Jump to content
Българският форум за музиканти

Джаз


Recommended Posts

Понеже чета, че доста от барабанистите тук свирят или се опитват да свирят джаз, искам да ви питам какво точно разбирате под "джаз" ?

 

Например - Дейв Уекъл Бенд - джаз ли е ? :recourse:

Повечето хора слагат под общ знаменател "джаз" много различни стилове. Вие какво включвате в това понятие ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е на всички(предполагам),че джаза е като метъла-доста разновидности.Това се отнася също и до стила на свирене на джаз.Дейв Уекъл е сред най-големите музиканти,раждали се някога,но проблема му за мен е,че музиката му е като симфония-техника,миюзишъншип и мисъл и от друга страна почти всичко е изписано до последната 16-тина.Аз харесвам и се опитвам да свиря като натурален барабанист-всичко опира до ситуацията(отношението между инструментите в музиката).За пример мога да дам Жак Дижонет,Арт Блейки,Тони Уилямс и Бъди Рич,разбира се.Последния няма спор,че е най-големия.На много хора им се струва,че свири прекалено много,обсипано с ноти,но не е така.

За да се опознае джаза(разновидностите му) трябва да се върнем 100 години назад до днешни дни,за да разберем съшността му-твърде сложно като изпълнение,понеже хората са свирили,свирили и свирили.Докато Хитлер е нападал Полша и се е хапал с Русия,хората в Щатите са ходили всяка вечер на танци,където се е свирило суинг(класически).Намерете си един стар филм от 40-те години и ще разберете за какво говоря.Мисля даже в 1 от филмите си Мерилин Монро отиваше на среща с професионален танциор(не съм съвсем сигурен).

Малко се отплеснах.....................50 % е свирене,50 % слушане така че всеки сам да си прави сметката по отношение на джаза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Например - Дейв Уекъл Бенд - джаз ли е ? :surprise:

 

:tomato: Ммм Дейв Уейкъл Бенд не е джаз !!! не е и рок ни чалга :blush: това е музикална група.

 

 

Иначе стиловата ориентация на Уейкъл и неговата група е Фюжън.Та Уейкъл е фюжън барабанист !

 

Фюжъна днес се определя като самостоятелен стил макар да има джаз корени.

 

Така че въпроса ти е тип клопка, а отговора дали Уейкъл е джазмен е: и ДА и Не едновременно. :yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпълненията на Уекъл с Chick Corea аз ги определям като джаз,но DWB клони по-към фънк/фюжън,но не и баш джаз.Съгласен съм с Аладин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

А дали "Vantage Point" на Саймън Филипс с Джеф Бабко е джаз? :thumbs_up: Ако ти е попадал и си го слушал, разбира се. Заслужава си. Иначе аз от джаз не разбирам, не мога да свиря коя и да е от неговите разновидности, но определям дръмерите в този стил като велики! Големите и у нас и оттатък се вписват във всички стилове. Те затова са и големи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Веднъж ми попадна Vantage Point и тотално се размазах!!! Това беше един от многото пъти,в които съм свалял шапка на Филипс.Феноменален барабанист...

Редактирано от drummer_93
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.