Jump to content
Българският форум за музиканти

Hi Hat Stand Quick Release Drop Clutch


Recommended Posts

Здравейте юнаци, някой от вас ползва ли ето тази приставка за фус (Hi Hat Stand Quick Release Drop Clutch).

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...bayphotohosting

 

 

С две думи, какво Ви е мнението за тази джаджа. Днес от любопитсво си взех и ми е интересно какво смятат другите.

Редактирано от soulfly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами доста полезня джаджа е това,особенно ако свириш с кардан и нямаш втори фус който е само затворен!!

някой път трудно се нацелва но си е доста полезна!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мислех да си взема дроп клъч,ама се отказах,защото си сложих втори затворен фус.Но по принцип е много полезно да имаш такава джаджа на фуса особенно ако си с 2 каси или кардан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, моят Drop-Clutch е на Стаг, обаче е едно към едно със този който си дал на снимката, който пък е Ludwig :icon_shithappens:

Всички разлики са случайни :huh:

 

Иначе наистина е полезна джаджа, малко зор докато се научиш да я уцелваш по средата на парчето без да си прецакаш свиренето :metalist:

Ама като свикнеш си е удобство :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък мойта е Stagg и да ви кажа и тя е едно към едно ;)... струва ми се че всички се правят в едно и също училище от децата по трудово в някой забутан тайвански град ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A извинявай ама в какво очакваш да са разликите при една или друга фирма, още повече пък за няква "щипка за чинел "? :)

 

Примерно: обиновен дроп клъч, дроп клъч със дистанционно или пък....... дроп клъч самосвирка?!!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе ми просто няма и грам разлика м/у различните марки (освен в цената може би). Но както и да е важното е да има какво да дуржи фуса :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааа зависи, мойта примерно е от добър мат'рял и ако падне на земята, няма да се счупи а и резбата ще и издържи по-дългичко от на "кучите" марки :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз предпочитам да свиря с отворен фус, пред варианта да ми се затвори ведъж и повече да не го отворя до края на песента...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отворен фус яко съкс човек, прекалено е метъл ;) да не говорим така как хубаво се пукат капаци;най-добре полуотворен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де да резюмираме до тук нещата значи единственото преимущество което дава дроп клъча е че докато двата ти крака са заети на кардана а по няква незнайна и нетърпима причина искаш хем да ти звучи затворен фус хем тремоло на кардана може да го използваш.Всичко останало може да се постигне удобно и лесно и без дроп клъч.

 

Да видим какво се получава ако ти трябва само отворен фус ти може да използваш някой от чинелите си в сета който е с подобен размер ако ти трябва само затворен фус може просто да свалиш до долу горния капак и готово а ако ти трябва този траши саунд който металягите използват удар по полу-отворен фус може да ползваш някой краш чинел. Така че трите основни положения които има фуса могат да бъдат постигнати като звук и със другите чинели от сета без проблем.

Обаче смисъл да има фус е в това той да е в движение постоянно както удар с крак така и удар с ръка както се сещате щом има някъв раздвижен ритъм във фуса той трябва да бъде в комбинация със касата така че това ти елеминира втория удар на кардана така че единия ти крак отива на фуса а другия на касата дали десния крак в случая щети е на кардан или на единичен педал е все тая.

 

Та с което искам да кажа че имаш няква "тресня" с кардана после си местиш крака на фуса и си готов а оправдания от рода на:" о ми аз немога толкова бързо да си преместя крака ,не мие удобно или заради кардана фуса съм го сложил на далеч няма как" просто несъществуват защото нали ръцете ти са в движение по барабаните така че имаш достатъчно време да си преместиш крака без да се получи луфт пауза колкото и флегматичен барабанист да си. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.