Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли някой със Dean?


headless

Recommended Posts

Относно качествата на Dean инструментите, май не е много случайно, че братята Шенкер, Дейв Mъстейн и много други добри музиканти свирят с Dean.

 

Общо взето работата с ендорсмънтите е такава, че не музикантите избират марката, а марката избира музикантите и съответно им плаща, за да се показват с такива китари. И Металика уж свирят с ESP, ама аз на документалните филми нещо все с Гибсъни ги виждам, така че...

 

Пък и китарите, с които свирят известните музиканти са къстъм шоп и едва ли има такава разлика в качеството примерно в сравнение с друга марка. В смисъл, че ендорсърите на Корт не свирят с корт за 500лв, нито пък тези, които имат сигначър ЛТД имат инструмент непременно отговарящ на тази ценова категория.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте, виждам, че хората пишещи в тази тема и като цяло във форума са компетентни и най-хубавото е, че тези, които разбират от всичко са малко. Човек ако разбира от всичко, това значи, че от нищо не разбира. Та тук е темата за Dean. Ако може да ви попитам в скоро време ще си купувам китара и за сега съм се насочил към онези стартови пакети, които се продават, та намерих един такъв с китара: Dean Vendeta XM другото, за което се чудя е комплекта на Ibanez IJX121 разликата между тях е 100-тина долара, но ако може да ми кажете кой от двата комплекта е по-добър за този клас разбира се.

Хайде със здраве и поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Съжалявам, не мога да си поправя горното мнение, искам да ви кажа, че искам да се науча да свиря сола с повече Gain и Дисторшън. Металика AC/DC и други и други и други, но и чисти без ефекти също се уча. Та за това ми трябва тази китара и за това се спирам на тези 2 модела, но ми се иска мнение ако може и за двата модела.

 

 

Едит: Предполагам, че няма нужда, но искам да Ви ги покажа 2-те китарки и ако има хора, свирили на двете ако може да споделят плюсове и минуси

 

218a686733a1299fe16659d0717f2acd.jpg

_c535548_image_0.jpg

Редактирано от PuppetMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ако можеш да да ги пипнеш преди да избереш ще е най-добре. Да можеш да усетиш инструментите и да прецениш кой гриф ти допада повече на ръката.

 

Ако трябва да съм пристрастен:

-свирил съм и с Ibanez и с Dean

-и ако трябва сега да избирам ще си избера Dean-а

 

моята китара е с такъв гриф като на Vendetata и бих казал, че за моята ръка това е най-удобния гриф, който съм пипал.

 

Но все пак най-добре е да ги пипнеш китарите и да ги усетиш, още повече след като си решил да се учиш да солираш.

 

Разгледай този клип

 

ай със здраве

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, но до колкото разбирам Dean няма къде да „пипна“, а пък Ibanez-а не го знам кой модел точно е, защото си мисля, че така се казва комплекта, в който участва. Ако това е модела ще се разходя из някои магазини и ще видя дали го има. Иначе ако можете да прецените, пръстите са ми дълги (като за пиянист) :wallbash: не знам колко са дебели тия грифове, но в нас имам една класическа китара и нямам проблем с достигането на струните на различни комбинации от прагчета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво мислите за този Дийн http://www.guitarampkeyboard.com/en/80384

 

Май единственото което свързва тази китара с Дейв е рисунката, обаче... мамка му! много ме кефи !

И се чудя.. дали си заслужава.. липа, болт-он.. тея адаптери не ги знам какви са..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво мислите за този Дийн http://www.guitarampkeyboard.com/en/80384

 

Май единственото което свързва тази китара с Дейв е рисунката, обаче... мамка му! много ме кефи !

И се чудя.. дали си заслужава.. липа, болт-он.. тея адаптери не ги знам какви са..

тези адаптерис са най-стандартни стокови адаптери за DEAN

 

можеш да разгледаш характеристиките им в сайта на dean

 

иначе формата е преназначена за свирене в стърчащо състояние :icon_shithappens:

 

ако ти се доссвири седнал си е проблем

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.