Jump to content
Българският форум за музиканти

Ново демо на песен...


Recommended Posts

Барабаните (ударните) много ме кефят... някак нервни такива :rolleyes:

 

Другите инструменти и свирни все познато ми изглеждат, но са добре... горе-долу!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Барабаните (ударните) много ме кефят... някак нервни такива :rolleyes:

 

Другите инструменти и свирни все познато ми изглеждат, но са добре... горе-долу!

Радвам се че нещо ти е харесало,макар и най-куцото от цялото.Трудно е да ти угоди човек на теб като си такъв експерт,но аз си имам мечта и цел-един ден да направя музика достойна и за твойте уши.....или поне мога да мечтая хахахаха :cheers: !Keep it up,adXok!

 

Владо

Редактирано от Vlado_Abroad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабаните (ударните) много ме кефят... някак нервни такива :)

 

Другите инструменти и свирни все познато ми изглеждат, но са добре... горе-долу!

Радвам се че нещо ти е харесало,макар и най-куцото от цялото.Трудно е да ти угоди човек на теб като си такъв експерт,но аз си имам мечта и цел-един ден да направя музика достойна и за твойте уши.....или поне мога да мечтая хахахаха :) !Keep it up,adXok!

 

Владо

темата е страхотна- звучи си MADE IN USA .какво повече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така "най-куцото"!?

Тва, че си го семплирарл с някакъв сикуенсър не значи, че е куцо!

Разбира се можеш да се пробваш да го изсвириш на "аналогови" барабани, но тогава ще изгубиш от "нервността".

 

Имам един познат, който си записва сам вокалките и китарите. Барабаните си ги реди... семплира! Е, та "нервността" иде от там, че при семплирането много трудно се докарва агогичното усещане (някои му казват неправилно динамика) на живото свирене. Имено от това разминаване произтича и "нервността", което само по себе си е нова форма на музикален синтез! Е тва ме кефи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при семплирането много трудно се докарва агогичното усещане (някои му казват неправилно динамика) на живото свирене. Имено от това разминаване произтича и "нервността", което само по себе си е нова форма на музикален синтез! Е тва ме кефи!

Никой не му казва динамика,става въпрос за пулсация или in english-GROOVE.

Динамиката е силата на свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

groove-а е свързан и с ритъма. в случая е динамика.

Groove-а е свързан преди всичко с ритъма,всъщност не знам с кво друго би могъл да е свързан groove-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така "най-куцото"!?

Тва, че си го семплирарл с някакъв сикуенсър не значи, че е куцо!

Разбира се можеш да се пробваш да го изсвириш на "аналогови" барабани, но тогава ще изгубиш от "нервността".

 

Имам един познат, който си записва сам вокалките и китарите. Барабаните си ги реди... семплира! Е, та "нервността" иде от там, че при семплирането много трудно се докарва агогичното усещане (някои му казват неправилно динамика) на живото свирене. Имено от това разминаване произтича и "нервността", което само по себе си е нова форма на музикален синтез! Е тва ме кефи!

Аз лично нищо не съм семплирал.Семплите са готови,аз просто програмирах един дръм сикуенсър и ползвах външни семпли!Това,което им липсва на тези неща в случая е именно динамика(не че и тя не може да се програмира),защото просто не ми се занимаваше.Иначе ритъма може да се разклати по много начини,дори и когато свириш с машина,за да има груув.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.