Jump to content
Българският форум за музиканти

Я кво можело да се направи от обикновена китара


Recommended Posts

Мразя да почвам първи теми, ама ся кво да се прави... Значи става въпрос за китарата на един приятел. Мисля че е орфеец, ама не съм мн сигурен. Идеята е че по няква странна причина грифа е по дебел отколкото широк :headbang: Въпроса е че грифа е толкова дебел и толкова тесен че му е трудно да хваща акордите. Та питанката ми е мога ли ако сменя горно и долно мостче да му я направя на акустичен бас? Поне теоретично възможна ли е тая интервенция? :think: :think: :think: :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип не. и дефакто също не.

баса е настроен с една октава по-ниско, но за тази цел трябва грифа да е с по-голяма дължина. на китарата е 24-25 инча, но на баса е (забравих колк обеше)

мисля че няма как да стане тоя номер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа шо ни пречи да пробваме? Най-мн после да си :wall: или новополучената боза в главата... кое как дойде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Епа шо ни пречи да пробваме? Най-мн после да си  :wall:  или новополучената боза в главата... кое как дойде :)

ако беше електричестка - взимаш един октавер и си говтов :D

ако искаш пробвай ама само дето ще си дадеш парите за струни и ще си изгубиш времето. най-добре си вземи един бас за 50 лв :D

 

имаш и друг проблем - доколкото разбрах китарата е акустична нали?

струните на баса оказват доста по-голямо напревжение и дори и да ги сложиш има опасност да ти се изкърти струнника :D и да те шибме през ръцете :D

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мдам подозирам че великите Кремонки от най-еФтините не притежават устройството със звучното название Pressure Rod или някакъв друг :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мне, тва прешър род е пръта в грифа. струнника е тва дет се държат струните за него бе :lol: абе недей пробва най добре щото мое да се осакатиш най-много :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VLEX имам 1 приятел, който преди години си беше сложил струни за бас на кухарка. Още 1 приятел го беше правил това по-късно.

Имай предвид, че трябва да оправяш долу мосчето и горе да видиш на кои ключова да навиеш стръните..

 

Иначе. става.. ама е куца работа.... Къде къде е по яко акустичен бас :)

 

Иначе. намери си най-тънките струни за бас :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Nikifena: Аз точно това и имах предвид смисъл малка адаптацийка на горен и долен мост и тънки струнки и може да стане...

поне това е най евтиния вариант за сега <_<

 

едит:

@стратокастер: за главата на грифа ли говориш бре? :think: Е те то нали род-а се слага с цел да не се изкърти нито грифа нито главата :read:

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Койо туй бридж дя? :think: постни некооя картинка с стрелкичка и думичката бридж ако ти се занимава :(<_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми аз взички названия опитах ;) шегувам се

значи по приницп на акустичните китари струнника -

(абе там дето си връзваш струните на възелче бе)

та то е залепено за тялото и не е особенно здраво. ако си забелязал на повечето стари БГ кухарки е отлепено :D

та не те съветвам за слагаш струни за Бас, първо защото даже няма да успееш да настроиш китарата и второ защото тва чудо може да се откине и да те шибне ;) случвало ми се е с обикновени струни и беше много зле после положението.

за бас не искам да си представям :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си бях правил такъв "бас" от кухарка. Ползвах го да си свиря и да вадя парчета (+ уокмен) докато съм на палатка на морето . Нямаше ток, разбираш ли :bravo: . Става, ама тона е малко утрепан, а и заради по-голямото напрежение на бас-струните грифът става твърд и висок. Послушай Никифена и сложи най-тънките възможни струни. Иначе същата тази дъска в момента е с китарни струни, т.е. нищо и няма. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.