Jump to content
Българският форум за музиканти

С тъмночервено лакирани нокти ;) Здравейте


Recommended Posts

Добре дошла!

Унгария...мдам - Габор Пресер!

Мисля..хм, беше точно от Locomotiv GT и Omega той.

Но аз ще го запомня с рок-балета му "Репетицията", нещо невероятно за комунистическите времена, мхм...

Друг "човек"..или "група", така и не разбрах нищо нито от касетката, нито от плочата - SLAMO.

Найс звук вадеха... (май зад тях стоеше Istvan Slamovits, който се оказа, че пише музика за филми също).

 

WOOW! В тези така тъмни за мен времена, ти човече ми донесе лъч светлина. Благодаря ти от сърце.. Никога не съм виждала този рок балет, но ужасно много искам да видя за какво става въпрос! Slamovits István е работил с доста хора, не знам много за него (освен, че мисля, че е свирил в Едда), но до колкото видях тук :lol: е работил с Attila Pataky..

 

Приятно ми е, много!

 

*Nagyon örülök, hogy beszélhetek veletek! Köszönöm ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:greenball:

 

За съжаление не намерих много инфо из Мрежата за "Репетицията" (а.к.а. "A Proba").

Но ПОНЕ някакъв клип изникна:

Доколкото виждам - филмиран е балета от Унгарската ТВ...следователно има някаква вероятност да се намери някъде...хм.

А от следващия линк се вижда, че балета продължава да се поставя тук-там и в наши дни...яко! Мисля, има и няколко думи за сюжета, но не знам унгарски :)

http://www.zene.hu/programok/reszletek.php?id=1959

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не забравяме и Ария и ДДТ :) . Мила госпожице, убеден съм, че тук ще си изкараме страхотно заедно.

 

На унгарски незнам, но на японски мога :

konnichi wa, watashi wa Nikorai desu, hajimemashite :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахах, страхотни сте и сте адски гостоприемни! Освен това не мога да повярвам, че има толкова хора, които се радват на унгарски рок?!
Тва е щото си девойка,а тук е основно Коч къмпани..,иначе дърт хипар кто мен няма да забрави Култовия (деа клишето) филм Плешивото куче,или Копас кутя ли е на маджарски-ти ще кажеш? :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СЛЕД цял ден прекаран с най-добри приятели, единия, от които унгарец и музикант, просто нямам да думи да благодаря за чудесните постове, в които така силно присъстват чудесни унгарски неща.. чувствам това, като идеалния завършек на деня!

 

@ drgoa.r, много благодаря, че си намерил точно това, което исках да видя! Най-чудесното е, че статията е доста добра и макар аз съвсем да не мога да разбера всичко, фабулата е много добре предадена и разбрах за какво става въпрос =))) Освен това се надявам да мога да гледам този спектакъл някога на живо! Очарователно грациозни танцьори. Presser Gábor е революционер!

Köszönöm az információt!

 

@ Szia, NitroBGA, =) По-специално ддт харесвам от около година (което никак не е много), а съвсем скоро, само вчера, разбрах какво означава точно ддт :hysterical: Заради приятел, чух за първи път Ето все, но мисля, че албума от '96 Любов и по-специално песни като Онанист и Далеко, далеко.. много добре се отразяват.

 

@ Hillbilly, a пък съм против разделянето на полове в този случай! :) Не бях виждала Kopasz kutyа на български! Ужасно забавно е, мисля, че и други не много смахнати унгарски филми биха ти допаднали, защото в тях доста често има страхотна музика, но не винаги има английски, немски субтитри.. (затова пък има Контрол на италиански)

 

НЕ съм очаквала да срещна толкова хора тук, които да харесват чудесни унгарски неща! Много приятна изненада е! Поздрави ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сладко, ский, ся, маджарите бяха едни от нормалните хора в източния блок и аз, като вехто пионерче, ценя таквази културна отлика.

 

Христос възкресе, едно, второ, как се пише тва на маджарски, демек Христос възкресе? "Серетлек" или "серетлем" беше "обичам те" или бъркам?

Сама си пое кръста на маджарска културна посланица, ко да та правим...

Както е писал великият Алеко, "маджарите не са ми много по сърце, ама виж, против маджарките нищо против нямам!"

 

Напомням за други културни артефакти от унгарската пуста, като гулаш по сегедски и прочее.

 

Един от вокалите на любимите ми "Неотон фамилия" беше и солист в рок-операта "Крал Ищван", мноо култова. Имаше един пич, от Арпад, див езичник, паганист и прочее отрицателна персона, мноо напомняше ранните Менуар. Та как се вика тоя херой, вокалистът на Неотон фамилия, дето пева в "Крал Ищван"? Някакъв местен Йън Гилън, разбийш ли...

