Jump to content
Българският форум за музиканти

На какво разстояние трябва да са адапторите


EmchoDT

Recommended Posts

Та въпроса ми е, на какво разстояние трябва да са адапторите за да не се получават неприятни високи, когато свиря сола, или да не се получават микрофонии?????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емоууу вече бях пускал такава тема..от която извода беше че трябва да намериш оптималното разстояние ако са по-ниски се получава по-чист звук но с по-малко гейн...а ако са високи обратното ..тъй че ако са ниско адаптерите и гейна не те устройва просто надуй ПОД-то...и обратно ако много ти маже с високи адаптери...намали гейна на машината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха мерси!!!! :headbang:

Но аз питам за точно определен размер!!

Например някой, ако знае на Вай, Сатрияни, Петручи и т.н.

Днес разгледах из нета ма явно незнам как точно трябва да се търси подобно нещо!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така кажи....имах честа да видя 7 струннния Сигначър модел на Петручи който си купи един познат ....който беше китарист не АБСОЛЮТ/ако сте ги чували/

та адаптерите са сравнително ниско ...но и струните са направо долепени до грифа....и се свири супер лесно.... :headbang: да ви призная мразя китари на които се свири лесно щото китариста колкото повече свири на нея толкова повече се изнежва и търси все по-лекото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ви призная мразя китари на които се свири лесно щото китариста колкото повече свири на нея толкова повече се изнежва и търси все по-лекото :)

в такъв случай мога да ти подаря един стар орфеи имам.....дето между струните и грифа може да си пъхнеш пръстите :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Мишо, за инфото!!!

 

stratocaster то ако беше за дрънкане нямаше да ме интересува!!

Но като отида на репетиция или концерт китарата ми се спуква от ПИЩЕНЕ, а като се опитвам да правя записи пък има гадни високи!! За това зададох този въпрос!!!

 

Арееееее ........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.guitarnuts.com/technical/electrical/index.php

Това е информация за заливането с парафина.

За коктейла Молотов мога само да изразя дълбокото си съжалени, че не е за пиене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
в такъв случай мога да ти подаря един стар орфеи имам.....дето между струните и грифа може да си пъхнеш пръстите :cheers:

колкото повече свиря толкова повече се убеждавам че стария ми страт има най-малка вина за звуците които излизат от него ;)Tъй че кажи кога ше ми подариш ОРФЕЯ :cheers:

Редактирано от spotlight_kid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така кажи....имах честа да видя 7 струннния Сигначър модел на Петручи който си купи един познат ....който беше китарист не АБСОЛЮТ/ако сте ги чували/

...

да 4увал сьм ги Абсолют

понеже по едно време певеца им бе6е в мойто група

кефят ме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така кажи....имах честа да видя  7 струннния  Сигначър модел на Петручи който си купи един познат ....който беше китарист не АБСОЛЮТ/ако сте ги чували/

...

да 4увал сьм ги Абсолют

понеже по едно време певеца им бе6е в мойто група

кефят ме

имаха една авторска песен ,която приятно напомня на Ytse Jam :cheers::cheers::cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Мишо, за инфото!!!

 

stratocaster то ако беше за дрънкане нямаше да ме интересува!!

Но като отида на репетиция или концерт китарата ми се спуква от ПИЩЕНЕ, а като се опитвам да правя записи пък има гадни високи!! За това зададох този въпрос!!!

 

Арееееее ........

ми това.......от самоте адаптори е вече. това колко близо щв са до струните не оказва голямо влияние върху микрофонии и така нататък. а гадните високи - еми на концерт знаеш че всичко е гадно :greenball:

или смени адапторите с нещо по-добро или снемяй китарата :)

на моя ибанез бриджа е почти долепен към струните и въпреки това вади кристален тон и убийствен състейн.....така че важно е изпълнението на китарата според мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.