Jump to content
Българският форум за музиканти

Как точно се свири?


Recommended Posts

значи днес най-накрая си купих китарка и гледам тук едни таблатури някой ще ми каже ли точно как да свиря че нещо не мога да зацепя знам че е тъп въпроса ама..

ето например това таблатур

 

коя струна на кое прагче и т.н. товаз не мога да разбера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

I---------3---------------0-----------------0--------------3------I - това ти е първата струна на китарата (наи - тънката) Ми или Е

I-------3---3-----------0---0-------------1---1----------3---3----I - следва Си или H (някъде можеш да го срещнеш и като ;)

I-----0-------0-------0-------0---------0-------0------0-------0--I - после Сол или G

I---------------0---------------2-----------------2--------------0I - Ре или D

I-------------------------------------3---------------------------I - Ла или А

I-3-----------------0--------------------------------3------------I - и на края пак ми или Е (наи - дебелата "ниска") струна

 

Цифричките по линийте (струните) са ти прагчетата на които трябва да натискаш демек започваш от трето прагче на наи ниската ти струна E :greenangel: нулите са ти свободна струна :)

виш това ще ти е от полза http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=9112

Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз ще ти препоръчам първо да научиш достатъчно добре да хващаш основните мажорни и минорни акорди и след това вече да ги арпежираш (да ги свириш струна по струна). Защото тая табулатура, както е написана, ако тръгнеш да натискаш прагчетата едно по едно ще получиш малко неправилни навици. Т.е. тук с лявата ръка се хваща целия акорд и с дясната ръка се свири струна по струна.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ам то си е написано кога си е акорд и кога е разбит, цифричките са му една под друга(когато се свири акорд) ....истината е в Китара Про-то там може и да не станеш Моцарт ама поне един небрежен Вай :icon_shithappens: или пък някои незатормозяващ Малмстиин.

 

 

п.п. Без маитап Гуитар про-то може да те занивама достатъчно добре да не загубиш интерес към инструмента ,докато си намериш учител ...защото безцелното дрънкане омръзва за около седмица или можеби месец

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе много се чудя защо на Си му казват B, след като то си е H ?

Доколкото аз знам и съм учил, B се използва за Си бемол :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ам то си е написано кога си е акорд и кога е разбит, цифричките са му една под друга(когато се свири акорд) ....истината е в Китара Про-то там може и да не станеш Моцарт ама поне един небрежен Вай :) или пък някои незатормозяващ Малмстиин.

 

 

п.п. Без маитап Гуитар про-то може да те занивама достатъчно добре да не загубиш интерес към инструмента ,докато си намериш учител ...защото безцелното дрънкане омръзва за около седмица или можеби месец

 

 

Точно така! :thumbdown: Аз с Guitar Pro си припомних часовете по музика, научих се да свиря не само песни, но и да прилагам техники, пиша музика и т.н. Школите по китара също са скучни за четене :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам то може да е написано кога се свири целия акорд и кога струните поотделно, ама ако хващаш за първи път китара, дъл ша са усетиш, че дори когато се свирят поотделно струните, пак трябва да е хванат целия акорд с лявата ръка, а не да се търсят едно по едно прагчетата? Трябва да се почне от началото, не от вратата за краката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.