Jump to content
Българският форум за музиканти

банален въпрос за струни :|


jorko_123

Recommended Posts

Емииии знам,че на всички 'батковци' им е писнало от такива банални въпроси и т.н. значи.... имаше една тема където някой каза,че d`dario вече са си развалили качеството,а аз тъй като свиря отскоро (месец и половина-два) ползвах само дадарио,защото четох че са най хубавите и тн но... таз тема ме притесни пък и аз сам се уверих за качесвото... та...

каква марка струни за акустична китара да ползвам,кои са хубави кои-не... и тн.. насочил съм се към меките струни

а и бтв не ми се експериментира щото може да си дам парите напразно ... благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква ти е акустичната китара - класическа за найлонови струни, или уестърн китара за метални такива.

 

Ако е за метални, препоръчвам ти Cobra за 6.50 лв. мисля - phosphor bronze.

Струните свирят добре, и издържат прилично дълго.

Аз ползвам такива.

Предцени каква дебелина ти трябват. Аз слагам от най-тънките, понеже съм виждал доста акустични китари, повредени от употреба на дебели струни.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пи4 взимай си дъдариу не се занимавай с простотиите тук дето ги говорят има едни струни на дъдариу велик американски брозн - тях вземи за акостична китара са найдоброто да айде давай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струните "бронз" имат малко по-добър тон, но по принцип издържат ЗНАЧИТЕЛНО по-малко от струните с фосфорен примес.

 

Конкретно D'Addario отдавна не съм използвал - но тези Cobra струни, мисля, са на прилична цена, както и предлагат качество, което не отстъпва на по-скъпи струни. Освен това, са прилично издържливи, и качеството им е константно.

 

Моя съвет е да не се занимаваш и с простотиите, които пича по-горе ти говори.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако няма6 пари взимъй от тези къде пи4а казва шото са ефтини много ама ако имаш пари да сменяш струните веднъж на няколко месеца взимай дъдариу аз имам една китара кремона и на нея са такива явелик американски бронз и са повече от години много и седи добре свири си перфектно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия струни бронз ли са, или фосфор-бронз?

 

Принципно бронза е малко по-звънък като нов, но моя опит с бронзови струни показва, че те потъмняват(оплетените), дори само след часове свирене, докато фосфор-бронзовите струни потъмняват след седмици, и то ако се свири по доста на китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква ти е акустичната китара - класическа за найлонови струни, или уестърн китара за метални такива.

 

Ако е за метални, препоръчвам ти Cobra за 6.50 лв. мисля - phosphor bronze.

Струните свирят добре, и издържат прилично дълго.

Аз ползвам такива.

Предцени каква дебелина ти трябват. Аз слагам от най-тънките, понеже съм виждал доста акустични китари, повредени от употреба на дебели струни.

уестърнска за метални-yamaha f370

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бронз са не са фосфор аз мразя фосфорни струни пробвал съм много пъти много кофти саунд а тези са бронз и на мен не ми се потат рацете и издаржат много време месеци наред а носа китарата и по мурето и планини на високо влажно и прашно хубави струни са велик американски бронз вакомирани пликчета са

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия струни бронз ли са, или фосфор-бронз?

 

дадарио има няколко вида за акустична, по принцип съм супер доволен от фосфор бронза, за разлика от струните им за електрическа ми харесват, но на някой китари (на приятели на които съм ге препоръчвал) ми се струват много звънтящи, чак тенекиен звук имат - така че може би пасват на китари с плътен звук, докато бронза май бяха с по-мек звук

едит: може и да не съм прав в това за бронза че са по-меки, не разбирам много от акустични китари, а който иска може да види в сайта на дадарио какъв звук имат

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе тука гледам dunlop струни за акустична фосфор-бронз.. а-у дали в България има такива(по-специално в Пловдив) и дали си заслужават? :Piano:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, като свириш отскоро, просто всеки път като сменяш струни, пробвай различни марки и видове и сам ще откриеш кои са добри за теб. Защото вкусове и слухове всякакви, това което харесва на един може да не харесва на друг. Може сега тука много да ти похвалят някоя марка, ти да почнеш само от нея да си купуваш, а в същото време да има струни, които биха ти харесали повече, но ти няма да си ги купиш. Пък и за месец и половина свирене, струните са ти най-малкия проблем. Имам предвид, че и "най-хубавите" да вземеш, няма автоматично да започнеш да свириш по-добре. Просто трябва да придобиеш собствен опит.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си начинаещ на акустична китара си вземи струни,не знам какви ги искаш,но ако става въпрос за найлонови,Fender.Горе-долу стабилно качество като за начинаещ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за найлонови, ама доколкото разбрах китарата е уестърн китара за метални струни.

Слагането на найлонови на нея няма да е никак подходящо, или пък добре звучащо(друга конструкция имат уестърн китарите).

 

А за метални струни - електрическите струни на Фендер, не ги препоръчвам на никого, пък те и при акустичните първите две са стомана - предполагам от същата както при електрическите струни. Изобщо никак не съм доволен от тях, пък и не съм само аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fender струните и аз не ги харесвам. И китарите им също не ми харесват. Преди около 2 месеца си купих струни за 5 лв (метални) и сега още съм с тях. вече мисля да ги сменям :headbang: но все пак издържаха повече от минаилте :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.