Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво ще кажете за Yamaha Erg 121u


[tie]

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Ами значи имам някакви скромни спестявания (300-400 лв.) и си мисля да си купя таз китара, от няколко други теми за покупка на китара забелязах че доста я тачите тук. Та реших да се поинформирам за нея във отделна темичка. Кажете си мнението, аз съм свирил на такваз 3-4 пъти и честно казано не мога да преценя стори ми се малко дървеничка във високите позиции.

 

erg121u_medium_jpg.jpg

 

Body: Agathis

Neck: Bolt-on maple

Fingerboard: Sonokeling, 350mm (13.75”) radius

Frets: 22

Scale length: 648mm (25.5”)

Pickups: One single coil, two humbuckers

Controls: Five-position pickup selector, master volume, master tone

Bridge: Vintage-type vibrato

Finish: Black

 

Like the EG112, the ERG121U is styled on the sleek, contoured lines of Yamaha’s double-cutaway Pacificas, and includes a smoothly-operating vintage vibrato and a slick, full-scale neck allowing easy access right up to the 22nd fret.

 

Sounds are geared more towards the heavy-rock fan, with meaty-sounding humbuckers at the neck and bridge positions, and a clear-toned single-coil pickup in the middle. Additonal tonal versatility is provided by the five-way pickup switch which enables pickup combinations to be selected. Definitely a lot of guitar for not much money.

Редактирано от [tie]
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адски често съм виждал по форуми спор Yamaha ERG 121 или Squier Showmaster. Аз също като започевах се чудех коя от двете. Мисля че тук дори доста се е изписало, спомням си как спорех с някой точно затова. Виж сърч на най-старите теми.

 

Та ето го и моето мнение. Китарата не ми харесва. Някак си по-неудобна ми е от другите от тоя калибър. Аз лично те съветвам да се ореантираш към Squier Showmaster, който е със 2 humbuckers, 24 прагчета и Floyd Rose. Последно като я гледах струваше 350 лева. А иначе пред ямахата предпочитам лично аз Squier Bullet Strat. Същите характеристики като ямахата, но грифа повече ме кефи. Ааа всъщност скуайъра е с 3 сингъл койл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сакън - объркал си се. Къде си видял скандиращите тълпи, тачещи таз една китара :)

Ако ще е такъв клас - поне разгледай Пасифика серията. И по-точно Yamaha PAC112 например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китариста на Envy свири с такава и рути момчето. Купувай, оная втората ръка и това какво му мислиш. Колкото повече мислиш, толкова повече се затормозяваш и накрая ще направиш някаква глупост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти прави впечатление, че оная, втората ръка вече е букната? :)

 

:)

Въобще не съм поглеждал.

 

И все пак, Стиви, доколкото знам си напреднал китарист, би трябвало да знаеш какво ти харесва, какво не, ориентирал си се вече както търсиш като звук. Отиваш в магазина, пробваш и си заминаваш, с или без китарата е въпроса, на който сам ще си отговориш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти прави впечатление, че оная, втората ръка вече е букната? :bravo:

 

:dance:

Въобще не съм поглеждал.

 

И все пак, Стиви, доколкото знам си напреднал китарист, би трябвало да знаеш какво ти харесва, какво не, ориентирал си се вече както търсиш като звук. Отиваш в магазина, пробваш и си заминаваш, с или без китарата е въпроса, на който сам ще си отговориш.

:P:P:P тва е само аватара на Стивата.... ;) иначе потребителя е нов и начинаещ.......

Аве Китарката си струва....поне за тея пари няма да намериш по-добра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти прави впечатление, че оная, втората ръка вече е букната? :bravo:

 

:dance:

Въобще не съм поглеждал.

 

И все пак, Стиви, доколкото знам си напреднал китарист, би трябвало да знаеш какво ти харесва, какво не, ориентирал си се вече както търсиш като звук. Отиваш в магазина, пробваш и си заминаваш, с или без китарата е въпроса, на който сам ще си отговориш.

:P;):P тва е само аватара на Стивата.... ;) иначе потребителя е нов и начинаещ.......

Аве Китарката си струва....поне за тея пари няма да намериш по-добра

Да бе, и аз се обърках че е Вай това... :P

Ма той друго си харесва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно се присъединявам към горното мнение.

 

Притежавах такава китара и адски ми е мъчно, че я продадох (след това доста съжелявах). Може би просто моята е била много късметлийска бройка :godbless: , но наистина ми беше супер удобна като гриф и вадеше учудващо добър звук... пък и визията и не беше никак зле :)

 

Моето мнение е, че Ямаха по default са си по-добри от скуайърите, а специално този модел е доста сполучлив и е екстра за цената си. Обаче си става въпрос за ERG121, EG112 е почти същата цена, а определено не ми харесва толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.