Jump to content
Българският форум за музиканти

Пътя към усеха....


Crimson

Recommended Posts

българската публика в по-голямата си част се състои от пияни до козирката потни и гнусни свине които отиват само и единствено заради погото на концерт....и засират удоволствието на тези които са отишли за да видят любимата си банда!!!

 

П.С. съжалявам за малко крайното ми мнение, надявам се че не съм убидил никого но съм останал с такива впечатления от концертите на които съм ходил...

Баш така си е и на Сабат и на ДИО имаше пияндета...много ама супер много ме издразниха..представи си Дио пее Старгейзър а усещаш до теб миризма на спирт...баси и простаците да идат на концерт и да са напият... то и аз си попийвам но като ходя на концерт не близвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Извинявам се, но да наречеш публиката "офце" или "потни свине" е меко казано проява на лош вкус. Всички музиканти си заслужават публиката. А и всеки си има различна дефиниция що е това "успех". За някой това е да имат просто група с приятели и да се забавляват със свиренето и да свирят и правят кефа на други хора. Други пък искат да станат хипер известни и да ги дават по телевизията и да си изкарват хляба с музика, ако ще да е и трудно смилаема от непросветения човечец... Или пък да правят хипер мазен поп и да общуват със светски личности, които да ги потупват по рамото и да им викат евала батка много сте звездни...

 

При всяко положение, ако иска някой да стане известен и да пробва музиката си дали струва - ще е добре да си вземе багажа и да иде някъде на запад. Тогава обаче няма гаранция, че колкото и за добър да се мисли, някой ще му обърне внимание, ако не струва. Музиката вече е шоу, тя и преди е била, ама сега е още повече... Хората отиват на концерта и не само слушат ами и да гледат и да се забавляват, така че не може да седиш и да свириш виртуозно забил нос в пода, ами ще трябва и да се правиш на шут, да отправяш послания, да падаш, да ставаш, да си личи, че не ти е това работата ами хе така от единия кеф си се явил на сцената...

 

После относно издаването - няма успех постигнат без труд, поне в БГ... (освен ако не си мацка и имаш некой батко да ти плаща ама то тоз успех е твърде краткотраен и съмнителен (изключвам фолка)) Намирането на връзки и познати е нещо нормално във всяка една сфера на живота и невиждам какво толкова лошо има в това. След като искаш да печелиш, от каквото и да е, пак се иска връзки и то не само в БГ:cheers:

 

И най-накрая - забравете какво съм ви казал - важното е да те дават по ТВ. Правете всичко възможно да ви дават по ТВ, ако ще и кабелна, регионална или каквото ще да е, да пишат по вестници списания и т.н.. ТВ и журналята са ключът към успеха на всеки един музикант!!!

 

Ай наздрай :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, но да наречеш публиката "офце" или "потни свине" е меко казано проява на лош вкус. Всички музиканти си заслужават публиката.

Прав си,само 4е в Бьлгария вси4ката публика е такава независимо на кой е концерта.Така 4е са си свине квото и да си говорим 6тото едва ли ако отиде6 на концерт на някоя голяма банда в Германия примерно,6е има пияни фенове,които да поврь6тат отгоре ти по време на концерта и про4ие изцепки.Другото което е,не виждам за6то трябва да си пиян по време на концерт и кво 6е разбере6 от тоя концерт бидеики пиян.Както и да е де живеем в свободна дьржава всеки да прави квото иска стига да не пре4и на останалите :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз съм се убедил, че музикалните вкусове на хората са сходни. Тоест, ако ти направиш нещо, което наситина много харесваш, което е наистина добре направено - ще го харесат и други хора. И те имат твоите влияния, среда и т.н. Остава само да направиш музиката наистина добре, да я направиш мъничко уникална и оригинална, и да намериш тези хора. Има ги, вервайте ми!

 

А за да си добър - необходимо е само това. Да допринесеш към музиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ала бала ...... бачкане му е маиката

Напълно съм съгласен с колегата Бисо :guitar:.Единственото важно нещо е да се записват албуми,които раэбира се да виждат бял свят по някакъв начин и да се правят колкото се може повече концерти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леле колко зле звучи всичко това изписано по - нагоре...обаче за съжеление това е истината просто като започнем от мръсните гадни потни свине както беше написал колегата алекси по-горе та стигайки до свиренето за 11 лева(няма да визирам заведеението в което се свири за толкова)...имам познати музиканти които сега се опитват да пробият обаче е трудно и почти невъзможно за България...просто зависи много каква продукция изкарваш, защото в България всичко се свежда до комерсиялизма....и то в най-пошлите му прояви...та малко оффтопик...кой ви каза че комерсиалното е лошо??!?!?!  или това е просто клиширан израз от личниоте ви възгледи...много мнения за кофти комерсиализация съм прочел тук....това не е добре поне според мен...иначе да се върнем на темата...много е трудно да се развиваш в областта която харесваш в България....ама какво да се прави...всички ке се мъчим....;)  ;)  :D

Аз пък искам да визирам заведения, в които се свири не за 11 лева, а за 6 и 20, от които плащаш 5 за бири и си тръгваш ПЕША от Stateside с китарката в едната ръка, с микрофонна стойка в другата, с една раница кабели, микрофони и други глупости и с 1 и 20 в джоба.

