Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за адаптери за Страт


bulby

Recommended Posts

Имам един Squier Standard Strat, купен от РФ миналата година. Като за Скуайър е много хубава китара, тялото си елша, което е рядкост, свири много добре, само адаптерите са слабички. Искам да сложа нещо с по-плътен тон и повечко output.

 

Харесал съм си ей тези два комплекта:

Lace Sensor Blue/Silver/Red pack

Seymour Duncan Everything Axe set

 

Някой пробвал ли е такива адаптери и какво му е мнението? Май все пак клоня повече към Lace Sensor, защото са си сингли, пък и са класика в жанра, но и за SD ревютата са много позитивни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези на Seymour Duncan май са хамбъкери ли са?

Не съм ги пробвал, но казват че Seymour Duncan са много добри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз преди години имах Ibanez RG320 на който му бях сложил стандартен хъмбъкер Seymour Duncan JB, звука определено кефи.

 

Абе май в крайна сметка ще си сложа Lace Sensor, може даже по отделно Blue / Silver / Blue, че тоя Red май е твърде силен и резлив за моя вкус. И все пак ми е интересно някой ако ги е изпробвал тези серии да сподели мнение :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lace sensor са някаква измишльотина с не натурален звук - като искаш сингли - намери си от фендер стари (има много метъл ентусиасти които слагат хб на фендер) или купи сингли дънкън като ссл-1, ссл-3 и тн :)

 

и да sh-4 е много добър (и аз имам) но друго нещо си е китарата с 3 сингъла - съвсем различно е и сега като имам 2 китари си направих скуаяра със сингли и много му се кефя :)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ората дето говорят за тези и онези адаптери чували ли са ги? :)

 

Oт многото четения на статии за правене на китари, ми прави впечатление, че много от хората, които правят телекастери/стратове много хвалат и използват адаптерите на Бил Уорънс, който се правят на ръка в САЩ, и доколкото знам, не са твърде скъпи. Ако имаш приятел в САЩ, чрез който да стане далаверката, може да поръчаш от там.

 

http://www.billlawrence.com/

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измишлъотината с ненатурален звук е от 70-те и е по сигначър моделите (Блекмор, клептън и др.) на Фендер .. just FYI

Технологията не ми е съвсем ясна, колкото съм чел е сингъл с екраниращата решетка, каквото и да е това :punk_guitar:

без хъм и като сингъл трябва да звучи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

блекмор с лейс сенсор?? предимно е свирил със SSL-4 а по-насам във времето със RAILS :)

и да има много добри марки като Fralin, Kinman и какви ли още не които не се намират тук :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за мненията, другата седмица взимам заплатата в понеделник и направо ще се отбия до xxxx да видя какво имат в наличност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.