Jump to content
Българският форум за музиканти

Опитвам се, може да чуете ако ви е интересно!


Recommended Posts

Замъкнаха ме в един пиано бар, караоке вечер, с надеждата да се изтъпанча и да пея. Обаче аз си глътнах граматиката, и само слушах и вътрешно ридаех или защо не съм толкова добра като някои, които хванаха микрофона /но го и ползваха добре/, или що не пея, при положение, че някои бяха пълна скръб, но се забавляваха, каквато е целта на занятието.

И сега си правя сухи тренировки, с една уредба и микрофонче за говор /скайп-майп/, записвам се с камерата и нищо не обработвам. Чувам си грешките, обаче ми е много трудно да се упражнявам и да правя записи /с 4 деца на главата, не мои/

 

Та, чуйте и си кажете критиката, за да разбера отстрани какво прави лошо впечатление и да дерзая.

Не съм бягала от оригиналите, това го знам.

 

You know I`m no good, Amy Winehouse

Редактирано от Чаената Ян
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми харесва тембъра на гласа ти!

На мен лично ми хареса първата и втората песен!

Мила не е моя работа, но защо 4 деца не твои?!Не знам какви са ти целите?!Пък и за да искаш нещо да правиш повече трябва да имаш време сама го знаеш!Аз ти пожелавам успех и следващия път пей на тоя караоке бар.Бъди смела Успех!

Редактирано от IgniteAll
Нарушение на правилото за цитат на предишен коментар.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами никак не са ти лоши нещата в интерес на истината :greenangel:

 

Пееш вярно, не ти трепери много гласа. Явно имаш усет за нещата.

Според мен не е лошо да ходиш на уроци, защото по моему имаш потенциал :)

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо, на уроци много ми се искаше да ходя, но на 28 малко ми е късно за образование с пеенето де. Иначе си имам висше музикално.

Благодаря за отзивите, това с треперенето ще да е лоша позиция по мое мнение.

А иначе при Алис Боварян съм ходила половин година , но пък не ме приеха в Академията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чаената Ян , страхотна си.Наистина много ми хареса, а освен всичко друго трябва да се счете и факта, че записите са в домашни условия. С професионална апаратура само мога да си представя колко добре ще звучиш. Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми харесва как пееш :greenangel: Тембърът ти малко ми напомня на Нели Фуртадо:) Продължавай да пееш според мен и следващия път без тоя странен ефект на камерата, че работата стана слуушам и не вярвам на очите си:music336: пък и да можем да те видим де:virtuoz: Айде успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мила не е моя работа, но защо 4 деца не твои?!Не знам какви са ти целите?!Пък и за да искаш нещо да правиш повече трябва да имаш време сама го знаеш!Аз ти пожелавам успех и следващия път пей на тоя караоке бар.Бъди смела Успех!

:) Яхнала съм метлата - имам амалко дете и няколко приятелки ми водят техните, като детегледачка съм, така и така съм си учителка, поне да не стоя като хептен домакиня. Те вече свикват с това "Тихо, правя запис!" :) Обаче ако от 10 записа 2 стават за нещо, то на единия ще има я някой детски писък, я срутване на нещо... А останбналите 8 са съсипани заради шум и "Мамооо, даййййй!"

Та така е, какво да се прави.

Разяснявам, не се оплаквам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замъкнаха ме в един пиано бар, караоке вечер, с надеждата да се изтъпанча и да пея. Обаче аз си глътнах граматиката, и само слушах и вътрешно ридаех или защо не съм толкова добра като някои, които хванаха микрофона /но го и ползваха добре/, или що не пея, при положение, че някои бяха пълна скръб, но се забавляваха, каквато е целта на занятието.

И сега си правя сухи тренировки, с една уредба и микрофонче за говор /скайп-майп/, записвам се с камерата и нищо не обработвам. Чувам си грешките, обаче ми е много трудно да се упражнявам и да правя записи /с 4 деца на главата, не мои/

 

Та, чуйте и си кажете критиката, за да разбера отстрани какво прави лошо впечатление и да дерзая.

Не съм бягала от оригиналите, това го знам.

 

You know I`m no good, Amy Winehouse

 

 

Браво! Много приятно пееш! Толкова чистичко и естествено, поздравявам те! Това му се вика вродена музикалност!

 

А за дечицата - късметлии са, че са попаднали в музикална среда! Ще го оценят един ден. :greenball: При мен са две диванета, като по-голямото вече може само да си прави записи, че даже и се научи да записва песничка на три гласа! :greenball:

Редактирано от Polyphone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо, на уроци много ми се искаше да ходя, но на 28 малко ми е късно за образование с пеенето де. Иначе си имам висше музикално.

Благодаря за отзивите, това с треперенето ще да е лоша позиция по мое мнение.

А иначе при Алис Боварян съм ходила половин година , но пък не ме приеха в Академията.

Имаш си висше музикално значи наистина знаеш как да пееш?!Извини ме но се обърках малко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sladko, моето висше музикално е с китара и педагогика, пяла съм в хор.

