Jump to content
Българският форум за музиканти

Saltriver


Recommended Posts

Коментирайте, критикувайте. Парчетата са качени в сайта ни и могат да се прослушват. Next Bus To Heaven, Smith и Neverlended. ( http://saltriverbg.com )

 

А в сряда (9-ти Април) ви очакваме в The Club на официално представяне. Входа е 6 лв. Ще се радваме да се видим. :icon_shithappens:

 

 

 

Saltriver%20-%20Next%20Bus%20To%20Heaven.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментирайте, критикувайте. Парчетата са качени в сайта ни и могат да се прослушват. Next Bus To Heaven, Smith и Neverlended. ( http://saltriverbg.com )

 

А в сряда (9-ти Април) ви очакваме в The Club на официално представяне. Входа е 6 лв. Ще се радваме да се видим. :pray:

 

 

 

Saltriver%20-%20Next%20Bus%20To%20Heaven.jpg

 

 

Супер е парчето Next bus to heaven ! Особено сполучливо ми се струва на куплетите съчетанието на вокала с уа-уа китарата!

 

Браво! :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за коментара Polyphone. Определе Пламен се справя много добре със записите и с миксирането. Иначе от известно време сме се регистрирали в slicethepie.com

Препоръчвам на всички, които имат качествени записи да се регистрират там, защото има много полезни коментари, а и човек може да сравни нивото си, защото музиката се оценява от музикални продуценти, критици и музиканти от цял свят.

Повечко по темата можете да прочетет тук: http://saltriver.blog.bg/viewpost.php?id=182266

А иначе ми е интересно да чувам и вашите коментари. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мислех да пиша коментар - не мислех и да слушам повече от една песен на сайта - но след като изслушах всички песни (някои по 2-3 пъти), се почувствах задължен да го направя.

 

Много приятно ме изненада това, което чух. От песните най-много се изкефих на Mr. Scarecrow, Tombstone Without a Name и The Bitter Part of Me. Накратко - група с оригинално и интелигентно звучене, собствен стил и някои много добри песни.

Но! Има нещо много уникално в тази група и това са смислените, добре написани текстове, на добър английски, при това и изпяти на добър английски (вокалът е много добър :) ). Babyface Clan са единствената българска група, за която се сещам, за която може да се каже същото.

Субективното ми мнение:

В музиката на Saltriver има усещане за изкуство. Това е музика, която има нещо да каже. Не е "музика" написана, за да се куфее на нея, или пък, за да се изфука китариста колко бързи сола може да прави. Не е написана () , за да бъде оригинална, нито пък за да бъде популярна. Това е такава рядкост! Говоря на световния музикален пазар въобще. Просто е глъдка свеж въздух, за която безкрайно им благодаря :)

Край на субективното ми мнение.

 

С две думи: група на световно ниво.

 

PS: На текства на "the bitter part of me" на сайта преди припева пише "chore". Правилната дума е "chorus". Поздрави и от все сърце ви желая успех! :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за хубавите думи. :metalist:

А за грешката си прав, може би в бързината нещо съм объркал. Ще я поправя :ok:

 

Не мислех да пиша коментар - не мислех и да слушам повече от една песен на сайта - но след като изслушах всички песни (някои по 2-3 пъти), се почувствах задължен да го направя.

 

Много приятно ме изненада това, което чух. От песните най-много се изкефих на Mr. Scarecrow, Tombstone Without a Name и The Bitter Part of Me. Накратко - група с оригинално и интелигентно звучене, собствен стил и някои много добри песни.

Но! Има нещо много уникално в тази група и това са смислените, добре написани текстове, на добър английски, при това и изпяти на добър английски (вокалът е много добър -_- ). Babyface Clan са единствената българска група, за която се сещам, за която може да се каже същото.

Субективното ми мнение:

В музиката на Saltriver има усещане за изкуство. Това е музика, която има нещо да каже. Не е "музика" написана, за да се куфее на нея, или пък, за да се изфука китариста колко бързи сола може да прави. Не е написана () , за да бъде оригинална, нито пък за да бъде популярна. Това е такава рядкост! Говоря на световния музикален пазар въобще. Просто е глъдка свеж въздух, за която безкрайно им благодаря -_-

Край на субективното ми мнение.

 

С две думи: група на световно ниво.

 

PS: На текства на "the bitter part of me" на сайта преди припева пише "chore". Правилната дума е "chorus". Поздрави и от все сърце ви желая успех! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да си призная очаквах много повече коментари. Аз като приятел на групата избягвах да се обаждам, но субективното ми мнение е: Върхът сте. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Имате поздравления и от мен,момчета!!Идеите са ви страхотни а сте и добри музиканти.Жалко,че отзивите тук са толкова малко при условие,че повечето тук са музиканти-рокаджии.Може би психиката ни е такава,че ако ни хареса нещо,предпочитаме да си го премълчим,защото е конкуренция..егати трагедията.Желая ви успех и извън рамките на страната!Опитайте и с реномирани външни музикални сайтове. :surprise:

Редактирано от vanboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за хубавите думи пичове. :greenball:

 

Vanboy, съгласен съм с теб за коментирането. Аз също рядко коментирам каквото и да било и то го коментирам ако ми харесва. Винаги допускам, че това, което не ми харесва, просто не мога да го разбера.

 

Иначе опитваме да лансираме парчетата си къде ли не, но е факт, че сами трудно се справяме. Тук е времето да спомена за сайта slicethepie.com и препоръчвам на всички, които имат качествени записи да си правят регистрации и да ги качват. Малко е сложна системата, но си заслужава. Получават се коментари от музиканти от цял свят и най- важното е, че когато някой коментира и слуша песен първоначално не знае на кого е, и от коя държава, което дава допълнителна обективност на оценките. Засега нашия общ коефициент се движи около 6,5 от 10, което за този сайт си е доста добър рейтинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Много приятна изненада!!!!

 

Звучи много истинско. На места малко ми напомня на саунда на Porcupine tree! за записа не мога да кажа нищо лошо :bravo:

 

Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси отново за хубавите думи.

А който желае може да заповяда този петък, 13-ти юни в клуб Swinging Hall. Най- вероятно ще закрием сезона, защото вече две години подред установявам, че лятото в софия всичко умира. :)

 

Много приятна изненада!!!!

 

Звучи много истинско. На места малко ми напомня на саунда на Porcupine tree! за записа не мога да кажа нищо лошо :)

 

Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Вече от месец може да се похвалим с нов и много по-добър дизайн на сайта: http://saltriverbg.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра :greenangel: Фен съм, ама няма нищо общо с Porcupine Tree и звука им, а и няма нужда. И успехи където и да е :greenangel: Но само ако са много!/ то е неизбежо. въпрос на мотивация/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.