 

Но сега ще преведеш, рожба, що значи Vandorenek и Hivlak?

 

Обърнахме те на няква Ева Молнар...

 

П.П. "Децата от улица "Пал" пък колко ми е любима...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахах.. ИДЕЯ СИ нямаш колко ми стана забавно от всичко това!

Първо: за думите, защото са важни.. предполагам, че под "Vandorenek" става въпрос за Vándor с окончание по-скоро "-anak" (за да има вокална хармония) и ще рече нещо като "на пътешествениците", а пък hivlak означава: "викам теб", а пък обичам те е: szeretlek! Много е важно да си го ползваш това честичко! Бтв думичката vándor сега се сещам, че я знаем от най-известната песен на Омега - Момичето с перлените коси, която като цяло си има доста странен текст, в които се прокрадват син слон, който разказва приказка :hysterical: А защо питаш точно за тяХ?

 

Чудеснически пост, не успях да си изям ябълката от смях! Благодаря ти, макар че не разбрах кое точно е въпрос.. :)

 

Не съм слушала много песни на неотон фамилия от инат (защото баща ми харесва само тази унгарска група доста), нооо.. сравнението с manowar.. браво, браво =) ;)

 

 

Тук е списъкът на főszereplők (главните действащи лица в операта, точно от '80те, мисля, че е горе-долу, спретнато)..

 

очарована съм за пореден път (вече ставам досадна) с това, колко много хубави асоциации имаш в главата си, когато чуеш Унгария!

Днес се получи много добре с всички хубави унгарски неща..

 

:hysterical::hysterical: сега jó éjt (което си е само лека нощ)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001:

 

Еееееей! KONTROL!

Егати филма...странното е, че днес говорих с друг човек по съвсем друг повод точно за същия филм!

Май ще се наложи да отворим специална тема за унгарски неща, а? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще се наложи да отворим специална тема за унгарски неща, а? :girl_witch:

 

 

Аз подкрепям това и с две ръце! Особено при възможността, да говоря с хора, които има такива чудеснически асоциации с унгарската музика и изкуство като цяло!

Страхотно посрещане имам ;) ! Чувствам се в свои води =)! Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сладко :girl_witch: ,пусни някой линк за младежите,ние по дъртите кучета/кучета ни яли знаем Хобо блус бенд/Локомотив ГТ/Омега още от соц-а,но това е Тъмна Индия за по-младите,пък едва ли ще тръгнат да ровят в нета. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сладко :thumbup: ,пусни някой линк за младежите,ние по дъртите кучета/кучета ни яли знаем Хобо блус бенд/Локомотив ГТ/Омега още от соц-а,но това е Тъмна Индия за по-младите,пък едва ли ще тръгнат да ровят в нета. ;)

 

Благодаря за това ^! :)

Това са някои от бандите, които ми харесват извънредно, освен класиците, за които вече стана дума =).. Ако имате търпение! И желание..

 

 

;)Ignite

 

^_^

 

^_^Elmezavar

 

^_^Entrópia multimedia > zenék има няколко мп3

 

^_^Jazz+az

 

 

^_^ Tankcsapda

 

^_^

 

освен това: Misztrál; Karpatia; Bikini, Anima Sound System..

 

Благодаря за вниманието :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

Младите благодарим за линковете и търеснето вместо нас :) И м/у другото - Привет!

Редактирано от bai-goku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен това: Misztrál; Karpatia; Bikini, Anima Sound System..
е това е..,а нали се сещаш,че групата Контрол,създадена още през соц времената от мн. добрия (според мен) басист Владо Унгареца по прякор е леко копие на Бикини?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:girl_cray2:

Младите благодарим за линковете и търеснето вместо нас :) И м/у другото - Привет!

 

 

ахах, добре заварил и на теб, въпреки че наистина се чувствам като у дома си тук..

А пък списъкът с унгарска музика е много дълъг.. и честно казано повечето пеят на английски, така че не са толкова странни за слушане! :) Супер много се радвам, че одобряваш ;)

 

 

освен това: Misztrál; Karpatia; Bikini, Anima Sound System..
е това е..,а нали се сещаш,че групата Контрол,създадена още през соц времената от мн. добрия (според мен) басист Владо Унгареца по прякор е леко копие на Бикини?

 

А пък за това никога не съм се замисляла.. =) Сега тази мисъл ме кара да се чувствам добре :) Бих направила един тематичен анализ на двете групи.. А колкото и да е глупаво.. на мен Tankcsapda ми напомнят адски много на Срам и позор! =)

 

Благодаря за отклика! ;):):bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.