Jump to content
Българският форум за музиканти

На колко време средно сменяте струни?


Steve_Vai

Recommended Posts

Зависи дали са D'addario менте, Fender менте или Ernie Ball менте (първите са ми любимите ментаци, в смисъл, че са най-сполучливи според мен :dance: )

Средно някъде през около 2 месеца... Не, че не съм изкарвал и по 7-8 месеца, но това беше с едно D'addario, което ми го донесоха от Germany, така че не се брои :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако някой ден започна да взимам няква тлъста пачка тържествено обещавам да ги сменям през 2-3 дена, както правят белите хора на запад (е, не само белите) :happy:

Демек падне ли ти покритието - сменяш и :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък тва метално дрънчене в началото не ме кефи :)

Пък и с флойд тряя си мазохист да сменяш струни на 2-3 дена (или китарен техник на турне :green: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те за два три дена не могат да легнат докрай даже!!!Какво е това разхищение по никое време?!? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ММММмм веднъж на много време :) И то като знам че купувам (както споделих) hand made gypsi aver най -вероятно :P

 

Ще ми се и тук Д'Дариото да бяха на нормални цени - а тук 12-13лв бах кочовете, бах чудото, бах струните...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на две седмици но сега минах на D'addario Chromes и La Bella flat wound които са на прекрасната цена от 25-30лв и се заредих с повечко стринг полиш и сменям на месеца по веднъж а даже и по-рядко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра идея!

и аз не съм ползвал

кажи марка, цена и къде може да се намери

а - и ако искаш, спомени как точно се използва!

ок? :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не особенно често,и то защото нямам време да се занимавам.А и не свиря толкова много.

Вчера си сложих на Jackson-a Ernie Ball Beefy Slinky 11-54.Предишните бяха

същата марка с размер 09-46.Имам и още един сет от същите останал,но не ми влиза в употреба.Минах на по-дебели.Може да ги подаря на някого,ако си дойда до БГ скоро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на не повече от два месеца. И аз стабилно използвам Floyd-а си, и като скъсам нови струни (примерно на 2-3 седмици) си изтеглям скъсаната струна (все на bridge-а ги късам) със около сантиметър, два. Това го правя обикновено защото нямам кинти да си взема нови струни, но като минат 2 месеца и ги сменям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те за два три дена не могат да легнат докрай даже!!!Какво е това разхищение по никое време?!? ;)

;););)

Сега ще ти дам един пример Снежанко...

Преди известно време един от моите учители (Ники Драгнев) замина за Скандинавия да свири по разни кораби и едно от условията е било на 2-3 дена да се слагат НОВИ струни, демек изчезне ли звъненето - сменяш. Сори, ама това не съм го измислил аз... Просто хората там си държат на тези работи. Добре, че човека си знаеше отпреди да замине та си понакупи няколко десетки комплекта от евтинджосите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменям на около месец, месец и нещо...

Ама винаги си пазя комплекта, който съм свалил, защото понякога, когато ми се случи да се скъса струна, да не ми се налага да стоя един ден без китара, докато си купя нови...

 

На класическата МНОГО по-рядко... дали защото по-бавно се износват или пък защото малко свиря на нея.. не мога да кажа :( . Ама като цяло пластмасите много държат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"На класическата МНОГО по-рядко... дали защото по-бавно се износват или пък защото малко свиря на нея.. не мога да кажа . Ама като цяло пластмасите много държат... "

 

взимаш д'аддарио или саварез от скъпичките и за 2 месеца интензивно свирене работата заспива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.