Jump to content
Българският форум за музиканти

Stagg Добра покупка ли е?


Recommended Posts

Здравейте, колеги и приятели!

 

Казвам се Ивайло на 30г. от София.

 

Реших да се регистрирам тук и да обменяме опит и мнения.

 

Наскоро си купих чисто нов комплект барабани STAGG TIM. Бордо на цвят. Веднага смених кожите със "Remo Encore PC Head" маслени, купих си и Paiste 101 18' Crash Ride, Paiste 101 13' Hi-Hat, Stagg 15' Crash Medium Brilliant SH-CM15B, Stagg 9' Splash Medium Hand made F-SM9B.

 

Това е първия ми комплект барабани, не съм професионалист, а чист любител.

 

Какво мислите за тези барабани и въобще за марката STAGG?

 

Всичко с чинели, кожи и стойки ми излезе 1650 лева.

 

Знам, че сигурно за тези пари щяхте да ми препоръчате нещо друго, но май нямах търпение и прибързах.

 

Много се радвам, че намерих този форум, ще бъда активен :)

 

B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Брато, Стаг = Боклук

 

Всичко на тази марка е боклук B) иначе за тези кинти можеше да си намериш много по-добри барабани + чинели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Колега, трябва да ти кажа, че доста добър звук вадят с Remo кожите.

 

Да, явно съм сгрешил, следващите ще са Yamaha Custom set от Динакорд.

 

Но тези стават за тупкане B)

Редактирано от IgniteAll
Нарушение на правилото за цитат на предишен коментар.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом нямаш професионални амбиции - сета си е супер. Иначе, не всичко на Стаг е боклук.Обаче е и малко въпрос на късмет :)

Относно "Ямаха Стейдж..." , в момента Мапекс е много по-добър избор :)

 

Успех със заниманията и дано ти е от полза форума B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Според мен, всичко е въпрос на добра настройка и естествено скъпи кожи.

 

Едва ли някой ще разпознае звука на настроен Стагг и Ямаха да речем. Май е по-скоро въпрос на стил относно марката B):)

Редактирано от IgniteAll
Нарушение на правилото за цитат на предишен коментар.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах възмoжност да свиря на Мапекс, и не мисля че са по-добри от Ямаха Стейдж...просто изказвам мнение B)

Редактирано от FONTARA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,зависи от Мапекса. Ако сравняваш евтините модели - склонен съм да се съглася.Обаче в момента за едни и същи пари можеш да избераш м/у клен (ProM Mapex) и махагон(Стейдж..) Мисля,че избора е ясен B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Категорично не всичко на Стаг е боклук.

Примерно аз имам един splash и един китаец - Стаг и двата, които превъзхождат по звук редица известни марки, които съм пробвал. Но наистина е и малко въпрос на късмет B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свирих на този Мапекс с подарък 8'' том ,е мойте Стейдж Къстъм Новю по ми харесват -доста!

Колкото до Стаг имам един сплеш 10'' - убиец! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, всичко е въпрос на добра настройка и естествено скъпи кожи.
Визираш гпреспоменатия Енкор като скъпи (хубави) кожи?!?!

И не всичко е въпрос на настройка; до утре да настройваш един шперплатов кашон - ще звучи като кашон :)

 

Всичко с чинели, кожи и стойки ми излезе 1650 лева.

 

Некой яко те е одрал човече....Първо треаше да питаш и да прочетеш малко.Но пък може да имаш два имота на Витошка и да не те бъркат парите B) Важното е да се кефиш като свириш,успех:-)

Редактирано от pantommind
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Много благодая за мнението. Да явно е, че още съм гол и бос в тази област. Другата седмица в Динакорд идват Мапекс Pro от клен. Смятам да ги грабна. А Стагга ще го продам на половин цена ако някой го пожелае :headbang::surprise:

Редактирано от IgniteAll
Нарушение на правилото за цитат на предишен коментар.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май никой не разбра защо инвестираш толкова пари в инструмент първа ръка, щом нямаш професионални амбиции?!

Освен разбира се,това което каза Драго за имотите на Витошка :headbang:

А лично за Стаг,в класацията си по качествена изработка на дървените корпуси, ги нареждам дори под прословутите Аматита завладели от време оно нашата мила татковина.Амати на 30 год. ако е добре поддържано,освен малко да са се позахабили носещите ръбове и евентуално леко измятане на окръжността на корпусите,май не се сещам за нещо по-фатално/това,че не вади звук си е съвсем отделен проблем:rocker:/ Докато Стаг още от магазина имат доста по-големи проблеми като разлепени слоеве дървесина, стърчащи парченца дърво отвътре.Дали обаче ще могат да издържат 30год.????

Едва ли.

Според мен, последните излезли Тактон са си най-добрият избор /и като изработка и като звук/ за човек свирещ за кеф :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свирих на този Мапекс с подарък 8'' том ,е мойте Стейдж Къстъм Новю по ми харесват -доста!

Колкото до Стаг имам един сплеш 10'' - убиец! :surprise:

 

напълно подкрепям думите ти... горд собственбик съм както на ямаха стейдж, така и на мапекс м бирч ... в началото много се бях заребил по тия мапекси... уж по добро дърво... по добра цена обаче.. като се замисля със ямахата вадя п0о добър саунд, по лесно ги настройвам а и вече 100% съм убеден че железарията на ямаха е в пъти по качествена. мапексите са си добри барабани, но на тази цена няма как да са комплексно качествени. ямахата не случайно си държи цената... има защо..

 

 

колкото до барабаните на стаг, еми нищо съществено.. евтини са... и до там.. за свирня без претенции стават... освен това не е вярно че не могат да се познаят добре настроени стагове и добре настоени ямаха/.мапекс... разликата просто се чува... освен това тия кожи енкор са такъв шит... нищо общо с реномето на ремо.. абе като гледам си събрал балансиран сет от евтини барабани евтини кожи и евтини чинели. ако на тия стагове им сложиш едни Еванси ЕС1 или ЕС2 , някакви ремо или акуериън ще изкараш мног о по добър саунд. дерзай :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брато, Стаг = Боклук

 

Всичко на тази марка е боклук :girl_cray2: иначе за тези кинти можеше да си намериш много по-добри барабани + чинели

 

 

Сори ама тва е мега кретенско изказване...

За тая цена - това!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

супер зле...за тези пари щеше да си вемеш сонор (по-нареден клас),но все пак сонор :hysterical:

иначе стаг имат яки столчета :girl_cray2: за хардуер са горе-долу супер...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.