Jump to content
Българският форум за музиканти

!За барабанисти!


Recommended Posts

Мерси:)

Лошото обаче е ,че не можах да запаля барабанистите от форума,поне да видят как американските колеги сами си правят инструменти със супер качество и не робуват на марки.Все по-често гледам по световните сцени барабанисти чиито барабани са производство на някоя малка и не чак толкова известна фирма.В БГ има един много добър барабанист чието име не зная,но често свири с Графа.Корпусите на барабаните са му Келър мейпъл донесени от Пепи Славов син от Щатите и тук си ги е довършвал. Шапка им свалям на китаристите в БГ,че са с по-отворено съзнание,правят си китари и свирят на тях с кеф :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...
  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте. Някой може ли да ми каже от България дали мога да си набавя хардуер за солобарабанче. Yamaha дали продават насипно...

Дали можете да ми дате и някакъв сайт с графики за звуковите качества на видовете материали (дърво), че ги знам като здравина.

Благодаря предварително. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай първо да минем на ТИ ;)

На първият ти въпрос,за жалост отговора е НЕ или поне аз не зная от къде в БГ може да си набавиш хардуер за корпуси.Ямаха предлагат такива части за подмяна в каталозите си,но от БГ е невъзможно да си внесеш по този начин.Имаше възможност да се поръчат през сайтове като Томан или Мюзикстор,но и при тях тези храктерни части от харда на корпусите вече не се предлагат-те както знаем ,са запазена марка на дадената фирма.Остава третият начин,който и аз практикувам,има сайтове за дръм билдъри.Ето ти 2 европейски,с които аз поддържам контакт:

http://www.customdrums.de/shop/

 

http://highwooddrums.co.uk/

Последните са редовен участник в NAAM ;)

На вторият ти въпрос предполагам отговор има някъде из мрежата,просто потърси.Аз лично не съм се интересувал,защото всичко в правенето на барабани е много субективно-начина,конструкцията,материалите,финиша,хардуера,така че,да можеш да сравняваш после резултата.Просто експериментираш с видовете дърво-описания кой вид какъв основен тон носи има в нета,но дали ще го постигнеш е отделна работа.Но графики нямам и не съм виждал.За повече информация може да посетиш този форум:

http://forum.drumshed.org/

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията.

За частите се интересувах, защото ако съм прочел правилно си дал около 300 кожи. А да зема един соло барабан и да му изхвърля тялото е тъпо. Като има лев ще има и барабан (ако намеря от някъде плексигласови тръби ще си направя сет :wallbash: ).

За материала питам - имам доста видове и ми се ще да стане нещо със звук който по-ще ми хареса (бреза само нямам ама и тя не се смята за материал).

Като направя нещо ще пиша може и да стане до края на годината, а до тогава яко :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приятел ти си луд :), браво. Опредлено ако имаш желание да се занимаваш с подобно нещо ще е супер да напрвиш БГ марка в света на барабаните :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като реша да взимам чарколяци ще пиша че ме няма с тия поръчки от интернет. Ако се намери някъв 5-10 годишен пън или филия може и да пропуснем лепето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За "пън" се иска толкова много опит и два пъти повече знания, приятелю,че ти е бедна фантазията ;)Има само 2-3 фирми в света,които могат да се справят с тази нелека задача,но защо пък да не опита човек щом има желание :)

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уменията не ги мисли, ми нямам пари в момента за дреболиите и кожи иначе да е вече готов барабана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Абе брато, а да знаеш в БГ кой може да направи ДЪРВЕНИ ОБРАЧИ за соло барабанче?!?!?

 

Дайте някакви координати на майстори ако знаете, моля...:punk_guitar:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Абе брато, а да знаеш в БГ кой може да направи ДЪРВЕНИ ОБРАЧИ за соло барабанче?!?!?

 

Дайте някакви координати на майстори ако знаете, моля...:))

Аз мога да направя обръчи, и не само обръчи.Мога да направя всичко дървено по барабаните.

тел. 0879 10 29 17

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Малко опресняване на информацията, понеже въпросният форум беше закрит и цялото знание в сферата на барабано производството се събра тук:

 

http://pdgood.us/drumshed/

 

Успех на всички ентусиасти :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

С колегата Пламен Георгиев решихме да му спретнем едно барабанче от череша 13х7". Ето резултата в снимки (от N44 нататък) след първата ръка лак. Ще ъпдейтвам след всеки от останалите етапи, до финалния резултат :)http://vihro.snimka.bg/arts/solobarabanche.170843.25911544

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.