Jump to content
Българският форум за музиканти

Twilight Symphony


Aresius

Recommended Posts

Преди малко повече от година започнах поредицата "Twilight Symphony". В началото дори си нямах и представа, че ще бъда поредица... Исках просто да направя една композиция, която да звучи повече като симфония, отколкото като саундтрак/филмова музика, стил в който основно творя. След няколко месеца реших да направя още едно подобно парче, което логично кръстих "Twilight Symphony Part II"... По-късно се появи и третата част, а ето я сега и четвъртата част...

Надявам се да ви хареса.

Приятно слушане :recourse:

 

ЛИНК ---> Twilight Symphony Part IV

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:recourse::recourse: Много е добро! С Едирол оркестрал ли са писани щрайховете? Редактирано от DJ SKRATCH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е и като тема и като звук . Така като го слушам много би подхождало на някой филм .

Евала ! :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse: :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):) Много е добро! С Едирол оркестрал ли са писани щрайховете?

 

Не, използвал съм EWQL Symphonic Orchestra Pro XP Gold Едишъна. От Едирола са само обоето, защото него много си го харесвам, и ударните, защото не ми стигна хардуерна мощ, за да използвам ударните от Ийст-Уеста. Това парче е от 70- трака/канала, а аз съм само с 1ГБ рам. Бе голяма мъка да го направя :yes:

 

Радвам се, че композицията ви е харесала. Ще има и пета, щеста и т.н. части на "Twilight Symphony", ама по-нататък, когато си взема нов комп (предполагам, че това ще стане през лятото), защото с 1ГБ рам и с процесор Семпрон 3000+ просто не е работа да се правят подобни композиции основно със семпли от Ийст-Уеста :)

Редактирано от Aresius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна композиция и изпълнение!! Не съм и очаквал друго...

 

Само името (възхода на тъмната империя) малко не ми се връзва с преобладаващо позитивното настроение в композицията :) .

 

 

BTW Имам голямо желание да прочета нещо относно изпълнението (техническата част) на подобна симфонична музика: по-точно разположение на различните инструменти, видове секции и комбинациите меджу тях - всичко това с цел подобряване на собственото ми "звучене".

 

Някога бях мярнал нещо писано от Гари Геритан (същия, познат ни от оркестралнни VSTi-та), но беше доста сложно за мен (защото имаше ноти, хармонизации и т.н. :metalist: ) и беше предимно за композирането.

 

Та ако имаш, препоръчай нещо. Мерси и много творчески идеи желая.

Редактирано от alexthegreat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

alexthegreat, оркестрация. ;) Николай Римски-Корсаков има много хубав учебник и вероятно това си чел във форума им - публикуван е там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, хора, наистина много се радвам, че парчето ви харесва.

Всеки музикант/композитор изпитва голямо удволетворение, когато хората харесват музиката му, а когато тези хора са също музиканти/композитори, удоволствието е дважде по-голямо :tomato:

 

 

Само името (възхода на тъмната империя) малко не ми се връзва с преобладаващо позитивното настроение в композицията
Заглавието на тази четвърта част го измислих минута, преди да ъплоудна парчето. Възнамерявах просто да го оставя "Twilight Symphony Part IV", но предните две части си имат подзаглавия, затова реших в последния момент и на това да му измисля някакво. И тъй като това е "Симфония на здрача", трябваше в заглавието да е някакси по-мрачно... или поне да присъства думата "дарк" :D , та това бе първото, което ми хрумна. Просто сложих това подзаглавие, колкото да го има :cheers:

 

 

BTW Имам голямо желание да прочета нещо относно изпълнението (техническата част) на подобна симфонична музика: по-точно разположение на различните инструменти, видове секции и комбинациите меджу тях - всичко това с цел подобряване на собственото ми "звучене

 

За разположението на инструментите в оркестъра мога да ти помогна - мога да ти дам една рисунка, на която е показано разположениетио на всеки един инструмент в оркестъра (това е за да правиш правилно панорамата). Но ако ползваш Ийст-Уесткия симфоничен оркестър, дори не ти трябва тази рисунка, защото самите семпли си имат панорама. Тоест челото е в дясно, цигулките са в ляво и т.н....

Секциите са четири - перкусия (тук влизат не само томовете, тимпаните, шнара, цимбалите и крашовете, но и металните и дървени ударни - ксилофон, звънчета, камбанки, тиъгълник, селеста и т.н.) , стрингс (виоли, цигулки, чела, контрабаси и харп), уудуиндс (флейти, обоета, пиколо флейти, английски хорни, басони...) и брас (трумпети, френски хорни, тромбони, туби...).

Колкото до комбинациите - тук вече е по-сложно. И аз все още се уча...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.