Jump to content
Българският форум за музиканти

Dearmond Pickup


ultramega

Recommended Posts

Случайно се сдобих с един адаптер DeArmond, монтиран на една стара, осакатена китара (евтино копие на Лес Пол, мисля) , която взех за да си я реставрирам в свободното време.

До днес не бях чувал абсолютно нищо за тази марка. Порових в нета и ето ТУК разбрах че е не безизвестна марка инструменти , но вече не се произвеждат.

Точния модел не знам какъв е . Сингъл Койл е. Адаптера е затворен, с метален корпус. Върху него е гравиран следния надпис:

 

----------- DeArmond----------
	 REC U.S.  PAT.OFF
	 ROWE-DEARMOND.INC
	 TOLEDO. OHIO.USA

Тествах го, работи.

Утре ще го снимам и ще сложа и снимка...

 

Леко се изненадах като видях в eBay адаптер от същата марка да се продава за 2550 $. Ето вижте сами от ТУК. Естествено моят не е такъв но все пак...

Намерих и една беседа в някакъв форум, точно за този адаптер оценен на 2250$ : ЦЪК , където някои твърдят, че реалната му цена е не повече от 350 $, други споменават 750$. Пак подчертавам че незнам дали моят има нещо общо с този, освен имаето DeArmond.

Ето ТУК пък се продава някакъв DeArmond за 16$ , но на външен вид няма нищо общо с моя.

А още по интересно стана, когато проверих за името DeArmond и в УИКИПЕДИА....

 

 

И все пак ако някой знае нещо повече за тези адаптери, бих бил благодарен да сподели...

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами свалил съм го в момента, иначе бих записал семпли, но скоро...

иначе на мен ми хареса. Вади плътен звук с доста ниски...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересен е тоя адаптер. не знам нищо особено за тях, но от това което виждам из нета май не е от тези най-скъпите ДеАрмонд, които явно са легендарни в някои кръгове - те обикновено изглеждат доста "винтидж" и са предназначени най-вече за джаз (и то като "ритъм-адаптер", т.е. нек-позиция). не знам дали това ти върши някаква работа...

 

м/у другото що не драснеш някой ред на фирмата - те не произвеждат, но имат май още някъв съпорт. и още нещо: като се ровиш из нета, пробвай също да търсиш De Armond и D'Armond - забелязах че така го пишат някои...

 

и съобщавай ако имаш новости по въпроса :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аре честито.

Човек като има късмет и насън се насира.

Т'ва е положителен коментар - завиждам (Благородно ъф корс).

 

От моите познати - Небезивестния Същий от този форум и Буги Барабата свирят с такива китари. Моите впечателния са отлични.

По принцип ДеАрмънд правят едни винтидж сингли, но баш тоя ми мяза на хъм. И мисля че се правят такива китари - под шапката на фендър май...

 

едит: Верно само съпорт останал от тия ве....

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аре честито.

Човек като има късмет и насън се насира.

Ми Мерси.

Засега още на съм се изпускал не сън, ама знае ли човек... :thumbs_up:

м/у другото що не драснеш някой ред на фирмата - те не произвеждат, но имат май още някъв съпорт.

И аз си мисля за тая възможност. сега нямам време но малко по късно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DeArmond вече не правят китари. Последните такива са мисля са произведени около 1999/2000 година. Иначе Gretsch използват single coil DeArmond адаптери за част от китарите си. За протокола, аз свиря с DeArmond Starfire Custom, но там адаптерите са DeArmond Gold Tone Humbuckers. Звукът е специфичен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашият многоуважаван колега Мони (Sa6tiat) има такава китара купена от РФ. Той може да каже за китарата, кога е произведена и за адаптрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, амигос, нямам идея кога е правена моята.

Най-странното е, че в сайта им моделът вече го няма.

Ето нещо, дето може да те светне:

http://www.dearmondguitars.com/pickups.html

 

Различен е на външен вид от моите адаптери.

Мога само да добавя, че не я сменям моята китара, ако ще и пак да ги произвеждат.

 

Обаче Валери Градинарски беше правил проби с такива и сподели, че те са с много специфичен звук и не пасват на всяка китара.

Имах идеи преди време да ги правя на хъмове моичките. Но сега не ги сменям за нищо!

 

Кефиш.

 

П.П. Най-веселото в нета, свързано с Де Армънд е....

http://en.wikipedia.org/wiki/Dana_DeArmond

 

:recourse:

 

Ей я мойта прелест. Но са различни пикъпите, личи си от Луната:

http://www.dearmondguitars.com/t400.html

Редактирано от sa6tiat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във сайта на Де Армънд няма оставен имейл за въпроси, но има редирект към Фендер.ком

Пратих им писмо със снимка на моя адаптер и с въпрос дали има такъв модел или е фалшив .

Не се надявам много на отговор, но ако получа такъв ще ви кажа...

 

sa6tiat завидях ти за тая красива китара.

 

 

Дана за първи път я чувам. Ноже би също предлага качество но в своята сфера :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.