Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се работи с Флойтроуз


NitroBGA

Recommended Posts

днес осъзнах, че на учителя ми на Peave-то (китарка) не може да му се вдигат струните (вертикално- нагоре и надолу - октавите) една по една....дали е така и на моята. Защото на мостчето има болтчета ПОД всяка струна, тоест...трябва да я разхлабиш за да я вдигнеш...май....

там недей да пипаш. това е за настройка на октаваита - примерно както казахме по-горе ако от струни '10 преминеш към '08. недей да ги развиваш там. на флойдовете НЕ може поотделно да се регилира височината. може заедно на всичките - от двата боилта на които се опира флойда - наричат се стъдове. :hello: айде и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:wall: :) настройте се, по дяволите, улегнете :) а дано. Откакто опънахме пружините струните автоматично се качват с по 4-тинка тон нагоре...гадост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че искам да те плаша, ама си зависи до известна степен и от качеството на самия Floyd...И понеже, както предполагам и както сме повечето тук май, и твоя Floyd не е original, просто трябва да имаш търпение и нерви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а що се отнася до настройванете на октавите-е тва ми ебава майката...принципно трябва да отвиеш болтчета ПОД всяка струна и да местиш тва, на което стои струната(как се казва?) докато не нацелиш.

абе какво настройване на октави, нещо не можах да разбера, настройваш дължината на струните ли, за да се получат октави на 12 и 24 прагче ли :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а що се отнася до настройванете на октавите-е тва ми ебава майката...принципно трябва да отвиеш болтчета ПОД всяка струна и да местиш тва, на което стои струната(как се казва?) докато не нацелиш.

абе какво настройване на октави, нещо не можах да разбера, настройваш дължината на струните ли, за да се получат октави на 12 и 24 прагче ли :headbang::headbang:

баш :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
...плюс това настройката на пружините става точно за секунди...

...аз когато сменям струните на джаксъна вечерта слагам новите, настройвам и лягам да спя. на сутринта са паднали с около половин тон, вдигам ги и после по 4-5 месеца не я барам китарата...

Същата работа. Никакви грижи нямам, дори като сменям с по-дебели струни. Лягат за някой и друг час. И то разстройването е в рамките на допустимия от глухите като мен минимум B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.