПРОДАВА! Купувача да се е поинтересувал... тука грешката май си е само в "дет метАла"...

 

Прави разлика между търговия и селяния!!! Ако за теб това е нормално, то това говори по-скоро за теб, отколкото за това, кое е нормално.

 

Имаше и други оплаквания - хубаво е това, че с теб винаги са се държали добре, но из форума, сам знаеш, сме се начели на какво ли не.

 

За отварянето на китарата - естествено, че няма нищо да и стане от отварянето - даже в повечето случаи е добре да се огледа - въпроса е по-скоро принципен. Както и въпроса с гаранцията само за електрониката, и поведението при рекламации.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Here we go again!

 

Към автора на темата - според опита си с този магазин, както и от инфото, което съм чел във форума, мога да споделя ЛИЧНОТО си мнение, че xxxx не демострират отношение, което да вдъхва надежност и постоянство в отношението им към клиентите. Аз не бих си купил китара от там, тъй като е много вероятно да има проблем с гаранционния сервиз, а мисля, че това е основната идея на темата. Всичко е въпрос на избор.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично всеки път когато съм ходил момчетата са се отнасяли супер с мен(с 1 изключение само) и са обръщали внимание даже и само да зяпам...

 

За това две мнения няма всички там са пичове :godbless:

С добро впечетлени съм останал от китарите които съм пипал в магазина но тъи като тук става въпрос за нещо различно закупуване на сравнително скъп инструмент без да е видян искам да бъда сигуерн че това което ще получа е добро защото всеки знае че две еднакви китари няма аз ако я пипна и чуя веднага ще разбера ама така не става подисва се договор до колкото ми обясниха и получаваш инструмента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали от РФ или от друг магазин, било то онлайн или офлайн :godbless: риск винаги има. Можеш само да се надяваш и разчиташ на късмета си. А, и в крайна сметка се съмнявам да ти донесат някой шит - не е в техен интерес. Тва с договора не го схванах. Трябва да подпишеш договор с тях за да ти докарат нещп определено което го нямат!?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.