Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампов предусилвател на 12 V


Recommended Posts

По принцип съм скептично настроен към качествата на ламповите предусилватели,работещи при таквиа ниски напрежения,но ми попадна тази схема и реших да я пробвам/без LM386 оп.у-л/.По мое мнение се получи сполучливо.

Устройството вади не лош звук/при мен звучи по-добре от колкото тези на демото,но може да е защото го пускам през лампово крайно стъпало/.Има доста гейн и достатъчно високо ниво за да се ползва като преамп и като буустер.Схемата се захранва с адаптер 12V DC и е доста удобно и безопасно,което е добре за хора страхуващи се от високи напрежения и с не достатъчно опит.Схемата също е и сравнително проста,и позволява да се изпълни в доста малки рамери(аз например изпозлвах алуминиевата кутийка от УКВ блока от един Акорд,но е прекалено паянтава за фуутсуич копче).Недостатъка определено е динамиката.Този преамп няма димаката на високоволтовие си събратя,всъщност е далеч от нея,но е една идея по-добре от транзисторните такива.

 

За момента имам само един семпъл този скалъпен на бързо за приятел.

Чейна е китара Vintage V100>преамп>модифицирано радио Акорд 104 с 12 инчов български говорител ВКН в правена опън бак колона>микрофон от слушалки>аудио карта вградена на дъното.

В близките дни ако имам време ще направя и 1-2 с семпъла с малко гейн.

Мойто е с Ecc81 лампа и според мен звучи по-добре от колкото с ECC83.

 

Интересно ми е накой друг дали е правил подобни хибридни/нисковолтови лампови дистове/овърдрайвове и с какъв успех са били. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

защо не ползваш импулсно??? аз съм правил с 555 и някакъв мосфет и изкара от 12 към 300в няколко милиампера - тъкмо като за 2 триода и няма НИКАКЪВ шум при повечко гейн (както някой хора ме убеждаваха че ще е)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо не ползваш импулсно??? аз съм правил с 555 и някакъв мосфет и изкара от 12 към 300в няколко милиампера - тъкмо като за 2 триода и няма НИКАКЪВ шум при повечко гейн (както някой хора ме убеждаваха че ще е)

 

Пусни схемата на туй импулсно да видим за какво става дума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо не ползваш импулсно??? аз съм правил с 555 и някакъв мосфет и изкара от 12 към 300в няколко милиампера - тъкмо като за 2 триода и няма НИКАКЪВ шум при повечко гейн (както някой хора ме убеждаваха че ще е)

Ами плаша се от трафа.Немога да го навия,нито да го изчисля.И аз съм мислил за някакъв DC/AC инвертор,но разполагам с ограничено пространство (алуминиевата кутийка на УКВ блока на Акорда).Ако разполагам с повече пространство бих го направил със собствено захраване и с умножител на напрежение или два трафа свързани на обратно или с импулсно- начини много.

Идеята ми беше да пробвам нещо по-ново като концепция - нисковолтов лампов преамп,било то и хибриден.Преди малко го пуснах и в транзисторно кубе Ямаха и звучеше доста добре.Хареса ми дори повече от Boss DS-2,който също имам.Ако беше в по-стабилна кутия и по-добре напраеен като цяло би станало любимия ми преносим дисторшън/бустер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.