Jump to content
Българският форум за музиканти

софт


Recommended Posts

the_gorer

Естествено, че така ще пише :cheers: да не очакваш да пише обратното :cheers:

 

Лично съм пробвал следното- имам програмка за embed-ване на "воден" в аудио файл- през Winamp например, след като дам за output write-to-harddisk и експортна файла- иначе напълно празен файл със записана тишина, в изходния файл не остава НИЩО.

 

Така, че тая работа с watermarks е много бозава :headbang: Принципа е същия като водните знаци на графичните изображения- пак не се виждат, но с фотошоп като конвертираш веднъж формата на файла, всичко подобно изчезва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

the_gorer

Естествено, че така ще пише :cheers: да не очакваш да пише обратното :cheers:

 

Лично съм пробвал следното- имам програмка за embed-ване на "воден" в аудио файл- през Winamp например, след като дам за output write-to-harddisk и експортна файла- иначе напълно празен файл със записана тишина, в изходния файл не остава НИЩО.

 

Така, че тая работа с watermarks е много бозава :headbang: Принципа е същия като водните знаци на графичните изображения- пак не се виждат, но с фотошоп като конвертираш веднъж формата на файла, всичко подобно изчезва.

кажи плийс тази програма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audiomark :headbang:

 

Току що направих един тест- аудио с тишина 5 секунди го "маркирам"- в HEX едитор файла виждам, че не е променен. После записвам синусоида 3кхц. Маркирам я- в Soundforge виждам, че амплитудата на вълната се променя през равни интервали- ей тва е кода на водния знак. Сканирам с аудиомарк и си открива знака. На МП3 компресия държи

 

ОБАЧЕ като променя Sample Rate или Bit depth, аудиомарк !НЕ! открива знака!!! По-точно- записах файла от 44кхц на 48кхц и от 16 на 32 бита и марката изчезва...

 

Което дава следния извод: тази програма кодира марката като последователност от равно-намаляващи и равно-увеличени върхове на вълната- примерно 101 се кодира по подобен начин на това:

 

 

         /\           /\
       /  \   /\   /   \
-----/     \/   \/      \--------

 

Тва общо взето се вижда, обаче като се конвертира семпъл рейт-а на файла, примерно от 40кхц на 80кхц, файла се описва от 2 пъти повече битове. Което веднага дава резултат- скенера на аудиомарка разпознава същото кодиране като 110011 и съответно не отчита нищо.

 

Та така. Ето, че програма за 2000$ се оказа, че се спъна за 2 минути работа... извода си го правете сами :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааааа,

 

Извинявам се за невежеството си, но.......Наистина не схващам.

Твърдите че като си правя някакви парченца и да речем ползвам програмата ГИГА СТУДИО [със (да речем) "крадени" тоест свалени през еМуле семпли било то Hans Zimmer Guitars или някакви други(виждал съм такива)] звука който излиза от него и го записвам в СОНАР или АУДИШЪН заедно (смесено) със звука от синтито има някаква защита която да може да посочи на маниакалните американци кои от техните семпли съм ползвал???????

 

Моля обяснете ми наистина ми е чудно....... :headbang::cheers::cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе... теоретично... принципно... вероятно... има минимален шанс след смесване/обработка/мастериране/филтриране/компресия да съществува такава марка, която да може да бъде открита ама... абе всичко е плашене на гаргите, бой с вятърни мелници и... реклама

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах след внимателно четене

 

Става въпрос за дискове с музика и разни права и след като е готов вейф файла му се добавя някакъв шум който показва ако има пиратско копиране на файла........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Склонен съм да вярвам, че има устойчиви водни знаци, но все пак ми се иска и да има някаква хитринка за тях. Така или иначе темата ми е интересна (ясно защо) и моля ако някой наистина знае нещо повече по въпроса, да не се скатава!;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Склонен съм да вярвам, че има устойчиви водни знаци, но все пак ми се иска и да има някаква хитринка за тях. Така или иначе темата ми е интересна (ясно защо) и моля ако някой наистина знае нещо повече по въпроса, да не се скатава!:)

Както са казали мъдрите хора- за всяка врата си има ключ... и щперц ;)

Даже честно казано ако един ден разработвам някакъв софтуер, не бих му слагал никакви сериозни защити- щото знам че каквото и да го направя, има някой по-тарикат от мен и ще му намери цаката :> Колкото и да ги е яд всякакви издателски компании, че приходите им падат и ще продължават да падат- тва е бъдещето- *********v5.00[unreleased]+crack.zip

 

Интересно е докъде ще стигне цялата работа- все някъде има някаква точка на баланс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля, че ако взимаме по 2000евро заплата

такива теми няма да има, ама като бачкаме, за жълти стинки

дириджето е такова и ще търсим вратички :pray:

Не виждам как скоро ще се оправят нещата в БГ :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля, че ако взимаме по 2000евро заплата

такива теми няма да има, ама като бачкаме, за жълти стинки

дириджето е такова и ще търсим вратички :beer:

Не виждам как скоро ще се оправят нещата в БГ :cheers:

Абе да ти кажа много малка част, да не кажа никаква, от пиратския софтуер идва от треторазрядни държави като нашата... Хората по света не са прости и също цепят стотинката- и да вземам 5000$ заплата, бих бичил пиратски софтуер. Единствената и най-съществена разлика е, че каквото ми хареса, тогава бих го купил :> В такъв смисъл кракнатите програми ти позволяват да тестваш в истински условия софтуера щото такива като мен в момента в който им изкочи нещо от рода "сори ама тва е демо версия", трия директно от hddто :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа прав си че западняците цепат стотинката :beer:

Ама аз си мисля, че ако взимам 2000 евро ще си копувам софтоера :beer:

Така ще ми е по - спокойно ама така мисля щото не взимам 2000 евро :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа прав си че западняците цепат стотинката :beer:

Ама аз си мисля, че ако взимам 2000 евро ще си копувам софтоера :beer:

Така ще ми е по - спокойно ама така мисля щото не взимам 2000 евро :cheers:

Какво предпочиташ- да дадеш по няколко хилядарки за Сонар и Кюбейс и да не ти хареса Сонар-а примерно и да го хвърлиш, или да изсмучеш 2те от Датата,да си купиш Кюбейс + един Ibanez Jem, ъм? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че с добра заплата ще има парички за "всичко" ако си правиш

сметката :cheers:

 

 

P.S. Разбира се първо ще тествам с пиратска версия :beer:

все пак съм Българче и тарикатея :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.