ЕВАЛАС Тошкоооооооо. :D :killyou:

Добре, че вече я няма тая долнопробна кръчма. :D :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

офтопик

 

ами аз в стейтсайд съм свирил само веднъж за 3-4лв и останалите 10-15 пъти винаги съм взимал минимум 20лв и то с група от 5 човека, с вход 3лв , от който плащахме на човека дето събира входа, транспорта на барабаните и флайери и плакати. групата не беше известна, бяхме на 2-3 месеца репетиции, но просто си правехме готина реклама. взимали сме и по 250лв от вход - сметни колко души са това. така че от тази гледна точка съжалявам, че затвориха заведението, а и там се свиреше всичко и се приемаше добре. търси проблема другаде.

 

офтопик

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че не може да си продадете музиката не е никаква причина да обвинявате публиката, която така или иначе е залята и продължава да се залива с музикални помии, които от своя страна не са дело на "тъпата" публика, а на тъпите "музкани"!!!!!!!!!

 

И преди да критикувата се замислете защо няма публика на смешните концерти на мноооооооого много групи, които свирят или "свирят" :virtuoz: от години!!!!!

 

Така че ако ТИ музикантино форумски се разпозна в този мой пост и на концертите на групата ти от 2 години идват само приятели се замисли дали не е по-добре да се захванеш с нещо по-ползотворно!

 

Приликата с действителни лица и събития е повече от очевидна!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че не може да си продадете музиката не е никаква причина да обвинявате публиката, която така или иначе е залята и продължава да се залива с музикални помии, които от своя страна не са дело на "тъпата" публика, а на тъпите "музкани"!!!!!!!!!

 

И преди да критикувата се замислете защо няма публика на смешните концерти на мноооооооого много групи, които свирят или "свирят" :virtuoz: от години!!!!!

 

Така че ако ТИ музикантино форумски се разпозна в този мой пост и на концертите на групата ти от 2 години идват само приятели се замисли дали не е по-добре да се захванеш с нещо по-ползотворно!

 

Приликата с действителни лица и събития е повече от очевидна!!!

:pray: :idea: :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че не може да си продадете музиката не е никаква причина да обвинявате публиката, която така или иначе е залята и продължава да се залива с музикални помии, които от своя страна не са дело на "тъпата" публика, а на тъпите "музкани"!!!!!!!!!

 

И преди да критикувата се замислете защо няма публика на смешните концерти на мноооооооого много групи, които свирят или "свирят" :virtuoz: от години!!!!!

 

Така че ако ТИ музикантино форумски се разпозна в този мой пост и на концертите на групата ти от 2 години идват само приятели се замисли дали не е по-добре да се захванеш с нещо по-ползотворно!

 

Приликата с действителни лица и събития е повече от очевидна!!!

само дето не обръщаш внимание и на това че в случаите когато идват доста хора пак парите са смешно малко...

защото е смешно след като си свирил цяла вечер и клубът е бил доста пълен да ти кажат: еми ето ви 50-60 кинта-останалите са за охраната, или пък оная компанийка е на шефа и затова не са плащали вход...

 

абе случаи мнооого

 

ако тръгне всеки в тази тема да разказва преживявания...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че не може да си продадете музиката не е никаква причина да обвинявате публиката, която така или иначе е залята и продължава да се залива с музикални помии, които от своя страна не са дело на "тъпата" публика, а на тъпите "музкани"!!!!!!!!!

 

И преди да критикувата се замислете защо няма публика на смешните концерти на мноооооооого много групи, които свирят или "свирят" ;) от години!!!!!

 

Така че ако ТИ музикантино форумски се разпозна в този мой пост и на концертите на групата ти от 2 години идват само приятели се замисли дали не е по-добре да се захванеш с нещо по-ползотворно!

 

Приликата с действителни лица и събития е повече от очевидна!!!

:):):cheers::beer:;):);) Някои от нас изобщо не се опитват да продават музиката си....и свирим за кеф.....то в България май всички свирят за кеф де..... :D:D:D ....а относно публиката...спете спокойно и по-зле ще става :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Пътя към успеха е...

...стръмна и тясна пътечка в апалачите с осем букви.

...известна само на местното население... :)

 

Та тази работа става бавно, трудно с известна доза тъпота (по-скоро от типа "перде") и упоритост...

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

българската публика в по-голямата си част се състои от пияни до козирката потни и гнусни свине които отиват само и единствено заради погото на концерт....и засират удоволствието на тези които са отишли за да видят любимата си банда!!!

 

П.С. съжалявам за малко крайното ми мнение, надявам се че не съм убидил никого но съм останал с такива впечатления от концертите на които съм ходил...

Баш така си е и на Сабат и на ДИО имаше пияндета...много ама супер много ме издразниха..представи си Дио пее Старгейзър а усещаш до теб миризма на спирт...баси и простаците да идат на концерт и да са напият... то и аз си попийвам но като ходя на концерт не близвам

Странни разсъждения. Все пак това беше метъл концерт, а нема к'во да си говорим че нещата които се говорят за метълите са верни за поне 60-70% от тях.

Да не мислиш че в чужбина публиката е била по-различна?

ДА не искаш да кажеш че в "чужбината" хората отиват с костюми и сядат примерно по столчетата и пейките?

ми НЕ. И публиката зависи от музиката. На последния концерт на Георги Христов, нямаше такива нали?

 

А относно Даймбег, изобщо не съм чул такова нещо. Т.е. най-вероятно и една част от другите не са го чули. И са викали Ози Ози, не за да направят мизерията, а просто защото не са го чували. Все пак Зак има онзи размекнат американски акцент.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.