Jump to content
Българският форум за музиканти

Е бях виждал , ама това..


dedomito

Recommended Posts

:( ъъх сори неа кийбордиско смайли :)

 

Бе шегата настрана, ама е удивително до каква степен са успяли да симулират ел. китарата. Вярно синтетиката пак се усеща, но това е доста напред от всякакви подобни симулации, които съм чувал досега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мое скромно мнение, синтезаторите отдавна е..ха майката на музиката , това е просто още една стъпка в тази насока !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като почитател на електрониката и синтеза, това видео само може да ме радва. :hysterical: Ако чуете как емулира най-скъпият алгоритъм на Ямаха саксофон, ще ви паднат веждите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...каквото правят през останалото време, когато в партията им има паузи - да танцуват! saxophone-emoticon.gif

Добрият саксофонист (китарист) не може да бъде изместен от синтезатор - поне не на този етап...

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз свиря с лява бас и дори вече имам на новия клавир много яка "slap" бленда :)

но пак ти казвам - добрият басист не може да бъде изместен от синтезатор...най-малкото - като си свиря баса и солирам, освен, че няма хармония, няма кеф, няма и свобода на мисълта (малко или много) все пак мозъка мисли за 2 неща едновременно...

Скоро свирих с Радко (басисита) в един пиано бар и той беше в ролята не на китарист (както е обикновено в пианобаровете, а като басист - Е НЯМА ТАКЪВ КЕФ - ИЗКЪРТИ МАСИТЕ С БАСА! На хората им паднаха питиетата от пианото ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Така е ,но аз говорех в по-общ план . По принцип , синтезаторите и компютрите изместват живите музиканти , навремето дори рапа се "свиреше" , слушал съм бащите на тази музика , като "ГрандМастърФлаш" и "ШугърХилГанг"('83 , '84),това важи и за диското,"БониМ",например и др. А сега не е нужно,даже да можеш да свириш,за да направиш "музика" на компа си.

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джони, технологиите напредват, но това не означава, че трябва да си убием децата! :)

 

Например, днес слушах песента Дъжд от Любов, в която ти си изсвирил баса и страшно много се изкефих...пак! :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.