Jump to content
Българският форум за музиканти

Радиолампи


Recommended Posts

Най-вероятно на пловдивско-китайският концерн "Чайна-Майна".

По принцип лампите, които не са купени от китарджийски бренд не се надписват с марка.

Ако са такива(generic, един вид :)), едва ли пише нещо освен типа на лампата.

 

Аз съм попадал на най-различни нови китайчета. Такива, които са много harsh, такива с нормално поведение, както и такива, които звучат доста "чисто" - трудно кривят и имат много повече динамичен "headroom" преди да достигнат точката на изкривяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте!

Нови радиолампи и електронни части купувам безпроблемно за сега от: http://www.partsconnexion.com/

Това е канадска фирма и работи безупречно! Обикновенно в рамките най-много до 5 дни от направата на заявката и получавам частите. Доставката на пакети до 2-3 кг, става със самолет и куриера ми ги донася на посочения от мен адрес. Шипинга е около 10$, за малки пратки. Служителите `и са изключително коректни. В повечето случай на пакета се посочва по-ниска от похарчената сума, / знаете защо /. Цената на 12АХ7/ ЕСС83 Electro-Harmonix е 11$, без шипинга.

Друга фирма за онлайн търговия с части за усилватели е: http://angela.com/

И за двете фирми, ако се направи групова поръчка излиза най-изгодно! ;)

Надявам се да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих до магазина на Танко-2, на ул. "Искър" 21 в София, и си взех чифт 12АХ7В по 18.90 лв. бройката.

На тях пише само вида на лампата и Made in China.

Извадиха някакъв каталог и ми казаха, че приемат и поръчки. В каталога имаше доста видове лампи от различни производители - ЕН, Ei и др.

 

Монтирах новозакупените ламбета на лампов преамп ADA MP-1 Classic , като замених старите JJ и преампа звукна доста добре, с по-изчистен и отчетлив драйв.

Редактирано от DILETANT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.