Jump to content
Българският форум за музиканти

I Surrender


Rocka rolla band

Recommended Posts

Здравейте и от мен, реших и аз да пусна едно кавърче тук...умирам за тая песен...ще се радвам да чуя и вашето мнение...

чао за сега и ..........Long live Rock & Roll

 

I surrender

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много харесвам тази песен.

Миди-то е с много ниско качество. :hysterical:

Изпяването ритмически не е вярно, освен ако не го направил нарочно, за да не копираш оригинала, а да е твой си вариант. :)

Транспонирал си го с тон и половина надолу - лошо няма. Търнър по принцип пее толкова нечовешки, че дори сам вече на тези си години му е трудно да си изкара старите неща.

Смятам, че ще прозвучиш много по-добре, ако запишеш една чиста китара+една солираща отгоре, без никакви други инструменти.

2 китари и глас - unplugged version, поне ще прозвучи чисто и стилно. Това миди наистина много загрозява нещата.

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много харесвам тази песен.

Миди-то е с много ниско качество. :thumbdown:

Изпяването ритмически не е вярно, освен ако не го направил нарочно, за да не копираш оригинала, а да е твой си вариант. :thumbs_up:

Транспонирал си го с тон и половина надолу - лошо няма. Търнър по принцип пее толкова нечовешки, че дори сам вече на тези си години му е трудно да си изкара старите неща.

Смятам, че ще прозвучиш много по-добре, ако запишеш една чиста китара+една солираща отгоре, без никакви други инструменти.

2 китари и глас - unplugged version, поне ще прозвучи чисто и стилно. Това миди наистина много загрозява нещата.

:thumbs_up:

 

Здравей Infinity, съгласен съм с тебе за ниското качество, то не е само на миди-то, ами и на цялото парче,мисля си че дойде от голямятя компресия накрая на мп3 - ката, ама карай - това не е кой знае какъв проблем.

За ритмически изпяното - да точно така го почувствах и ми се струва готино :metalist:

Държа да отбележа че китарките си ги изсвирих с голям ентусиазъм и ЖАР :greenball: , а за пеенето да не говорим :metalist: ...ама беше доста забавно.

Ще се опитам с 2 те китари и глас, може пък и по готино да стане :surprise:

Ами сега се сетих че имам едно такова unplugged в сайта на Rocka Rolla , и май вярно е по готино само с китарка и глас... :)

Редактирано от Rocka rolla band
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Земляк пеенето и свиренето е супер ако искаш мога да ти пратя бекинг трак на таз песен.

Вас съм ви гледал преди 7-8 години, около един басейн беше концерта в един град до пазарджик , даже и двд след това имаше , тогава започвах тепърва да свиря и концерта ми подейства много вдъхновяващо , спомням си червения страт и как пееше Уайтнсейк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готино изпято. Имаш яка бленда...напомня ми на Пол Стенли...

 

Ще ми е интересно в тази връзка да чуя парче на Кис, изпято от теб ;)

 

Good Luck :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми е любима,даже като съм в колата понякога си я пускам по много пъти (незнам точно колко ама над 5)

 

изпълнението не ме дразни значи е добре...ама още по добре ще е с живи инструменти или читави ВСТи-та

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да поясня,че нещата,които ще кажа са си лично мои 'размисли и страсти'.

Така ..

Относно импровизирането във вокалните партии - добре е да го има,но мисля,че в случая е прекалено.Има места,където вокалите звучат все едно са извадени от блудкава балада,на други са толкова променени,че ако не знаеш текста нема се сетиш,че това е въпросната песен.Също така съм на мнение,че въпросните промени са и причината песента да не се доближава до оригинала по отношение на динамиката,което вече е лошо .. Хубаво е да има импровизации,но лично аз мисля,че в случая идват малко в повече.Въпросът за VST-тата няма какво да го коментираме.

Един съвет от мен - запишете я на живо от някое участие .. да се чува,че е от концерт,да се чува публиката и т.н. .Така направен кавърът е много по-въздействащ и по-лесно се добива представа за групата като цяло.Никой няма да обърне внимание,че е с по-кофти качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря пич, но от коментара ти не разбрах нищо сьществено и дали те кефи парчето ТАКА изпято, а не точно като оригинала :D , защото темата с качеството я обсъдихме от какво е.... и остана другото. Далече съм от мнението ти че няма нищо общо с въпросната песен , просто си решил да поразсъждаваш малко повече от необходимото .... :hysterical:

За съвета ти накрая - прав си !

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на правилото за цитиране!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЛИЧНО на мен,така изпята,песента не ми допада.Съжалявам,че 'поразсъждавах малко повече от необходимото',но нали в крайна сметка затова си пуснал парчето - всеки да си изкаже личното мнение.Не доумявам защо реагираш така от една лична позиция по въпрос,който ТИ си задал.Както и да е,успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е! Ама ако изсвирите нещо на Europe ще се накефя много!

 

:happy: Здрасти Стелиане, разбрах че много те кефи EUROPE, ми ако имаш време влезни в сайтеца и там има едно кавърче на въпросната банда - Carie - любимо парче, не искам да го поствам тук, щото пак ше ме нагънат за не толкова качественото миди за бекинг трак...ама мисля че китарките и гласовете са си много добре, това си е лично от мене...в най скоро време ще има и нещо на живо с бандата...ама още ни мъчи ХАРДУЕРА ! , дано се оправим поскоро !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.