Jump to content
Българският форум за музиканти

Amp Schematics


Recommended Posts

Здравейте,

 

искам по-скоро мнение - търся схема за някакъв малък амп - 10-15вата, не повече, евентуално 2-3 тон корекции, мастър, мръсен канал също е добре да има - не прекалено тежък дист, ами нещо като за пънк, гръндж и разни други простотии дето не ги топля ква е разликата помежду им. Нещо не особено сложно, съответно и скъпо.

 

Мерси предварително

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

искам по-скоро мнение - търся схема за някакъв малък амп - 10-15вата, не повече, евентуално 2-3 тон корекции, мастър, мръсен канал също е добре да има - не прекалено тежък дист, ами нещо като за пънк, гръндж и разни други простотии дето не ги топля ква е разликата помежду им. Нещо не особено сложно, съответно и скъпо.

 

Мерси предварително

 

Поздрави,

Влад

[/sie]

 

Ама лампово или транзисторно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Транзистори, бе хора! Къде ми бутате лампи? Аз лампи само да си светна в стаята ползвам :ph34r:

 

Сериозно - не ми стига ни акъл, ни знания, ни желание, ни пари, ни нищо за лампови изпълнения - диря по-скоро нещо елементарно с интегралки :wub:

 

@7thString: Къде тва? :whistle:

 

Благодаря много отново на всички предварително :)

 

Поздрави,

Влад

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможно най-просто - купи си сглобено китче 10-20 вата и го ползвай за крайно стъпало, а за преамп - направи нещо като сансамп или преамп като на liquid death и си готов :whistle: може и от runoffgroove.com да си харесаш преамп

освен това остава и захранване - то не е нещо особено - един траф, грец и филтов кондензатор и може стабилизаторче за преампа

 

това е. успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

7thString: Това са лампи, дя - къде ме буташ :)

 

Оverdrive: ще видим как ще го подкараме. Минавало ми е и това през главата, обаче ми се искаше да не правя от пръдня боя, ами да си сглобя някаква схема изчислена от-до. Най-малкото щото ще осера нещо иначе с моите велики познания :thumbs_up:

 

Поздрави,

Влад

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://cache.national.com/ds/LM/LM1875.pdf

 

Това е схема на крайно стъпало - ползва се от берингер, а и не само.

 

Схемата е проста - 1 чип.

 

За преамп ползвай схемите в другата тема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обаче ми се искаше да не правя от пръдня боя

 

всички транзисторни кубета са изградени така - крайните стъпала са си съвсем стандартни - може дори да си направиш преамп, през хай-фи стъпало и в кабинет :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За по-голяма мощност можеш да позлваш LM3886 - 68 Вата на 4 ома и до 50 на 8 ома.И тази схема съм я виждал в беринджър кубе.

За преамп можеш да ползваш SansAMP примерно.Тази комбинация съм я правил и стана доста гъвкав от към звук,и достатъчно мощен за репетиции.Друга идея е с някакъв педал примерно Marshall Drive Master за драйв и обикновен линеен предусилвател за чиста китара.Скоро правих и хибриден преамп с лампа на 12 Волта и според мен се получи готино.Това също е идея,излиза съвсем малко по-скъпо от интегрален такъв.Ако я подкараш на 50-60 волта би се получило и доста по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.