Jump to content
Българският форум за музиканти

първите барабани


Recommended Posts

По принцип аз сам от касметлиите щото баща ми има един адски стар ludwig от 68 Chicago даже отвътре пишеше и че е от август месец,но свирих на тях само месец-два после с пичовете ,с които свиря и с помощ от баща ми сглобихме едно още по-старо амати-12 16 22 барабанчето го взехме от някакъв военен който твардеше че е българско.

Две години след това пак с пичовете ,с които свиря сабрахме пари и купихме един прословут адам от графити,който още не сам продал.Той един от най-експлатираните сетове в България-4 фестивала Цвете за Гошо е истарпял горкият той.Адама е:12,13том том 16том флор 22ама не на 16 ами на 14-каса

взех го даже с чинели-ride paiste404 20",ride paiste101 20" i splash 12"paiste brass tones

C ride-a 101 и splash-a още свиря само че райда сам го рязал два пъти :D:P:)

Сега сам адци доволен защото преди почти година си купих yamaha stage custum ама модела от преди две-три години с целите машинкии сега чакам DW5002 double pedal което за мен е егати мечтата щото от 7 години се мача с единичен педал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Моите първи барабани бяха някакъв жесток сбирщайн от Тактон и Амати. Машинките по томовете бяха различни, за резонансни кожи изобщо не може да става и дума. Взех ги с една коледна премия за 18 000 лв. през 1995 г. Сега, като се замисля ми се струва, че много лошо съм се набутал, но тогава радостта беше голяма. А чинелите бяха от тези, дето след всеки удар с палката придобиват различна форма и по време на свирене можеш да си моделираш всякакви фигурки. Веднъж дори измайсторих висящите градини на Семирамида, но това е друга тема. След 3-годишен психически тормоз върху съседите успях да ги продам за 400 лв. (Бива ме за търговец, нали?) :virtuoz: След това купих оня прословут сет на New Sound, който стоеше в муз. магазин с/у ЦУМ. Чинелите бяха Meinl Meteor. Тоя магазин вече го няма. Платих за сета 600$ през 1998 г. След 2 години реших, че е време да докажа на себе си дърводелските си умения и нарязах всички томоже (12", 13" и 16") на половина, за да ми станат повече. После се опитах да им намаля размерите на някои. Накрая изхвърлих всичко и си направих метален сет от листове ламарина. Ползвах хардуеъра от New Sound-a. Касата беше 18" обаче. И него го продадох за 200 лв. И накрая взех, че си купих Yamaha Oak Custom и мирясах. Сета ми е убийствен. Обещавам да взема назаем цифров фотоапарат и да ви се изфукам с него.

Редактирано от yamahadrums
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, спомням си го тоя черен Newsound, толкова съм подсмърчал по него в Мега Мюзик...

 

Иначе и аз съм рязал веднъж корпус на амати с ножовката, но с цел да го подравня приблизително, така че да стане пропорционално плитък колкото другите, защото беше правен от 12" на 10". Абе лудница. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.