Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко помощ с една кухарка


Recommended Posts

Ами значи китарата не е моя на чичо ми е от едно време... Той си е слагал 1 адаптер(както е било интересно преди)

обаче нещо е опънал мн струните и са без магаренце(долното) Имате ли идея как може да се сдобия с такова или да си направя от някав материал или нещо подобно щото нема да стане да подпирам моливи :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи китарата не е моя на чичо ми е от едно време... Той си е слагал 1 адаптер(както е било интересно преди)

обаче нещо е опънал мн струните и са без магаренце(долното) Имате ли идея как може да се сдобия с такова или да си направя от някав материал или нещо подобно щото нема да стане да подпирам моливи ;)

Като за начало е добре да (по)кажеш доста обстойно какъв тип точно е магаренцето, щото аз лично ся на прима виста се сещам поне за 2-3 вида бриджове ползвани от кремона, орфей и пълдин на времето. Иначе до колкото разбирам ти трябва столчето, което повдига струните, а не самият струнник - такова може да се направи то дърво при малко по-обстойно премерване, след което да се залепи (което е не особено просто занимание, особено за домашни условия) и да се радваш на готова китара. Ако няма сантиментална стойност си я ръчкай сам по съветите тук, но аз лично бих те посъветвал да я дадеш на някой лютиер или ентусиаст от тук пишещите и разбиращите/можещите, който да я оправи, срещу съответното възнаграждение, естествено!

 

Поздрави,

Влад

 

П.П. И пак - дай хубави, фокусирани, добре осветени снимки, за да получиш адекватни съвети!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е проблема... Че е на маина си раина .... И не е в мен ама иначе става въпрос за тва дет държи струнте(от долната страна на тялото) и са били натегнати струните и то.... Без повреда на тялото на китара ама просто са го няма и струните нема каде да се закачът..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми така както го описваш предполагам, че говориш за орфейския ламаринен бридж, обаче без снимка на останалата част от китарата и евентуално на счупената част всичко остава в сферата на догадките B)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като вземеш китарата я снимай. Много е лесно да се говори по принцип, но е важно и как стоят нещата на практика.

 

Може да има леко издуване на предната дъска и т.н. За да залепиш бридж ти трябва поливинилацетатно здраво лепило за дърво, както и малко по-специализирани стяги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последните не са намират как да е и са скъпи, но предполагам могат да се направят - въпреки всичко по-лесно ще е да дадеш на някой лютиер да ти я залепи :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.