Нямам висше с пеене обаче, за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sladko, моето висше музикално е с китара и педагогика, пяла съм в хор.

Нямам висше с пеене обаче, за съжаление.

На мен ми харесва как пееш! :greenball:

Но не знам какви са ти амбициите, целите отностно пеенето!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от дете си мечтая да пея, винаги това ми е била мечтата и това, което ме е вълнувало. Обаче лесно се отказах от кандидатстването - бях обезкуражена и не получих подкрепата на родителите ми.

После в СУ се записах в Дамски Камерен Хор, където пях колко...6 години, и на бг и на международни сцени - конкурси, фестивали, концерти. Бях част от безизвестните Амазонс проджект - правехме експериментални смесвания на джаз, класика, поп и етно/фолклор/. Имахме и самостоятелен концерт в НДК, но след това - разпад. Не по моя инициатива. Така и не можах да си намеря моята група, с която да сбъдна мечтата си.

Това е, аз може би не съм била достатъчно настоятелна, но и живота си тече по един или друг начин и си иска своето разпиляване в ежедневието и другите чисто човешки цели, които си поставяме. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, няма по-прекрасно нещо от това да пееш в хор! :thumbs_up: И аз така съм пял в продължение на десетина години в мъжкия хор на Света Неделя, успоредно с това правех и поп групи с многогласна насоченост, все несполучливи уви, явно сме страната на солистите! Макар че последната издържа близо година и половина!! :)

 

И сега си се занимавам в домашни условия със софтуерно наслагване на собствения си глас имитация на група. :dance:

Редактирано от IgniteAll
Нарушение на правилото за цитат на предишен коментар.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чаена, звучиш все едно си на 93 години и вдруги ден ще умираш. И не говоря за песните, защото те ми харесват. Визирам последния ти поуст:

Това е, аз може би не съм била достатъчно настоятелна, но и живота си тече по един или друг начин и си иска своето разпиляване в ежедневието и другите чисто човешки цели, които си поставяме.

При малко желание, съвсем спокойно можеш веднъж седмично да заведеш твоето дете при някоя от тия приятелки, които споменаваш и да си отделиш 2-3 часа да попееш с някоя група, ей така, само за кефа. Щом това е било мечтата ти, винаги можеш да го направиш поне свое хоби, пък и си мисля, че си струва, защото гласът ти е добър :) Няма смисъл да се предаваш толкова лесно! Нищо не е загубено, докато не го изгубиш, както обичам да казвам аз (кефи ме да се цитирам). Пък, така като слушам, далеч не си го изгубила :dance:

Редактирано от CorvusCorax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от дете си мечтая да пея, винаги това ми е била мечтата и това, което ме е вълнувало. Обаче лесно се отказах от кандидатстването - бях обезкуражена и не получих подкрепата на родителите ми.

После в СУ се записах в Дамски Камерен Хор, където пях колко...6 години, и на бг и на международни сцени - конкурси, фестивали, концерти. Бях част от безизвестните Амазонс проджект - правехме експериментални смесвания на джаз, класика, поп и етно/фолклор/. Имахме и самостоятелен концерт в НДК, но след това - разпад. Не по моя инициатива. Така и не можах да си намеря моята група, с която да сбъдна мечтата си.

Това е, аз може би не съм била достатъчно настоятелна, но и живота си тече по един или друг начин и си иска своето разпиляване в ежедневието и другите чисто човешки цели, които си поставяме. :headbang:

И на мен ми се случи нещо подобно, не същото но просто си нямам вече група в която да пея, но пак не съм се отказала защото знам какво искам...Знам каква е реалността, но това не значи, че ще се предам без бой!Поне мога да опитам нищо, че за малко спрях с опитите ...Важното, е че знам, че имам цел и пътя малко по малко се очертава!И всичко ще се получи може би по-добре и от това, което си мисля...А ти не се отказвай имаш чудесен глас!

 

 

Чаена, звучиш все едно си на 93 години и вдруги ден ще умираш. И не говоря за песните, защото те ми харесват. Визирам последния ти поуст:
Това е, аз може би не съм била достатъчно настоятелна, но и живота си тече по един или друг начин и си иска своето разпиляване в ежедневието и другите чисто човешки цели, които си поставяме.

При малко желание, съвсем спокойно можеш веднъж седмично да заведеш твоето дете при някоя от тия приятелки, които споменаваш и да си отделиш 2-3 часа да попееш с някоя група, ей така, само за кефа. Щом това е било мечтата ти, винаги можеш да го направиш поне свое хоби, пък и си мисля, че си струва, защото гласът ти е добър :blink: Няма смисъл да се предаваш толкова лесно! Нищо не е загубено, докато не го изгубиш, както обичам да казвам аз (кефи ме да се цитирам). Пък, така като слушам, далеч не си го изгубила ;)

Прав си!Чак и аз се насърчих с това изказване мерси! :hooray:

Редактирано от SLADKO_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.