Jump to content
Българският форум за музиканти

Mesa Boogie V Twin


spongebob

Recommended Posts

Първо искам да благодаря на Сашо,който е и наш съфорумник-sasho77,че ми даде въпросния педал за да си поръчкам :hysterical:

стигнах до извода,че и аз искам такъв....та ще видим как ще стане работата.Записа е правен с Tokai Ls85f,което си е почти лес пол,но почти B) Всъщност е 4,5 килограма с махагоново тяло и гриф и с PAF адаптри.От mesa-та сигнала отива директно в миксер,от където е добавен ревърб и към компа.В китарен усилавател звучи още по-добре,най-малкото динамичния резпонз е по-голям.Свиренето не коментирайте,май се поулях в къдрене :) От години си търся толкова тлъст драйв канал в сравнително нормален бюджет.Меса си е меса,та макар и не rectifier :)

 

http://media.putfile.com/Blues-Boogie

Редактирано от spongebob
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за комплиментите!Аз си установих за себе си какъв драйв тон искам...MESA :icon_shithappens:

Редактирано от spongebob
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учудващо добре звучи. :icon_shithappens: Представям си кво ще е ако мине през комбо(поне).

Май ще се поогледам тук-там за тази джаджа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мързеше ме да връзвам микрофони и т.н. и исках да го тествам за това,за което го хвалят-преамп с балансиран изход,който звучи еднакво добре в ПА или в комбо.Естествено с кубето саунда е много по-добър,но аз не вярвах,че ще звучи добре в миксер....и съм доста доволен! :) Писнало ми е да разнасям кубета наляво надясно(кубето ми е към 25 кила) и имайки впредид озвучението на много места-репетициони или заведения,няма смисъл.Няма как да има ако сигнала от мика отива в миксер за 50 лева.Месата е супер машинка и на въпроса ми към собственика му дали го продава,той се засмя ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено с кубето саунда е много по-добър,но аз не вярвах,че ще звучи добре в миксер....и съм доста доволен! :) Писнало ми е да разнасям кубета наляво надясно(кубето ми е към 25 кила) и имайки впредид озвучението на много места-репетициони или заведения,няма смисъл.Няма как да има ако сигнала от мика отива в миксер за 50 лева.Месата е супер машинка и на въпроса ми към собственика му дали го продава,той се засмя :)

Точно това имах предвид. :)

Иначе, дано се изнамери някои по-"тъжен" собственик, та да го продаде. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тъжен...едва ли ;) Просто някои хора не харесват драйв тона на меса.Нещото,в което се убедих и сам е,че колкото и да си играеш с неговото си EQ няма да постигнеш много.Звучи си като V Twin,не можеш да постигнеш голям набор от звуци,само че мен това не ме притеснява.Това,че не е много flexible е основния довод на повечето хора,които си ги продават.Забравихме да споменем-не се произвеждат вече ;)

Редактирано от spongebob
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично ми хареса звука дето си го извадил, обаче и друг път съм споделял че си мисля че 90% от добрия звук е доброто свирене, значи прави си изводите;) Защото какъвто и звук да се барне, в ръцете на неможещия, не става :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.