Jump to content
Българският форум за музиканти

Бразилецът се завърна


Recommended Posts

Ето какво се получи с бразилската ми заготовка след намесата на Цветан Цветанов-пасивни EMG HZ,електроника AGUILAR OBP-3 (Vol - Blend - Treble - Mid - Bass Pots, Mid freq selector switch-400/800hz),5 String Hipshot A Style Bass Bridges

7658_513.JPG

 

7666_761.JPG

7670_821.JPG

7671_874.JPG

7675_935.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Оле майко, много интересно басченце :) Колко ти излезе като сума след завършването му, ако не е тайна ;)

електроника-147 долара,адаптери-158 евро,бридж-107 долара,ключове-75 лв.,копчета за потенциометри-45 лв.,страплокове-28 лв.,жак-22 лв.,струни 38 евро,довършителни работи(лак,полиране,монтаж електроника,адаптери,механика и т.н.)-280 лв.

Редактирано от chobbi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер,много яко - кефи ме!!! :) Искаме семплиииии!!!

 

П.П. Пиши едно ЛС, ако имаш още излишни DR Strings - с удоволствие ще си взема пак! Или ако плануваш закупуването на по-голямо количество. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!Точно малка капсулована кутийка с жици,и потенциометри(голяма е колкото половин кибритена кутийка).За съжаление нищо не се вижда.Може да работи на 9, 18 и 27 волта.Моята съм я направил на 18v.Разкошен преамп,с много дълбоки корекции,а и този суич(400/800hz)върши много хубава работа :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Оле майко, много интересно басченце :girl_witch: Колко ти излезе като сума след завършването му, ако не е тайна :)

електроника-147 долара,адаптери-158 евро,бридж-107 долара,ключове-75 лв.,копчета за потенциометри-45 лв.,страплокове-28 лв.,жак-22 лв.,струни 38 евро,довършителни работи(лак,полиране,монтаж електроника,адаптери,механика и т.н.)-280 лв.

 

 

Аз не разбрах колко ти е излезнал като цяло. Смисъл не видях самата изработка колко струва и материала за изработването му?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оле майко, много интересно басченце ;) Колко ти излезе като сума след завършването му, ако не е тайна ;)

електроника-147 долара,адаптери-158 евро,бридж-107 долара,ключове-75 лв.,копчета за потенциометри-45 лв.,страплокове-28 лв.,жак-22 лв.,струни 38 евро,довършителни работи(лак,полиране,монтаж електроника,адаптери,механика и т.н.)-280 лв.

 

 

Аз не разбрах колко ти е излезнал като цяло. Смисъл не видях самата изработка колко струва и материала за изработването му?

Аз писах преди време,че това беше заготовка правена от бразилски лютиер.Купувана е по интернет,и на мен със пътя до България ми излезе около 400 USD.

От тук нататък,който има желание, и може-да смята ! :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човеко, това е една много прилична цена за така изглеждащ бас. Ако и си доволен от това как звучи, ще е още по-прекрасно. Сега как е усещането? Има ли кусури по баса или всичко е както подобава - ПЕРФЕКТНО :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм доволен от това,което се получи,а и Цецо се постара с довършителните работи.Дърветата ,от които е изработен не са ми много ясни.Цецо ми каза,че задната част на тялото е от махагон,грифът и тялото са от няколко пласта различни дървета,фингърборда е от някакво червено дърво с твърдостта на абанос,топа също не ми е ясен.Тази "измишльотина" на Фодера горната част на тялото да стига до 12-та позиция, е просто гениална-грифът се държи изключително добре,без поддаване и усукване.Комбинацията между тези пасивни адаптери и тази електроника се оказа много удачна,макар че имах леки предубеждения към адаптерите.Радвам се,че не излязох прав.Звукът е много събран,има го и фодерският сух тон,както и джаз басовият, "играта" с електрониката и адаптерите може да изкара много бленди.Електрониката(18v),има много дълбоки корекции,но според мен не трябва много да се пипа,защото инструмента си звучи прекрасно без нужда от намеса.Точките по фингърбода са от естествени перли.Бриджът е от брас,което също оказва влияние на звука.

Това си е един къстам инструмент,с характерен звук и изключително качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай да го ползваш много години и да ти служи така добре, както и сега :offtopic-001: Много се радвам за басчето, човеко. Щом техническото изпълнение е така добро какато и изглежда на снимки, направо няма цена! Да го побъркаш от свирене!

 

Поздрави,

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.