Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ...инфо...


MDFk

Recommended Posts

Имаме една Ямаха ргх420с с флойд(моята) с 25 инча мензура, която е предвидена за детюнване, със струни 10-52...предполагам че ще понесе ре, но се чудим с китариста в групата сега дали ще понесе и до без да хлопат жиците.

Ще трябва да се пипат пружините, но ще стигне ли това,или да не пробвам хич...

Бихте ли ми казали дали ще стане номера за детюн до До на тази китара, и да ми кажете евентуални кофти последствия...какъв е вашия опит с подобен(или същия) експеримент?

С такив а стуни Ре по-уместния вариант ли е?

Предварително благодаря за помощта! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще понесе и валяне до ДО,но ще трябва да качиш размера на струните-пробвай 12-ки или още по-добре 13-ки.Може и да не се наложи да пипаш пружините но не се знае.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе...ако това е същата ямаха за която се сещам, тя не е ли направен със 6-та струна в "си"?! :think:

Ех то да беше аз нямаше да питам.

Онази за която си мислиш се казва грх420д-от дроп-> 27 инча мензура и де дрпоната до си.но моята е нормална...

Vlado_abroad - мерси за инфото, но идеята ми беше без да сменям струните 4е са на 3 седмици :) и не ми се дават пари за нови...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе...ако това е същата ямаха за която се сещам, тя не е ли направен със 6-та струна в "си"?! :think:

Ех то да беше аз нямаше да питам.

Онази за която си мислиш се казва грх420д-от дроп-> 27 инча мензура и де дрпоната до си.но моята е нормална...

Vlado_abroad - мерси за инфото, но идеята ми беше без да сменям струните 4е са на 3 седмици :) и не ми се дават пари за нови...

10-ките ще бъдат като ластици особено в ДО.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 10-46 на D, а съм пробвал и на C, и ник'ви ядове нема. Floyd-a ще трябва да го пренастроиш, разбира се ;)

Аз пък съм на 9-46 на Д, но в интерес на истината - само на Уошбърна става таз работа...на другите китарки съм сложил 10-52, защото иначе е страшно лабава и "бъзлива" работа ;)

на C вероятно и 10-52 ще свърши работа, но ако излиза "жуженето" по прагчетата от ампа слушай Владо...;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета евала за тая тема :bravo:

 

аз имам също един такъв проблем.с JEM 555 съм, струни 9-46 и нон-стоп ми се налага смяна на Е с drop D (в различни настройки са ни парчетата). доколкото разбрах до тук се говореше за ниски настройки, които обаче да не подлежат на честа промяна. както сигурно знаете 555 няма опция за автомат. дропване (за разлика от 777 мисля :think: ).проблема не е в това че струните плякат, а в това, че от честата пренастройка бързо се получават отклонения и фалшивее.дайте неква идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че в твоя случай най-доброто решение е процесорен детюнер, и само за записи да сменяш реално настройката на китарата...Бил съм в твойта ситуация и съкс яко, много разстройване мноо чудо..Но това е по мо мнение..може да греша..

пс.На Илийката му е по-лесно,нема заключване,ама... :bravo:...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета евала за тая тема :bravo:

 

аз имам също един такъв проблем.с JEM 555 съм, струни 9-46 и нон-стоп ми се налага смяна на Е с drop D (в различни настройки са ни парчетата). доколкото разбрах до тук се говореше за ниски настройки, които обаче да не подлежат на честа промяна. както сигурно знаете 555 няма опция за автомат. дропване (за разлика от 777 мисля :think: ).проблема не е в това че струните плякат, а в това, че от честата пренастройка бързо се получават отклонения и фалшивее.дайте неква идея.

Защо не стоиш в Ре?

А защо изцяло не минете на Ре, а не на дроп?

Ако си с флойд също нямаш проблем. Аз мога без да ми се налага да нагаждам пружините да мина в Дроп ре, като съм с флойд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fenix Публикувано на Jun 29 2005, 10:28 PM

  QUOTE (hypermusic @ Jun 29 2005, 09:38 PM)

момчета евала за тая тема 

 

аз имам също един такъв проблем.с JEM 555 съм, струни 9-46 и нон-стоп ми се налага смяна на Е с drop D (в различни настройки са ни парчетата). доколкото разбрах до тук се говореше за ниски настройки, които обаче да не подлежат на честа промяна. както сигурно знаете 555 няма опция за автомат. дропване (за разлика от 777 мисля  ).проблема не е в това че струните плякат, а в това, че от честата пренастройка бързо се получават отклонения и фалшивее.дайте неква идея. 

 

 

Защо не стоиш в Ре?

А защо изцяло не минете на Ре, а не на дроп?

Ако си с флойд също нямаш проблем. Аз мога без да ми се налага да нагаждам пружините да мина в Дроп ре, като съм с флойд. 

 

има разни акорди дето не могат да се изсвирят в дроп(абе може ама няма да са пълни), а да транспонираме парчето е shit.

MDFk Публикувано на Jun 29 2005, 09:49 PM

  Мисля, че в твоя случай най-доброто решение е процесорен детюнер, и само за записи да сменяш реално настройката на китарата...Бил съм в твойта ситуация и съкс яко, много разстройване мноо чудо..Но това е по мо мнение..може да греша..

пс.На Илийката му е по-лесно,нема заключване,ама... ... 

 

а, ние се познаваме :bravo: ама кой си ти бе, mdfk????!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм свирил известно време със свалена китара в С-А - мисля че няма да имаш никакви ядове със строя само дето ще трябва пренастройка на флойда и на 12-то прагче ама то без това не може. По принцип на мен за такъв строй най ми бяха удобни 11-ка комплект на д'адарио. Но по стабилно по принцип е с 12-ки. Тази мензура мисля, че е ок 25 няма да има проблеми, щото моята беше 24 и и дваше къса - не можеше докрай 6-та да я настроя на 12-то -ама ставаше и така :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Глеам че нещо мнението ми липсва...Причината е ясна,благодарение на Ytse Jam...

Та пренастройката премина ок, за час китарата беше готова и свиреше на мах. Трябва да се свири по леко да не фалшивее, но иначе вече е като друг, много по зъл, инструмент.

Hypermusic, аз съм приятел на Юлиан и Илия. Нама начин да си ме спомняш обаче...Бат Енци освен да ти говори нещо...:greenball:

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти явно си се справил, но все пак ще ти кажа при мен как е хавата - фиксирам си флойда и после настройвам без проблеми. :)

Естествено, малкото неудобство е настройката на интонацията, но това го има при всяка пренастройка на всякакъв вид бриджове.

Другото уеееко неудобство е, че флойда е блокиран и става неизползваем, ма мен лично това никак не ме плаши. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.